Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 18 évesen érdemes egyedülléti...

18 évesen érdemes egyedülléti problémákkal pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Teljesen megértem, ha most egyesek azt fogják írni, hogy csak túlreagálom a helyzetet és ahelyett, hogy egy hatalmas p*nci lennék, inkább szedjem össze magam és próbáljak fontosabb dolgokra koncentrálni, de azért kiírnám ezt a kérdést.


Szóval tulajdonképpen annyiról lenne szó, hogy katasztrofális a szociális életem. Úgy 4-5 éve, hogy többé-kevésbé egyedül tengetem a mindennapjaimat.

A régi barátaim egyszerűen kidobtak. A mai napig nem tudom még csak az okát sem, emellett nem hajlandóak velem szóba állni. (Interneten tiltanak, a valóéletben pedig szó szerint menekülnek előlem vagy úgy tesznek, mintha nem is hozzájuk beszélnék.)

Új kapcsolatokat kialakítani pedig nem igazán sikerül.

Amennyire én látom a korosztályom már inkább az individuumot és a kirakat-kapcsolatokat favorizálja, míg a mögöttes értékek szép lassan kezdenek teljesen semmivé válni.

Lényegében ennyi.


Én elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy:

- Mennyire gyakori az ilyesmi az én koromban?

- Mit lehet tenni ellene?

- Hol van bennem a hiba?

- Túl komolyan fogom-e fel az ilyesmit?

- Ha igen, másoknak ez miért nem fontos?

stb. stb.


Nem tudom, hogy mennyire érné meg ezzel szakemberhez fordulni. Kinevetne-e az ilyesmi miatt vagy megpróbálna-e rólam annyit leakasztani amennyit tud azzal, hogy járjak el hozzá rendszeren.



2018. jan. 11. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Környezetváltozás segít csak.

18 évesen még tuti fogsz tovább tanulni szakmát vagy érettségit tenni vagy fősuli.

Tökéletes az "ujrakezdéshez".

Ha már dolgoznod kell akkor nehéz a helyzet sajnos.

2018. jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Pszichológus elmenni sose baj.
2018. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez túl komoly kérdés és probléma ahhoz hogy itt keress rá választ .Ha nem is egy doki egyenlőre de egy idősebb segítőkész ember segítségét kérhetnéd.Úgy hogy részletesebben körülírod neki a problémakört .Amit ide leírtál az nyilván már valaminek a hozadéka.
2018. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem jó közösségben vagy, lehet, eddig rosszul választottad meg a barátaid.

Én úgy vagyok vele, aki engem keres, neki fontos vagyok, tehát vele ismerkedem.

Sokszor a barátság is egyoldalú, sajnos.

Az meg, hogy miért kerülnek, csak ők tudhatják, de próbáld Te is meglátni, miért lehet.

Meg ne olyannak akarj megfelelni, ha vannak esetleg hibáid, aki nem képes ezeket tolerálni.

2018. jan. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Volt nekem is ilyen idoszakom altalanos iskolaban, nem reagalod tul! Nekem is nagyon fajt akkor de igy vissza gondolva jobb is, hogy nem baratkoztam veluk tovabb. Kesobb mikor mar masik suliba jartam volt egy-ket uj baratom de legjobb baratom nem nagyon volt. (Vegul osszejottem a ferjemmel es szultem egy kis csodat aki boldogga teszi az eletemet! ❤)

19/L

2018. jan. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mit tud mondani a pszichologus? Menj emberek közé, ismekedj, barátkozz, keress uj hobbit, járj társaságba


10 E Ft lesz

2018. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!