Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Teljesen kiábrándultam az...

Teljesen kiábrándultam az életből. És nem szeretnék élni. Pedig nagyon akarok, de nem látom már a kiutat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hosszú a történetem. Annyi, hogy sorozatos csalódások és rossz döntések.

Érettségi (2015) után kihagytam évet egyetem előtt. Nem tudtam mi akarok lenni, mit akarok tanulni.. holott ragaszkodom az egyetemhez. Ezek után, amiket meg túléltem meg pláne már.

Ebben a pár évben sorozatos szívások voltak az életemben és munkanélküliség... Szóval nem jött össze a pénzkereset (vidéki vagyok)

Tavalyi évem pedig masszív munkanélküliség volt + lett egy balesetem, ami még jobban traccsra tett lelkileg.. bár az a reménytelenség miatt következett be. (altatóval aludtam és elájultam egyszer este, felszakadt egy picit az arcom).

Közben ősszel meg elmentem egyetemre (levelező). Nagyon készültem meg akartam, csak beleválasztottam a szakba, szóval csalódás volt teljesen és padlóra kerültem..... mindent annak rendeltem alá, hogy egyetem és csuklóból elbasztam. Ezért nem hibáztatok senkit, mert ezt én követtem el. De a munkanélküliség, a kilátástalanság nem az én hibám. Itt egyszerűen tényleg nincsen munka.


Karácsony óta meg a poklot járom... kaptam egy idegösszeomlás szerű valamit, azóta csak jobban padlón vagyok és folyamatosan pánikolok, meg ráng az ideg és teljesen sötéten látom a világot....

+ itt az újabb felvételi amihez ismét nag reményeket fűzök, csak egyszerűen már ott vagyok, hogy be se akarom adni a jelentkezésemet, mert nincsen semmi elképzelésem. Pedig nekem az egyetem, meg az egyetemi élet lenne az egyetlen mentőövem ebből.



Meg már nincsen senkim. Pár barátom van, meg lett új munkahelyem pár napja, de egy nagy szar és utálom. Dehát kell a pénz... de mire..


Meg akarok dögleni, csak nem így, hogy nem is éltem. :D


2018. jan. 18. 14:46
 1/6 A kérdező kommentje:
22f
2018. jan. 18. 14:57
 2/6 anonim ***** válasza:
A csaladoddal laksz? Ok tamogatnak? Amugy nem ertem, nem vettek fel az egyetemre, vagy nem sikerultek a vizsgak? Egyik sem a vilagvege azert, jelentkezz ismet csak talald ki, mi az ami erdekel vahy szivesen foglalkoznal vele. Mert ha csak ennyi elkepzelesed van, hogy muszaj valamilyen egyetemre menni az nem eleg, lehet utalni fogod a szakodat es akkor csak meg rosszabbul fogod magad erezni. Egyebkent jo okj-k is vannak, nem feltetlenul kell a diplomat hajszolni, vagy ja megis akkor valami olyanba erdemes belevagni ami tenyleg erdekel. Ezt a baleset dolgot se akarnam a vilagert elbagatellizalni, de azert az hogy sebes lett az arcod nem kell hogy megakadalyozzon barmiben :D bocs ha ennel sulyosabb tortent csak nekem a szovegbol nem igazan jott le hogy emiatt miert erzed magad meg rosszabbul.
2018. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minek neked az egyetem? Leendő meló miatt, amit utálsz majd?

Dolizz valami munkát s találj utána egy kellemes elfoglaltságot-hobbit-csajt-családot alapíts...élj lényegében s gyűjts élményeket, ez az élet lényege...egyetem, az nem megy, fogadd el, lépj tovább.

2018. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolso,barcsak olyan konnyu lenne az elet ahogy te azt latod. Hol dolgozzon a kerdezo? Ha egyszer diplomasoknak is nehez a munkakereses nem hogy szakkeozettseg nelkulieknek.
2018. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

A diplomásoknak, inkább büdös a munka meg alkalmatlanok sokszor rá..., de a nagy lóvét azt elvárják, mert "tanultak"...szendvicset nem tud némelyik elkészíteni.


Minden könnyű lesz, ha úgy állunk hozzá s teszük, amit kel rinya helyett.

Aki dolgozni akar az nem válogat.A meló az meló, valamennyit fizetnek s közben lehet lesni mást, de a sz@rógalambos totyorgással tényleg nem lehet találni semmit a királylányoknak.

2018. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Részben, megtudlak érteni. Tudom milyen kilátástalan a világ, ha az ember munkanélküli. Imádom az olyan embereket akiknek mindenre az a válaszuk, hogy próbálkozni kell, meg tenni a dolgokért. Nekem anno nem volt lehetőségem egyetemre járni, mert a fránya anyagiak, nem engedhettem meg magamnak, nem pedig azért mert hülye lennék. Szakmát szereztem, amiben szerettem volna elhelyezkedni is. Suli után voltak olyan csoporttársaim, akiknek sikerült elhelyezkedni mindenféle gond nélkül. Csodákra képes, ha az embernek vannak kapcsolatai. Míg én hiába voltam osztályelső állásinerjúról állásinterjúra jártam, de mindenhol elutasítottak. Valahol arra hivatkoztak, mert pályakezdő voltam, valahol meg csak szimplán megaláztak, mert akkor éppen ahhoz volt kedvük. Miközben a debilebbnél depilebb volt csoporttársaim, akinek komolyan minden túlzás nélkül nehezére esett kiszámolni hogy mennyi 2+2 számológép nélkül sikerül elhelyezkedni. És ezek az emberek most önkormányzatoknál, óvoda gazdasági osztályánál, vagy a szerencsésebbek könyvelőirodáknál dolgoznak. Jelentkeztem én már az atyaúristentől kezdve mindenhová és semmi. Úgy hogy mindig mindent megtettem az adott helyzetben hogy sikerüljön végre valami. Hogy akármilyen szar tapasztalataim is voltak fogam összeszórítva de tovább próbálkoztam. Mentem és csináltam. Mindig mindent megpróbáltam. De nem rám egyszerűen nincs sehol szükség. Soha senkinek semmire nem leszek jó. A múltban elért dolgimat sem becsülte senki és a nagyon sikeres jelenem kb el is törölte azt. Ilyenkor gondolkodom én is miért élek még? Mert ennek így nincs értelme és a végtelenségig sem mehet. Hogy komolyan mondom azért kell szívnom mert nem vagyok egy utcasarki, vagy mert nem hiszek a természetfelettiben. Mert az ilyen embereknek jut mindig mindenhol hely. Mert jaj de nagyon becsüljük a kemény munkát de valójában pont leszarjuk, a dilinyós, elmebajosak kellenek. Az emberek képtelenek változni. Egy rakás szar minden, mert az emberek is azok legbelül valaki palástolja vagy megpróbálja elhitetni magával hogy különb, de nem. Ha szerencséd van találsz majd magadnak egy kapaszkodót, de ha nem a földi pokol legmélyéig süllyedsz. Az élethez szerencse kell, pont kevés az, ha teszel a dolgaidért. Ez pontosan elég ahhoz, hogy minden elcseszödjön az életedben.
2019. márc. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!