Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek menjek majd...

Szerintetek menjek majd vissza a szülővárosomba?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kerültem fel egy borsodi kisvárosból a fővárosba, mint egyetemista, de már menekülhetnékem van az itteni fiatalok hidegsége miatt.


Otthon egy kevésbé olvasott közegben éltem, és igazából azért is vonzott Pest, mert néha elegem volt abból, hogy senkivel nem tudok a hétköznapi dolgokon kívül irodalomról vagy politikáról beszélni. Ott totál passzívak ilyen téren az emberek.


Viszont megszoktam azt, hogy ott barátnők-barátok naponta találkozunk, rendszeresen megbeszéljük ölelések és puszik között egymás gondját-baját stb. Rokonokkal a másod-unokatestvéri szintig tartjuk rendszeresen a kapcsolatot, sokat vendégeskedünk egymásnál, és olyankor mindig "terülj-terülj asztalkám" van, abszolút odafigyelünk egymásra.


A fővárosban eleinte imádtam, hogy itt pezseg a kulturális és a politikai élet. Eddig hetente többször jártam rendezvényekre, és azt vettem észre, hogy itt így mindenki "sürög-forog", úgy értve, hogy "na, XY-tüntetésre el kéne menni!" vagy "na, XY-kiállítását meg kéne nézni!", de közben nem figyelnek egymásra!


Itt beülünk egy kocsmába, és arról van csak szó, hogy Orbán mit csinált, meg mi a helyzet a kortárs irodalommal, de az, hogy "amúgy hogy vagy?" egyszer nem hangzik el!


Mondok egy esetet!


Múltkor törött karral ment be egy előadására az egyik csoporttársam, és rajtam kívül senki nem kérdezte meg, hogy mi baj történt! Rám is csak csodálkozva nézett a srác, hogy mi lelt engem, hogy ilyen kérdéssel állok elő.


A csoporttársaimról még a nevükön kívül hónapok után sem tudok semmit, úgy, hogy amúgy sokat beszélgetünk, de csak elvont dolgokról, mert magukról szinte semmit nem árulnak el.


Szóval nem tudom mit tegyek. Egyik oldalon ott van egy kevésbé művelt, de érzelmes, a másik oldalon pedig egy művelt és érzéketlen közeg.


Ti választanátok a helyemben egy szerényebb életet egy szegényebb kisvárosban, úgy, hogy ott viszont több szeretetet kaptok? 19/L.



2018. jan. 20. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Hasonló cipőben voltam anno, mint Te. Vidékről felkerültem Pestre egyetemre, nagyon vártam, először be is jött, de aztán csomó dolog nem tetszett és főleg az emberek voltak furák.

Aztán maradtam egyetemre és utána két évet.

Közben megszoktam a Budapest által nyújtott extrákat, illetve a barátaim többsége elköltözött a szülővárosomból. Így nem mentem már vissza.


Budapesttel kapcsolatban javult a helyzet: részben megszoktam, részben találtam ott is olyan barátokat, akikkel közelebbi lett a kapcsolatunk. De sose éreztem úgy, hogy ott szeretnék élni. Így végül Németországban kötöttem ki.

2018. jan. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
A falusi lánkáknak a vidék való.... ezt el kell dönteni.
2018. jan. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Jól értem, szíved szerint a Borsodi kis városban élnél, de az eszed szerint meg Budapesten ?

Azt mondom neked, hogy még bőven van időd azt eldönteni, hogy hol akarsz "lehorgonyozni".

Addig viszont legyél mozgásban, ízlelgesd az életet.

2018. jan. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

ott kell élni, ahol boldogabb vagy. te tudod, melyik dolog fontosabb a boldogságodhoz.

én pesti vagyok, itt nőttem föl, őszintén szólva utálom, ha az egészségi állapotomról, magánéletemről kérdeznek ismerősök, kinek mi köze hozzá. Úgy érzem, okvetetlenkednek, beleszólnak az életembe, akik ilyen kérdésekkel jönnek elő. Ráadásul gondolhatod, hogy te már az ikszedik ember voltál, aki ezt kérdezte a csoporttársadtól. Feleslegesen én sem terhelek másokat nyilvánvaló kérdésekkel.

Majd akivel akarom, akik közel állnak hozzám, azokkal megosztom, ami bánt. a többiekkel bőven elég felszínes vagy nem engem érintő kérdésekről beszélgetni. Hidd el, megvan mindenkinek a bizalmas köre, ugyanúgy, mint neked otthon, csak mivel annyi ember van, nem látod, nem látsz bele az életükbe.

2018. jan. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Budapest hideg, és személytelen ez tény. Barátokat is nehéz találni. Én 20 éve élek itt (vidéki kisvározsban születtem), és eddig nem is sikerült :( Párom sincs, és nayon magányos vagyok. Maradt az interne. Mivel a közlekedés is túl időigényes, nem szeretek találkozókat megbeszélni és rendezvényeken részt venni.

Szeptember elég közeli, adjál időt magadnak!

Beszélgess szüleiddel, rokonaiddal és az otthon maradt barátokkal. Segíteni fog a dötésben :) !

2018. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)


Ha rövid időn belül nem találok itt valami normális közeget, akkor lehet átjelentkezek Miskolcra. Az ott tanuló volt osztálytársaim csupa jót mesélnek az ottani egyetemi közösségekről. :)

2018. jan. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!