Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs tovább értelme az...

Nincs tovább értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

Eddig mindent megoldottam, de úgy érzem, most már nem tudom tovább.

Mindigis jóképességűnek tartottak, nagyon rövid idő alatt (1,5 év intenzívebb tanulás) tettem le a felsőfokú nyelvvizsgát, megpróbálkoztam az idegennyelvű egyetemmel, de túlvállaltam magam, és most tönkretettem ezzel az életem.

Családom "nincs", a párommal élek. Eddig mindenben támogatott, most azonban felemerült benne, hogy nincs rám szüksége többé, és ezt nem bírom magamban feldolgozni így 4 év együttélés után.

Két szakot csinálok párhuzamosan munka mellett, napi 3 órát utazok, és ellátok egy teljes háztartást.

Nem tudok annyit tanulni, mint szeretnék, illetve sokkal több idő kéne, mint az anyanyelvieknek. Valamint segítségem sincs, mert a párom anno féltékenységből elmart mindenkit mellőlem, most rajta kívül nem ismerek egy lelket sem (szó szerint) egy több milliós nagyváros ban. Meg azon túl se.

Folyton megkapom, azért teljesítek rosszul, mert nem tanulok. Lám, minden korombeli ismerősének már rég megvan a diplomája.

Napok óta készülök egy beadandóval, ma hajnali háromra lett kész. 3 órát aludtam, bár ha leszámolom, hogy ebből mennyit feküdtem ébren hallucinációk miatt, akkor marad 1,5 óra. Ma pedig vizsgázom.

Ennek ellenére sem bírom hozni a szintet, nincs olyan szókincsem, mint annak, akinek ez az anyalnyelve, az elvárások meg esetemben is ugyanolyanok (logikus).

A legjobban az bánt, hogy a párom szerint "nem csinálok semmit", simán tanulhatnék napi 15-16 órákat, de akkor mikor csinálom meg a többi teendőm, ha kb 10 órát távol vagyok otthonról az egyetem miatt?

Az egészségem egyre romlik, de orvoshoz nem tudok eljutni.

Nincs olyan nap, hogy ne sírnék a kétségbeeséstől.

Úgy érzem, ez volt az egyetlen esélyem az élettől, hogy megpróbáljak magamnak felépíteni valamit a nulláról, de nem ment.

Saját magamban sem bírom feldolgozni, de a párom legalább naponta egyszer elmondja, hogy milyen hatalmasat csalódott, és ha elhagy, annak ez lesz az oka, hogy nem vagyok jó semmire.

Jó ideje az öngyilkosságon gondolkodom, mert nem látom a kiutat. Katasztrofális élethelyzetekből sikerült kilábalnom korábban, de most már tényleg úgy érzem, hogy ebből nem tudok.

És még csak elmondani sem tudom senkinek, mert szó szerint évek óta nem vagyok beszélőviszonyban senkivel.

A fentiekben kifejtettem az okát.

24n


2018. febr. 5. 07:24
 1/9 A kérdező kommentje:

Arra se tudok már figyelmet fordítani, hogy adjak magamra, ezer éve nem is sminkelek, holott mindig igyekeztem, hogy ha már az életem nincs rendben, legalább ne legyen olyan szembetűnő.

Holott tudom, hogy most kellene a legjobban tepernem, hogy a párom esetleg meggondolja magát, de arra nincs energiám, hogy felkeljek és elmenjek az ajtóig egyáltalán, nem hogy gondoljak magamra.

2018. febr. 5. 07:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mese, az egyik szakot le kell adnod. Nem is értem, hogy godoltad, ez emberfeletti teljesítmény :D

Miért te látod el a háztartást? Nem tudom, a párod hogyan dolgozik, de abban biztos vagyok, hogy nincs ennyire leterhelve.

Itt szó nincs támogatáról. Nem is volt. Csak szívja a véred...

2018. febr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kívülről nézve jól látom a megoldást. 1. párodat kirúgni a p***ába. 2. Visszább venni a feszített tanulásból, az életed fontosabb, mint a diploma. 3. Időt szakítani a pihenésre, kikapcsolódásra, feltöltődésre.4. Ismerkedni, barátokat, barátnőket szerezni. Rendkívül messze vagy, hogy az öngyilkosságon elmélkedj. Változtatni kell a jelenlegi szar helyzeteken, és 1-2 hónap múlva full boldog lehetsz.
2018. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"a párom legalább naponta egyszer elmondja, hogy milyen hatalmasat csalódott"


Azonnal meg kell vele szakítani ezt a vérszívó aljas kapcsolatot! MA!!!

Ha egyedül leszel, pár nap múlva érzed majd, hatalmas energiák szabadulnak fel!


a tanulásról utána dönts - és kérd egy tanárod segítségét, olyat, aki ismeri a helyzeted, és akihez bizalommal tudsz fordulni.

2018. febr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Tipikus pasifüggő szerencsétlenke vagy.

Gondoltam már a kérdésnél, hogy nem egy 55 éves írta ki hanem egy 20 éves.... Még nem csináltatok semmit de már meg akartok halni. Jó kis generáció.

2018. febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságot gyorsan felejtsd el! Azért, mert a párod ilyen hü.lye bunkó, nem kell te is az legyél. Szakítsd meg vele a kapcsolatod, mert szó szerint ő tesz tönkre téged. Keress barátokat az egyetemen, kérj tőlük segítséget (biztosan akadnak olyanok, akik szívesen segítenek), és kezdd újra az életed ezen szakaszát. A párodat pedig tényleg hajítsd ki a francba.
2018. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon semmi probléma veled. Az a helyzet, amiben vagy, mindenkinek iszonyú nehéz lenne, szó sincs arról, hogy valamit rosszul csinálnál. Az viszont tuti, hogy túlvállaltad magad. Könnyíts, adj le egy szakot, menj el egy-két hét pihenésre, menj el orvoshoz. Nem ezeket kell hanyagolni!

A probléma nem az életviteledben van, hanem a kapcsolatodban. Most azonnal dobd ki a párod, egy energiavámpír. Az a közeg, ahonnan energiát kellene merítened, kiszipolyoz és megbénít. Ez a nemnormális, ezen kell változtatni!

Bántalmazó kapcsolatban élsz, még ha egy ujjal sem nyúlt hozzád soha, lelkileg tönkretesz. Mindenképpen mihamarabb dobd ki, mert ő az, aki miatt így érzed magad! Tudom, hogy mondani könnyebb, de fontos, hogy tudd, hogy ő a boldogtalanságod forrása, veled semmi baj nincs, keményen dolgozó ember vagy, ugyanolyan értékes, mint bárki más, az életed is tökéletesen értelmes, csak a párod húzza le ennyire. Mindenképpen lépj, vedd fel a kapcsolatot azokkal, akiktől elszakított, mondd el nekik, milyen helyzetben vagy: kizárt, hogy ne lenne pár valaki, aki felkarol!

Az önbántalmazás minden formáját felejtsd el, nem az a megoldás, és viszonylag könnyen vissza is billenteheted magad a normális kerékvágásba, ha ezt megléped.

2018. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz Erasmusra, menj el valahová egy másik országba egy félévre. Továbbra is tanulsz majd de jóval kevesebbet, közben rengeteg új embert ismersz meg és előtte persze szakíts a szemét pasiddal. Nagyon jó tapasztalat, kaland lenne. Utána visszamész a mostani egyetemre és csinálod tovább, kicsit átszervezed, hogy könnyebb legyen. Jót tenne, ha kiszakadnál kicsit ebből az élethelyzetből. Egyből meglátnád, hogy mi a jó neked.
2018. febr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs rám szüksége"


Te jó ég! Lányok, hogy lehet ilyen idióta mellett lehúzni éveket!? Elképesztő!

2018. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!