Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mindenhol nemkívánatos személy...

Mindenhol nemkívánatos személy leszek a kisugárzásom miatt. Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Mindenkivel udvarias, rendes vagyok, megtalálom a hangot. Viszont előbb-utóbb minden társaságban eljön az a pont amikor a jelenlétemre csönd lesz, összenézések, stb. Érzem hogy nemkívánatos vagyok, ne járjak oda. Pl itteni tanácsra elkezdtem sportolni, de egy idő után elkezdtek levegőnek nézni a sporttársak hiába barátkoztam velük. Hozzá kell tennem hogy a gyerekkorom miatt zárkózott, de nagyon barátságos ember vagyok, a légynek se ártok. Pletykát még soha senkiről nem mondtam, nem irigylek senkit.

Azt mondták segítő szándékkal néhányan becsípve:

- rossz érzés a közelemben lenni mégha kedves is vagyok és mosolygok. Ezt váltom ki.

- ütnivaló fejem van, elviselhetetlen az ábrázatom valamiért


Most ezekkel mit kezdjek? Legutóbb már egészen összehaverkodtam egy sráccal, autószerelőként dolgozik, sokat dumáltunk mindenről, ő is. Kezelve, viccelődve váltunk el. Viszont voltam bennt náluk a kocsimmal múlthéten és elment mellettem. Gondoltam biztos nem vett észre, sietett. Nagyobb a szerviz, nem vehetett észre. Amikor mentem ki az ajtóban volt, de beszélgetett mással, rám se nézett. Odaköszöntem a nevével de nem reagált mintha szellem lennék. Másnak utána köszönt. Semmi rosszat nem mondtam, nem csináltam, nem értem ezeket a szituációkat. Máskor is van úgy hogy mindenki elhallgat ha ott vagyok valahol, érzem hogy miattam van a dolog.

Mi lehet a baj velem? Inkább visszahúzódó vagyok de nem húzom le a hangulatot, mindenkivel szót értek. Szeretek segíteni másoknak ha megkérnek. Munkatársamnál festés volt, hívta a kollégákat segíteni, én alig vártam hogy engem is elhívjon, de nem került rá sor. Amikor rákérdeztem azt mondta hogy elegen vannak, nem kell több segítség. Tegyük hozzá hogy az egész irodából minden férfi megy, kivétel én. Még a csajok is mennek sokan.


2018. febr. 19. 17:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetek már velem is voltak, csak kevés barátom van, hiába vagyok tagja nagyobb társaságnak, közösségnek, azaz ember vagyok akivel látszólag a többség jól elbeszêlget, amíg együtt a csapat, vagy ha épp összefutunk, de sehova nem hívnak, nem keresnek, mintha nem is lennék.

Feltehetően azért van, mert elég unalmas vagyok, rossz a szociális érzékem, de passz.

2018. febr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, majdnem én is ilyen vagyok. Nekem beszélgetésnél van egy ilyen flegma/kötekedő fejem, kicsit furán artikulálok, és olyan mintha grimaszolnék. Lehet benned is van egy ilyen nem vonzó tulajdonság, tükör előtt nézd meg, milyen vagy beszéd közben. Amúgy meg, ne foglalkozz senkivel, olyan vagy amilyen, majd lesz olyan aki értékelni fog.
2018. febr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ilyen tökéletesen jófejnek lenni, szerintem ez a titka.

Az emberek nem ilyenek, hogy nincs semmilyen rossz tulajdonságuk. Szerintem nem vagy természetes, nekem mesterkéltnek tűnik ez a "túl jó vagyok mindenkit szeretek" szöveg. Ilyen nincs.

Legyél vagányabb, emberibb, ne olyan mint akit egy laborban raktak össze.

2018. febr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell figyelned, milyenek a közkedvelt, népszerű, társasági emberek.

Mennyire tudsz beilleszkedni egy beszélgetésbe, mennyire lógsz ki közülük, mennyire érted a humort, mások szövegét, mennyire tudsz figyelni másokra.

Ezek tesznek népszerűvé valakit, akit elfogadnak.

2018. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy ne akarj mások miatt megváltozni. Az embereknek, akiknek a többsége egy senkiházi. Csak légy önmagad.

Elhiszem, hogy nehéz, mert az. Viszont hátha később olyan emberekkel hoz össze a sors, akik értékelnek téged.

2018. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
59%

Én is ilyen vagyok, de nem izgat. El vagyok egyedül... mondjuk igaz, hogy lassan szokásommá válik, h 2 évente váltok iskolát... XD

15/L

2018. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Lazíts
2018. febr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Miről szoktál beszélgetni? Te uralod a beszélgetést?
2018. febr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem uralok beszélgetést, nem mászok rá senkire, zárkózott vagyok inkább, de akit megismerek jobban azzal szivesen beszélgetek. Nem terhelek senkit a gondjaimmal, inkább őket kérdezgetem.

Egyvalamire nem vagyok hajlandó: kibeszélni másokat (pletykálkodni). Ha csak ezáltal lehetnek barátaim, ez a probléma velem, akkor inkább maradok kirekesztett.

Nagyon rossz érzés amikor őszinte örömmel találkozok valakikkel, aztán hirtelen kitalálják hogy nekik le kell kicsit lépniük, mindjárt jönnek. Aztán persze soha nem jönnek vissza. 2 hete volt ilyen egy szórakozóhelyen. A vicc hogy ők mondták hogy üljek le közéjük, aztán otthagytak egyedül, én hülye meg vártam őket fél órán át mint egy lúzer.

Megváltozni nem akarok és megjátszani magam! Nem fogok menő és flegma lenni mert az nem én vagyok. Valahogy úgy érzem manapság a menőség, népszerűség az elsőszámú értékrend amikben én legalul vagyok. Reméltem hogy egy olyan munkahelyen ahol több diplomás korombeli emberek vannak nem leszek kiközösített, meglátják hogy jóindulatú vagyok és kedves, mégha tényleg ütnivaló fejem is van vagy rossz a kisugárzásom mert mondjuk csúnya vagyok.

2018. febr. 20. 15:48
 10/17 anonim ***** válasza:
Küldj már egy képet magadról légyszi.
2018. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!