Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kedvetlen, erőtlen, magányra...

Kedvetlen, erőtlen, magányra vágyó vagyok mostanában. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon, hogy mostanában mintha elgyengültem volna szellemileg, és fizikailag is. Kedvetlen lettem, enni sincs kedvem felállni. Teljesen másként látom a világot mint ezelőtt, pl: Nincs kedvem reggel felkelni az ágyból, hiszen minek ha este úgyis vissza kell feküdnöm, és hasonlók. Zárkózottabb is lettem, nincs kedvem túlságosan társasági élethez. A családommal se töltöm mosanában szívesen az időmet, pedig szeretem őket, és a közelmúltban nem volt konfliktusom velük. Jobbszeretem az időmet egyedül tölteni, és lehangolt vagyok. Nemtudom pontosan, hogy mi lehet az oka. Nem vagyok magammal túl elégedett, nem szeretem a testem és a személyiségemet sem. Elveszettnek érzem magam mostanság, kb fél éve fogytam is 5kg ot nem szándékosan, szimplán csa akkor is ilyen időszakban voltam, ugyanígy lehangolt voltam. Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet az oka, és hogy mit tehetnék ellene, hogy jobbkedvű legyek? Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!

2018. febr. 19. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Nincsen motivációd. Gondolom mókuskerékben futkosol. Próbálj meg kipróbálni új dolgokat (zene, tánc, sport, kézműves dolgok stb.) vállalj önkéntes vagy segítő munkát, az kirángat a fásultságból, lehangoltságból, valamint a természet közelsége is mindig jó hatással van (rám legalábbis). Állíts fel célokat, ha nincs nagy, az sem baj, akkor apróságokat, amiket meg akarsz csinálni/el akarsz érni. Aztán idővel lesz kedved és okod felkelni.
2018. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva tényleg értelmetlen az egész. Bármi, amit csinálunk. DE ennek tudatában sem szabad negatív mentalitású embernek lenned, mert úgy még inkább szenvedés lesz az életed. Ez talán az egyik legnehezebb feladat. Bárki, aki egy kicsit is kapirgálja annak a töménytelen undorító hegynek a felszínét, egy kicsit is tudatában van annak, hogy az életünk minden egyes pillanata egy globális manipuláció része, minden pillanatot bárhová néz csak hamis felszínességet lát, undorral és elkeseredettséggel kéne töltenie. Persze lehet egy egyéni kis célod, egy répa a mókuskerék előtt, hogy még jobban hajts. Mondogathatod magadnak, hogy azért érdemes hajtanom és küzdenem. A szánalmas kis életünknek a répa által tulajdonítunk értelmet és ugyanakkor motivációt szerzünk, hogy kitartóbban hajtsuk a kis személyre szabott mókuskerekünket. Viszont az a répa csak egy illúzió, tulajdonképpen értéktelen mindenki más számára rajtad kívül. Az igazi lényeg az, aminek termeli az energiát a milliárdnyi bután tartott kis mókus a kerekek hajtásával, a nagy és hatalmas gépezet, a rendszer, ami nem ereszt bárhogy is futnál, mindig visszaterelnek.
2018. febr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok sajnos .
2018. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tényleg keress valami új hobbit, de szerintem fontos, hogy szedjél valami jóféle vitamint. Én ilyenkor tavasz előtt mindig észreveszem magamon ezt a kedvetlenséget. Tél-végi depresszió.
2018. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A depressziót az érzések elfojtása okozza(depresszió=elfojtás,elnyomás). Ki kell adni magadból mindent,ami fáj és szabadjára engedni az érzelmeidet.
2018. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!