Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon szeretnék élni, de már...

Nagyon szeretnék élni, de már nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Borzalmasan magányosan érzem magam. Nincsenek barátaim, ismerőseim, online sem nagyon tudok senkivel sem beszélni. Szülőkkel élek, apámmal rossz a kapcsolatom, anyámmal nagyon jó, de vele sem lehet mindent megbeszélni. Nincs munkám egy éve, a félre tett pénzemből és a szülői segítségből élek. Fogalmam sincs mihez kezdhetnék magammal, abszolút semmi jövőkép nincs előttem. Érdemleges szakmával sem rendelkezem. Barátnőm a 20-as éveimben nem volt. Nem ért soha semmilyen sikerélmény. Abszolút boldogtalanul telt el az egész húszas éveim. Annyira szeretnék élni, mint mások, megtapasztalni milyen a szerelem, milyen egy barátban bízni, egy nyugodt és normális életet, de úgy érzem valamiért ez idáig nem adatott meg. Mintha ezt érdemelném. Az évek alatt leépítettem az önbizalmam és a szociális képességeimet, 5 év alatt legalább 10-et öregedtem. Nem tudok mihez kezdeni nap mint nap, nem érdekel már semmi. Minden egyes nap elmegyek egy 10km-es sétára és nagyjából ez az életem. Próbálom rávenni magam, hogy nyelveket tanuljak, de egyszerűen nem fog az agyam, mintha egy köd lenne előttem. Konkrétan azt érzem, hogy teljesen fölöslegesen születtem meg. Semmilyen tehetséggel nem rendelkezem, soha nem voltam semmiben sem jó, és úgy őszinte legyek nem igazán érdekelt semmi. Mások az érettségi környékén eltudták dönteni, hogy mi akarnak lenni, én így közel a 30-hoz sem. Folyton az van előttem, hogy bármibe is fognék, az nagyon sok idő lenne, és már túl üreg vagyok mindenhez. Elkezdek agyalni, hogy mit kezdhetnék magammal, de folyamatosan csak zsákutcákba futok, és állandóan az lebeg előttem, hogy ezt az életet elcsesztem, semmi értelme tovább szenvedni. Családi problémák is vannak. Bár anyámmal nagyon jó a kapcsolatom, ő is hasonló magányos lélek, mint én. Sokat stresszel, idegeskedik, állandó fejfájás gyötri, az elmúlt 4-5 évben a külseje is megváltozott, mindig szomorkás, ami engem teljesen tönkre tesz. Ennek fejében a minap kiderült, hogy miómája van, és már olyanokat beszélt nekem, hogy készüljek fel ha ő nem lesz, meg így legalább minden gondja megoldódik. Elmondtam neki ez mennyire fáj nekem, és ne gondoljon rá, hogy rossz lesz az eredmény, de nagyon elengedte magát. Épp ezért volt most egy sírás rohamom is. Most is könnyeimet törölgetve írom ezeket a sorokat. Már olyan hülyeségekben gondolkozok, hogy ellettem átkozva, vagy valami ártó szellem van rajtam és a családomon, ezért nem sikerült nekünk semmi, ilyenkor elröhögöm magam, hogyan gondolhatok minderre. Annyira szeretnék már ettől megszabadulni, egy igaz társat találni, megtalálni miben vagyok jó és mihez értek, és mindennél jobban gyerekeket, de évek óta kudarc az életem. Olyanokon agyalok, hogy majd kimegyek Ázsiába angolt tanítani, de mindig is tettem a tanulásra, ami nyelvtudásom is van, azt is Angliában szedtem fel, még a nyelvtant sem tudom, és ilyen irreális vágyaim vannak. Főleg hogy semmit nem teszek érte. Ráadásul kommunikációs készségem sincs már, olyan vagyok mint egy bamba idióta, megszólalni sem merek. Pedig régen, tizenévesen ez nem így volt. Már most is megbántam, hogy ezen sorokat leírtam, teljesen cikinek érzem ezt a nyavalygást, de már olyan mélyponton vagyok, hogy ezt sem bánom, hadd röhögjenek ki. Orvoshoz semmiképp sem szeretnék menni, nem hiszek bennük, sem a gyógyszerekben. De valahogy már nagyon szeretném hogy történjen velem egy csoda, csak egy pici pozitív remény, egy jó dolog, amiben megkapaszkodva, szép lassan kivergődhetek ebből a mocsárból. De nem jön el. Egyre csak mélyebben vagyok. Valahogy folyton oda lyukadok ki, hogy már ezt az életet csak tényleg a hülye folytatná, és viselné el.


F/29



2018. febr. 21. 23:43
 1/9 anonim válasza:
60%

Ha nem teszel semmit azért, hogy változzon, akkor nem is fog. Senki nem fog megkeresni, hogy na, itt van ez a munka,gyere dolgozni. Keress magadnak egy munkát, ott legalább emberek között vagy.

Ki sem mozdulsz a házból kb. Elkéne járnod mondjuk konditerembe, vagy koncertekre. Még ha egyedül is mész, lehet ott megismerkedsz másokkal, akik hasonló cipőben járnak mint te.

Tanulni meg lusta vagy... ami az életkedvtelenségedből fakad.

Ideje rendbe tenni magad!

Közel 30 évesen nem szabadna ilyen állapotban lenned. Magadnak kell rendezni, nem a csodára várni, és sajnáltatni magad.

Ilyen negativitással nem tudsz erőt sem adni anyukádnak, pedig szüksége lenne rá.

SZEDD ÖSSZE MAGAD!

2018. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
#1 Ne itélkezzél bunkó alpári módra! Könnyen beszélsz.
2018. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy ez bunkó alpári mód volt!
2018. febr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen az a nem érdemleges szakma, amid van?
2018. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
A csodát ami segíthetne rajtad, Istennek és Bibliának hívják. Tapasztalatból mondom.
2018. febr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vagy megölöd magad, vagy szedsz valamilyen antidepit, vagy elhatározol valami viszonylag kisebb célt és maradéktalanul eleget teszel neki, akármennyire is nehéz. Utána keresel megint valami kisebb célt. Fontos, hogy olyan legyen amit még azért meg tudsz ugrani.


Szerintem mindhárom út "helyes".

2018. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lordika ***** válasza:

Ha kicsit is tudsz angolul, akkor szerintem azon indulj el. Ajánlom a duolingo nevű weboldalt/alkalmazást, nagyon jó vele tanulni.

A külföldre látogatás szerintem jó ötlet, egyáltalán nem butaság. Pl. felszívod magad kicsit angolból, kinézel valami kinti célt, és kimész oda akár csak egy pár hétre. Aztán vagy ismerkedsz az ottani magyarokkal (állítólag sokkal befogadóbbak/megértőbbek kint), vagy az ottaniakkal.

Illetve, egy picit próbálj meg változtatni a felfogásodon. Tudom, könnyű mondani, de az is segíthet. Nézz pl. stand up show-kat youtube-on, ha jókedvre vágysz. Illetve sétálás közben próbáljd meg beszélgetésbe elegyedni lányokkal, de készülj fel, hogy biztos lesz elutasítás. És ezt ne úgy éld meg, mint a személyed elleni támadást. Semmit se jelent, ha egy nemleges választ kapsz. Tovább kell állni és kész.

A sétálást kicsit lehet turbósítani kéne. Biciklizéssel vagy futással. Ugyanis a mozgás beindít csomó dolgot, amitől megváltozik a közérzeted, és a szemléletmódod is. Itt is fontos, hogy nem szabad feladni az elején, ha nehézségeket érzel.

Hát most hirtelen ennyit írok, ezek mind saját tapasztalatok.

2018. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tudom milyen ez az érzés

Keress munkát,nagyon sok helyre ad be az önéletrajzodat

hidd el menni fog!


Hasonló voltam mint te szintén huszonéves vagyok,mint te!

Találtam munkát,nem a legjobb munka,de van kevés fizetésem,segítek a szüleimnek,háztartást vezetek,állatkázok akik szeretet adnak függetlenül!


Nem a legjobb az életem,sajnos de tettem érte!

Te is tegyél érte,Hiszek benned neked is sikerülni fog,fel a fejjel!

Sok sikert és szerencsét kívánok neked! L29

2018. febr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj nyugodtan. Tudom min mész keresztül. 30/L
2018. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!