Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki senkivel...

Van itt olyan, aki senkivel sem beszél, és így érzi jól magát?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy én szándékosan építem le az embereket magam körül és zárkózom be a saját világomba.


Nincs kedvem kommunikálni, embereket megismerni.


Persze jólesik néha, de inkább jobban szeretek csendben maradni, és kerülni az emberi kapcsolatokat.


Egyszerűen én így érzem jól magam. Bár jelenleg nekem nincsenek barátaim, párom, úgy érzem, hogy egy párkapcsolat jól jönne, és ennyi...


2018. márc. 3. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Az nem fog válaszolni erre a kérdésre, mert senkivel sem beszél és így jól érzi magát, tehát itt sem beszél senkivel. :-D
2018. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Ez ilyen önszadózás? Miert jo ez neked,? Bàntottak és ugy vagy vele hogy inkább vagy egyedül mintsem hogy megadd az eselyt arra hogy ujra bantsanak?
2018. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Introvertált. Már ha tényleg jól érzed magad, és nem csak bemagyarázod magadnak.
2018. márc. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
56%
#2esnél a pont, nagyon beletrafáltál. Csalódtam, többször is, egy kicsit túl komolyan is vettem eddig mindent emberi kapcsolatomat. Mostanra leépítettem mindenkit, már csak 1-2 emberrel állok szóba, akikkel muszáj. És "barátok" nélkül tényleg boldogabb vagyok így..magamtól vagyok boldog, nem másoktól várom ezt. És ettől nem lettem otthonülős, sőt, szinte minden szabadidőmet kitöltöm programokkal. Szóval nincs ebben semmi furcsa, a szerelem meg úgyis jön, ha itt az idő :D
2018. márc. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

De ez a félelem vezérelte élet senkinek sem jó. Én is sok mindentől féltem/ félek, teljesen feleslegesen. Csak a saját életemben gátol meg. Ismerek olyat, aki azért nem akar gyereket (tehát a saját család lehetőségét dobja el) csak azért, mert fél, nehogy a gyereke beteg legyen vagy előbb haljon meg mint ő. Ezért az egészet nem csinálja. Állatot is ezért nem akar tartani soha többé (volt neki).


Olyan ez kicsit, mintha azért nem élnél, mert félsz, hogy élni fogsz. A fájdalom ugyanúgy hozzátartozik az élethez. A nélkül soha nem tudnánk értékelni mindazt, ami jó.

Mindenkinek össze kell(ene) szednie magát, ha más nem felvértezni magunkat. Minden embert ért sok pofon az életben. Nem véletlen hogy felnőttként már nehezebb barátkozni mint gyerekként. Óvatosabbak vagyunk. Na de ez ne teljes elszigetelődést jelentsen. Inkább bölcsebb, mérlegelő, lassú ismerkedést, új emberekkel való óvatosságot maximum. :)


2-es voltam.

2018. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Én csak a párommal beszélek, más barátom nincs már vagy 15 éve, mindenhol kerülöm az embereket, nem akarok senkit megismerni, mert a páromon kívül nem tűnik senki érdekesnek, a legtöbben meg kimondottan taszítanak is. Ez nekem így tökéletes lenne, csak azért nem az, mert ugye a munkahelyi élet elég szívás így emberkerülőként, pl. így végighallgatni, hogy a kolléga szerint a tetovált vagy a rajzolt szemöldök-e a "szebb", meg mennyire tetszett neki hétvégén a moziban a legújabb szuperhősös film, miközben én okádok a proli tömegízléstől.
2018. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy jobb senkivel sem beszélni, mint erőltetni felszínes, üres fecsegést olyanokkal, akikkel valójában nem is érdekeljük egymást. Komoly dolgokról pedig nincs kivel beszélgetnem, mert az egykori barátaim nem hajlandóak meghallgatni. Belefásultam már abba, hogy mindenkiben csalódnom kell, miután szívem-lelkem kiteszem nekik. Mindig is magányos farkas voltam, most már az is maradok.
2018. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Ha nincs kedved kommunikálni akkor miért éreztél ingert mégis kommunikálni ide? Valahol sandít ez a story. :D
2018. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Akarod, hogy privátban elküldjelek a sunyiba, hogy jól érezzed magad? :DDD
2018. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Igen, én például ilyen vagyok. Barátaim szinte sosem voltak, vagy ha mégis idővel mind lemorzsolódtak mellőlem és az a furcsa, hogy annyira nem is bánom. Mára eléggé gátlásossá és zárkózottá váltam és nem igazán hiányzik a társaság. Talán egyedül csak anyukámé, akivel mindent meg tudok beszélni. Általában úgy érzem, nekem bőven elég, hogy van egy normális családom, akinek tagjai többé-kevésbé elfogadnak és szeretnek, bár néha azért megjegyzik, hogy a gondolkodásommal lehetetlen versenyt futni. Azt hiszem, egy párkapcsolat tényleg teljessé tehetné az életemet, de mindenáron nem szeretnék együtt lenni valakivel, csak akkor, ha az adott személyben a lelki társamat vélem felfedezni és elfogad olyannak, amilyen vagyok. 17/L
2018. márc. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!