Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem, megrekedtem az...

Úgy érzem, megrekedtem az életben az elvárások miatt, és mert nem a saját életemet éltem sokáig. Ha valaki érzett már így, hogyan lendült tovább?

Figyelt kérdés
Sajnos világ életemben mások elvárásainak vetettem alá magam,elég szépen manipuláltak. Miután kiléptem a mérgező kötelékekből, elindultam a fejlődés útján, de rengeteg kárt okozott az a sok év, amikor nem is a saját életemet éltem...(ráadásul gyerekként és fiatalon...). Olyan, mintha egy komplett életszakasz kimaradt volna az életemből, és varázsütésre kellett gyerekből felnőtté válnom. Elköltöztem otthonról, kijártam a főiskolát,megtaláltam a páromat, és munkám is van,mégsem érzem, hogy haladnék bármerre,mert sem ismeretségem, sem barátaim, sem hátszelem nincs,a családommal sem a legjobb a kapcsolatom. Egyszerűen gyökértelennek érzem magam, mindenütt egy idegen vagyok. Úgy érzem, azt várták tőlem, hogy minimum Dr. vagy valami orbitális értelmiségi válik majd belőlem, de nem így lett, és úgy érzem, mintha én testesíteném meg a csalódásukat. Nem vagyok hasznos, ergo nem érek semmit. Nem voltam külföldön dolgozni, nem vagyok elég "ügyes". Nem keresek havi fél millát, és még autóm sincs. A saját lakás büszke messzi cél,addig is nyögjük az albérletet, ahelyett, hogy bejárnánk a világot, vagy élményeket gyűjtetnénk, vagy mondjuk többet félreraknánk, de még mindig inkább ez, minthogy visszavonuljunk...
2018. márc. 5. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Megvigasztallak: 35 vagyok, most megyek majd egyetemre, nincs lakásom, nincs párom, van egy autóm de elég beteges - kb ennyi.

Én sem tudok felmutatni saját lakást, doktori címet, egy vödörnyi fizetést havonta, pedig nem az iskola mellé jártam és a bulik is kimaradtak fiatalkorban. Tettem a dolgom, csak épp nem alaposan. Hiányzik belőlem valami plusz, amitől már előrébb tartanék.

2018. márc. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Akinek jó a kapcsolata a szüleivel és vannak barátai, annak sem varázsütésre történik minden az életben. Főleg munkában. Nem mindenkinek olyan pozícióban dolgoznak a szülei, barátai, hogy bármit is tudnának segíteni.

Szerintem inkább gondold végig, mid van. Van végzettséged. Van párod, ami az egyik legnehezebb szerintem az életben, megtalálni a párodat, úgyhogy te más sokkal boldogabb lehetsz, mint sok más ember.

Ne foglalkozz már a szüleid elvárásaival. Nem kell mindenkinek dr-nak lennie. De még csak diplomásnak sem. Nagyon sok rendes ember van, akik még jól is keresnek, diploma nélkül.

Szerintem hanyagold a közösségi oldalakat, meg az álmodozást, mert a való világban nem arról szól egy fiatal élete, hogy körbe utazgatja a fél világot. A legtöbben úgy vannak, mint te, hogy próbálnak egyről a kettőre jutni.

2018. márc. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Üdv a klubban.

Az a baj, hogy nem tudod adott időben felmérni, hogy jó helyen vagy-e, jó irányba tartasz, csak utólag, akkor meg már általában késő.

Nálam is ez periodikus. 3-5 éves ciklusokban változik, erőteljes fejlődés, mert nem vagyok "hülyegyerek", aztán nem tudok továbblépni azokon a dolgokon amik visszahúznak és újabb erőteljes lejtmenet. Mindegyik ciklus más volt és más okok vezettek oda, most is erősen megyek lefelé éppen. De legalább tudom, hogy amikor elérek legalulra, akkor megszabadulok minden problémától is és akkor szakemberhez kell fordulnom és kezdeni elölről. Minden ciklus egy kicsit jobb (valamilyen téren, máshol semmi előrelépés), de nyilván elmegy mellettem az élet, normális családról lemondhatok gyakorlatilag biztosan, szakmailag még vihetem talán valamire, ha viszonylag gyorsan változik a jelenlegi állapot

2018. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nézz magadba, hogy mi az, ami valóban érdekel, és nem azért csinálnád, mert másoknak akarsz megfelelni. Legyél önző egy kicsit, találd meg azt, ami motivál, előbbre visz, különben örökre bele fogsz ragadni ebbe az ördögi körbe. Törj ki belőle minél előbb. Neked kell tudnod, hogy mik a céljaid, mit szeretnél elérni és hogyan. Ha ezek megvannak, épp elég motivációd lesz ahhoz, hogy tényleg elkezdd megvalósítani őket.
2018. márc. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Leszartam az elvárásokat és azt csináltam ami jólesett.
2018. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem érzem úgy hogy valamit elértem volna.A 30-as éveim derekán járok most fejezek egy főiskolát,ami közel áll az érdeklődési körömhöz.A 20-as éveimben egy egyetemi tanulmányom derékba tört(még az is befejezhető lenne jó néhány vizsgám hiányzik).Nagyon rossz periódusban voltam akko,itthon se volt jó kapcsolatom a szüleimmel és mindez kihatott az akkori tanulmányaimra.Nem úgy jöttek össze a dolgaim,ahogy szerettem volna.Utána dolgoztam is,közben elkezdtem a hétvégi főiskolát amit szeretek.Ez kihúzott sok mindenből.Saját lakás,párkapcsolat dettó nincs.A nagy bulizások az én életemből is kimaradtak.Nem mondom,hogy mindig nagyon happy vagyok,de igyekszem.Bekapcsolódok különböző dolgokba.Van amikor csalódok,padlót fogok amikor már sokadjára se jönnek össze a dolgok.Utána felállok és megyek tovább é sazt mondom magamnak lesz jobb is.
2018. márc. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

20 évesen lett meg az érettségim mert a középsuliba semmit sem tanultam és ez miatt meg is húztak egyszer, utána meg iskolát váltottam. Sajnos ahogy a többiek a írták is előttem az én szüleim sem keresnek annyit hogy egy jobb egyetemre feltudjanak venni ( fizetősre ugye mert az érettségim 2-3 lett ). Így maradt az OKJ képzések amik hátha beválnak...pár találásban sem vagyok valami eredményes mert sose akar senkivel sem úgy összejönni a dolog már jó pár éve. Külföldre nem tudok kimenni egyszerűen mert nincsen olyan ismertségem akiben 100%-ig megbíznék és nem mondaná azt pár hónap múlva hogy ''én megyek vissza helló old meg ahogy tudod...''. Szóval hidd nem csak te vagy megrekedve.


Sőt mondok jobbat, az osztálytársaim akik 4-5 érettségiztek anno, most sorra buknak ki az egyetemekről mert vagy nem bírják vagy nincs már pénz hogy folytassák. Szóval ahogy én látom jelenleg senkivel sincs előrébb egy diplomával mert mire elhelyezkedik ( ha eltud ) addigra valaki egy jó OKJ-s papírral már elég jól tud keresni.

2018. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 20as eveim vege fele tort derekba a karrierem hagyjuk h mi miatt nem a munkahelyi elvarasok miatt ki tudja most hol tartanek valoszinu tobbre vittem volna foleg szakmailag igazabol soha senkinek nem akartam megfelelni meg is akkor a padlora kerultem.20as eveim elejen felepitettem egy csodalatos jovot a gondolataimban alig hogy kikerultem az iskola padokbol jott egy igeretes karrier ami vagy 20 evre meghatarozta volna a jovomet mikor ott hagytam mert ott kellett nem volt nap h ne sirva kelljek sirva aludjak el mert ugy hianyzott a munkahely de nem volt mas valasztas 20on evesen mar eleg sok mindent fel tudtam mutatni a korombeliekhez kepest onallo szabad elet sajat albi barmit meg tudtam magamnak venni s eltem a szabad eletemet aztan a szerelmi orra bukasok nem sok de az a keves is padlora kuldott s ez mindig hatraltatott az elore jutasban sot lesullyesztett zulottem veget nem ero bulik azt se tudom kivel voltam az ejjel szeru kapcsolatok ivaszat gyokeres ferfi gyulolo akik csak arra jok h na...kozbe logott a levegobe minden tanulas nyelv akkoriban ossze vissza dolgoztam repultem egyik melo helyrol a masikra s kozbe szepen kezdett lassan ossze omlani mindaz amit addig felepitettem rettenetes maganyos voltam tele voltam baratokkal programokkal de ejjelente az albimba egyedul voltam a sajat gondolataimmal s kezdtem erezni h kiegek s 30 se voltam hova tartok merre jutok s egyatalan mi lesz igy belolem ertelmisegi voltam valaha s lettem egy kielt alpari lezulott eletet elo fiatal no aki ha igy folytatja 40 evesen a sajat nagyanyjat fogja latni a tukorbe 30 evesen mindent elolrol kellett kezdenem mert akartam ujbol felepiteni magam talaltam egy szereto partnert aki mai napig itt van mellettem s ugy nagyjabol minden egyenesben van nem volt konnyu de megerte azert mondom a nagyjabolt mert ha akkor maskepp..akkor minden maskepp...volna...de ezekbol nem elunk meg mert a mai paromat valoszinu meg sem ismerem s talan ezert nem is banok semmit lehet nekem ez volt az ara bar ugy erzem nem erdemeltem meg ezt az utat de a sors valtozhat de ehhez te kell h valtozz a felfogasod a hozzaallasod en is sokszor mondtam magamnak h ennel joval tobbet erek tobbre vok kepes ugyes vok okos vok ertekesebb partnert erdemlek akinek nincsenek elvarasai felem aki nem csak akkor szeret...kepes vok barmire akarmire mert jogom van a boldogsaghoz a sikerhez de ezert tennem is kell ez csak igy mukodik ha magad is elhiszed h lehet ezt maskepp is csinalni s nem az elvarasokhoz igazodni abbol sose sul ki egyebkent se semmi jo ha masok elmeletei szerint elsz.Magadnak elsz magadnak allitod fel a mercet s a magad elvarasai szerint allitod fel az igenyeidet amig masokra koncentralsz addig nem lesz sajat eleted.
2018. ápr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!