Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Csendes és introvertált...

Csendes és introvertált vagyok. Soha nem voltak igaz barátaim, ill. társaságom. Más, aki ugyanígy volt: hogyan ismerkedtetek?

Figyelt kérdés
Persze nem vagyok Maugli, én is jártam közösségekbe, de egyszerűen mindenhonnan kilógtam. Ehhez talán hozzájárul, hogy alapjában csendes természet vagyok. Amiről mások beszélgetnek akár egy órán keresztül is, bennem max. egy kósza gondolat erejéig fut át az adott dolog. A "small talk"-szerű bájcsevejek sem működnek velem, minden energiámat összpontosítanom kell egy bájvigyorért. Korábban barátkoztam interneten, párszor személyes beszélgetés is kerekedett belőle, de nem lettünk országos barátok. Régi ismerősökkel is felvettem a fonalat, megszerveztünk egy-egy találkozót, de teljesen másfelé sodort minket az élet, hamar elfogytak a témák. Munkát szándékosan úgy választottam, hogy ott is belekényszerüljek, hogy igenis kommunikálnom kell másokkal, ami egyébként megy, de a 3 méter távolság mindig megvan, és mások szinte testvéri kapcsolattá fejlesztik a munkahelyi szálakat, én meg csak vagyok magamnak. Tényleg próbálkoztam, de egyszerűen alkatilag vagyok ilyen. Semmi problémám nem is lenne ezzel, kivéve egyet: lehet nem vagyok egy nagy társasági lény, mégis, legalább egy igaz barátot szeretnék, akivel megoszthatom örömömet-bánatomat.
2018. márc. 6. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Valahogy nekem sem sikerül nagyobb társaságokban, inkább összejártam kettesben/hármasban egy-két barátommal. Én is nem arra hajlok, hogy társasági lény legyek, inkább legyen 1-2 igaz baràtom, aki mellettem áll.


Szerintem ezeket semmi esetre se keresd nagy társaságokban, a tipikus társaságkedvelõ emberek közt, inkább barátkozz hozzádhasonlókkal, akik mélyebb baràtságra vágynak, tehát nem az fontos nekik, hogy minél több barátjuk lehessen.

2018. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is csendes vagyok és zárkózott, de minden közösségben lettek barátaim, iskola, tanfolyam, munka. Én nem tudok ismerkedni, barátkozni. Nem merek odamenni, megszólítani embereket. Viszont mások mindig odajöttek hozzám. Szóval így is működik, hogy közben én eléggé "passzív" vagyok. Persze nem vagyok a társaság közepe és nincs nagy társaságom, de azért van néhány hozzám közelálló barát.
2018. márc. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam mindig is. Az a pár barátom, aki régebben volt eltávolodott tőlem, vagy az iskolaváltás vágta el a kapcsolataimat. Szintén interneten próbálok ismerkedni több-kevesebb sikerrel. Ezzel kapcsolatban ért egy rendkívül fájdalmas búcsúzás, még akkor is ha soha nem láttam őt. Mással meg már több, mint 2 éve beszélek.
2018. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na de, például a munkahelyeden, miért marad meg a " 3 lépés távolság"? A kollégáid nem keresik a társaságodat, vagy inkább te az övékét?
2018. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerkedek, én tök jól elvagyok egyedül.


Ha valaki nyit, akkor nagyon szívesen elbeszélgetek bárkivel, de lénygében képes vagyok egy sokfős baráti beszélgetésen összejövetelen is max. három mondattal letudni a beszélgetést :D


De ebből nem voltak problémák, a barátaink ismernek, tudják, hogy 10/9 csak egy-két mondatot hozzáfűzve beszélek.

Ám mikor megered a nyelvem, vagy épp nyitottabb kedvemben vagyok, akkor simán beszélek órákig is :D Ez a ritkább.


Az ismeretleneknek tűnhetek mogorvának a hallgatagságom miatt, de nem izgat.

A munkahelyemen pl sokkal jobban teljesítek, mint a csomót locsogó kolléganőim :D

2018. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én viszonylag könnyen kezdeményezek beszélgetést, elvileg jó a humorom is, közelebbi kapcsolatokra viszont képtelen vagyok, mert beparázok úgymond, ha magmról kell kiadni bizalmasabb információkat. Meg alapból elcseszett vagyok, ezért is szeretek inkább egyedül lenni, akkor nem feltűnő, mert nincs, akinek feltűnhetne. Nem is igazán vannak igazi barátaim...De ha szeretnél, szívesen beszélgethetünk, az internet az introvertált emberek paradicsoma. Nincsenek kínos dadogások, szemkontaktus kerülés vagy percekig csönd :)
2018. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!