Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szinglilét - Hogy kell "baráts...

Szinglilét - Hogy kell "barátság extrákkal" kategóriájú kapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

32 éves koromra még csak most tanulom a szinglilétet. Nemrég jöttem rá, hogy kapcsolatfüggő vagyok, sosem voltam hosszabb ideig egyedül. Nemrég lett vége egy párkapcsolatomnak, 4 évig tartott. Elkezdtem pszichológiával, önismerettel, önfejlesztéssel foglalkozni, az exem nem követett benne, és így sajnos eltávolodtunk egymástól, a kapcsolódási pontjaink elszakadtak hogy úgy mondjam. Ha úgy tetszik én érettebb lettem, ő pedig túl gyermeteknek tűnt már nekem, és így már nem működött köztünk a dolog.


Az első pár héten nagy "pánikban" voltam, nagyon riasztott a magány gondolata, és habár én szakítottam nagyon magam alatt is voltam. A baráti körömből 2 éve kiszakadtam, egy ballépésem miatt, amit borzasztóan sajnálok, és már nem is tudom visszacsinálni sem. A legtöbb haverom, ismerősöm pedig vagy kiköltözött külföldre, vagy lebabázott. Azért maradt még egykét ember akikkel tudok találkozni, de ez nekem közel sem a megszokott szociális mennyiség, sokkal többet vagyok egyedül, mint eddig.

Amit én most csinálok az az, hogy folytatom az önfejlesztést, (előadásokra járok, könyveket olvasok, és igen, még pszichológushoz is járok, aki segít megfelelő gondolkozásmenetet elsajátítani, stb) Próbálok több időt szentelni a hobbymnak (ez főleg otthonülős hobby, festőművészet, bár lehetne a természetben is, de ahhoz nincs elég önbizalmam valahogy), amire a párkapcsolat alatt nem volt sok időm. Illetve ki szeretnék próbálni egy rakat új dolgot, sportot :) Eljárok úszni, hát ilyesmik.

Így ahogy telt az idő, ez a pánik rendre alábbhagyott, rájöttem azért tényleg nem olyan rossz egyedül sem úgy összességében. Ha feltöltöm a mindennapjaimat változatos programokkal, akkor tényleg nem olyan vészes hazamenni egy üres lakásba este, ahol csend van és nyugalom :)


Pár hónapja még el sem tudtam képzelni ezt magamról, hogy ilyet írok majd valaha is, de én most egy jó darabig nem is szeretnék még egy komoly párkapcsolatot, szeretnék egyedül is boldoggá válni, különben sosem lesz érett párkapcsolatom.

Csak egy dolog zavar, hogy azért nem szeretnék cölibátusba vonulni, szeretnék egy "barátság extrákkal" kategóriájú kapcsolatot kialakítani valakivel, akivel lényegében progamokat lehet szervezni, beszélgetni, stb, de azonban a nők ettől olyan szinten elzárkóznak, hogy én nem is tudom már van-e esélyem erre. Ismerősi körből volt már többször is ilyen kapcsolatom, de idegennel egyszerűen nem tudom hogy kell ezt kialakítani. Átverni/áltatni nem akarok senkit, ha meg őszintén elmondom mit szeretnék, akkor elzárkózás és tiltakozás lesz a vége. Pedig nem nézek ki rosszul sem, nem vagyok szülőknél lakó anyucipicifia sem. Talán az a baj, hogy kedves és barátkozós stílusom van, és nem igazán az a rosszfiús rámenős, nyomúlós. Ehhez még nincs megfelelő önbizalmam.


Úgyhogy erre a "problémára" szeretnék jótanácsot kérni, tényleg az önbizalom miatt nem jön össze? Vagy hogy érdemes kezdeményezni ilyenkor, hogy a nők ne zárkózzanak be egyből? :) - 32 F


2018. márc. 8. 12:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem, és úgy látom szándékosan kisarkítod.

A barátság extrákkal pont abban különbözik a párkapcsolattól, hogy nem állandó, és nem mindenhova együtt megyünk, nem lennénk sem elköteleződve, sem semmi, pusztán élvezzük egymás társaságát ha épp együtt vagyunk. És a szex részemről nem abból áll hogy "kielégülök rajta", nyilvánvalóan ez egy kölcsönös dolog, ilyen téren én ugyanannyira szeretek "adni" is, mint "kapni".

Most ti is úgy kezdtek beszélni, mintha ez valami bűn lenne, holott rengeteg ilyen kapcsolat létezik, és mondom, nekem is volt már benne részem többször is, de azokkal eleve ismertük egymást régebbről, és így alakult.

2018. márc. 8. 15:28
 12/19 A kérdező kommentje:

"Keresel egy nőt aki csak le akar feküdni veled"


De ember, pont azt kérdezem hogy mégis hogy, amikor minden nő elzárkózik ettől?? Amint meghallják azt a mondatot, hogy nem szeretnék kapcsolatot úgy néz rám mindenki mint egy véres rongyra, és elzárkóznak tőle. Hogy kell nekik ezt tálalni, hogy ne így reagáljanak. Egyetlen normális választ sem kaptam erre eddig.

2018. márc. 8. 15:34
 13/19 anonim ***** válasza:
De, kaptál. Tőlem. Azt viszont ne várd, hogy leírunk neked varázsmondatokat, amelyeket hallva a nők már tolják is le a bugyijukat. Ilyenek nem léteznek.
2018. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Értem a kérdésed, és nekem sincs erről fogalmam, úgyhogy kíváncsi vagyok a válaszokra. Még nekem sem sikerült ilyet összehoznom, én is ugyanezt tapasztaltam (elzárkózás)

Meg mindenki írja, hogy tinderen hiába írják ki a csajok hogy szexkapcsolat kizárva, az csak kamu, akarják ők, csak nyomulni kell. De eddig csak unmatchelés lett belőle. (azért nem történt zaklatás :D)

2018. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%
A barátság “extrákkal” 99%-ban úgy jön össze, hogy már barátkoznak régóta, a férfinak olyan külseje van, hogy a legtöbb nő odavan érte, a csak barát-barátnő titkon beleesett, ezért inkább lefekszik vele és hangoztatja, hogy jól van ez így, miközben titkon a csodát várja, hogy mikor lesznek viszonozva az érzelmei. Átlagjózsik nem váltanak ki ilyen hatást.
2018. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szándékosan kisarkítom, hátha észreveszed, hogy amit te akarsz az még a filmekben sem működik. Az emberek nem használati eszközök, hogy beállíthasd rajtuk a számodra szükséges funkciókat. Amit te akarsz, az egy többszöri egyéjszakás kaland valakivel akivel ismeritek egymást. Nem érzel ebben némi ellentmondást? Egyébként lehet ilyet találni, csak elég sok szempontnak kell egyszerre teljesülnie, tehát tovább tart keresgélni. Nem a technikád rossz, nem a csajok szemérmeskednek, ha valaki azt mondja neki ez nem felel meg az úgy is van. Azért az emberek többsége még mindig egy ideális kapcsolatra vágyik, az egyéjszakásak is inkább szükségszerű megoldások, elég elkeseredettnek vagy kiégettnek kell ahhoz lenni, hogy valaki belemenjen olyanba amit te szeretnél. Amikor ezt megkérdezed, olyan mintha így is tekintenél rá, hiszen mindenki érzi, hogy ehhez az elvárásaiból nagyon le kell adnia. Csodálkozol, hogy így reagálják le?
2018. márc. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Csak akkor ellentmondásos ha ilyeneket írsz, hogy többszöri egyéjszakás kaland... Egyébként semmi kivetnivaló nincs ebben, nem értem miért ne érezhetné jól magát két felnőtt, ÉRETT ember. Ha annyira rossz lenne, mint ahogy állítod, nem lett volna már - szám szerint - 3 ilyen kapcsolatom is. Semmi gond nem volt ezzel, ha már az elején lefektettük a kereteket. Az első egyébként nem is én "ötletem" volt, a második alakult magától, a harmadiknál pedig én hoztam fel. Mindhárom kapcsolat hatalmas élmény volt, és igen, a másik félnek is. Úgy lett végük, hogy valamelyikünknek elkezdett alakulni egy komoly. Egyiknél sem volt titkos egymásba szeretés, mint ahogy az előtted szóló írta. Mindegy én nem akarlak meggyőzni, nem is erről szól a kérdés.

Úristen, hogy lenne már az egyéjszakás elkeseredett és kiégett, jézusom ne fárassz ilyen butaságokkal légyszives. Elkeseredett dolog az, ha k.rvázni mész, vagy pénzt adsz ki szexért.

Az, hogy először szexeljek valakivel, majd hívjam el programokra, az nekem nem működik. Te tudsz csak úgy szexelni vadidegenekkel? Mert ahhoz már elég nagyfokú igénytelenség kéne, de azért köszi a tanácsod.

Én azt tapasztaltam, hogy már az elején inkább őszintének kell lenni és nem szabad kamuzni. Elmondani tök egyértelműen hogy képzeled el ezt az egészet. (és nyilván nem úgy, hogy már az elején szexel indítani) Ha valaki belemegy belemegy, ha nem akkor nem, tiszteletben kell tartani. Viszont az őszinteséget mindenki értékeli! :)

2018. márc. 9. 15:06
 18/19 anonim ***** válasza:

Látom mennyire működik ha azt mondod utána úgy néznek rád mint a véres rongyra. :D

Azt írtam az egyéjszakásra, hogy szükségmegoldás. Ezt rendszeresíteni, hát igen, ahhoz szerintem elkeseredettnek kell lenni.

Értem én, szóval vadidegenekkel szexelni az rossz, érzelemmentesen meg semmi akadálya.

Nem ítéllek el, próbállak megérteni. Ezért is támogatlak abban, hogy legyél őszinte, azt jól teszed. De látod ez addig tart, ameddig nem találnak valakit aki komolyan gondolja. Ezért mondtam, hogy ez egy alulvállalás, így értettem, hogy elég sértő lehet mások számára, és ha te nem is így érzed de magadra nézve is az. És mivel az egészet a legyőzendő kapcsolatfüggőségedből indítottad, arra mondtam, hogy egy ilyen kapcsolattal nem segítesz ezen.

2018. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%
En nokent irom, hogy mukodhet ilyen, de csak akkor, ha tenyleg nincs titkos beleszerelmesedes a masikba egyik oldalrol sem. Kulonben az a fel szenvedni fog. Nem mindenki akar komoly kapcsolatot es ennek millio oka van. Egy lazabb kapcsolatban marad tere az embernek, ideje sajat magara, nincs feltekenykedes, elszamoltatas stb. Csak szerintem fontos az odafigyeles, hogy tenyleg baratsag alapon legyen a dolog.
2018. márc. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!