Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy ne legyek szomorú amiatt,...

Hogy ne legyek szomorú amiatt, hogy senkinek nem vagyok fontos?

Figyelt kérdés
Hiába vannak barátaim, családom, soha senkihez nem fordulhatok a problémáimmal. A barátaimnak mind vannak más, közelebbi barátaik, párkapcsolatuk, a szüleimnek ott vannak a tesóim, akiket jobban szeretnek, mint engem. Igyekszem senkit nem fárasztani a problémáimmal, de néha van, hogy valakitől tanácsot vagy segítséget kérnék és soha nem ezt kapom, hanem kiabálás lesz a dologból, hozzámvágják, hogy "a te bajod, oldd meg, ne sajnáltasd magad", vagy egyszerűen lesz#rják. Próbálok kevesebbet hazajárni, hogy ne legyek a szüleim terhére, keveset keresem a barátaimat is, hogy nehogy úgy érezzék, hogy rájuk akaszkodom. Tényleg csak akkor beszélek a problémáimról, ha már úgy érzem, hogy megbolondulok attól, hogy nem mondhatom el senkinek (nem az van, hogy csak öntöm rájuk a bajaimat és másról nem is beszélek). Mit csináljak, hogy ne zavarjon, hogy senkihez nem fordulhatok? Szeretnék úgy élni, hogy nem vagyok senkinek a terhére, ha kell, akkor örökre egyedül maradok emiatt, de nem szeretnék szomorú lenni.
2018. márc. 18. 11:05
1 2
 1/18 anonim válasza:
48%
baratkozz akár neten és itt talán könnyebben le is irod a bajaid
2018. márc. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%
Keress más barátokat, járj el közösségbe. Tudom, hogy rohadt nehéz igaziakat találni, de ezek az emberek semmiképp sem a barátaid, ha nem törődnek veled.
2018. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem azt szeretném, hogy valakivel mindenképpen meg tudjam osztani a problémáimat, hanem azt, hogy jól érezzem magam úgy is, hogy senkivel nem tudok beszélni ilyesmikről.
2018. márc. 18. 11:14
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Amíg ilyen szánalmasan, behúzott farokkal oldalogsz a világban miért várod, hogy bárki is normálisan beszéljen veled?
2018. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjon hidegen, hogy fontos vagy e valakinek.
2018. márc. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Gondolom attól, hogy a testvéreidet “jobban szeretik” mint téged, még ugyanúgy elvárják tõlük is, hogy ne sajnáltassák magukat, legyenek talpraesettek. Feltételezem(?) talán emiatt szerethetõbbek, nem más okból.

Ilyen testvérem van, nem csodálkozom sosem, ha úgy érzem, a szüleim jobban szeretik õt, mert sosem problémázik, mindig megoldja a gondjait, nagyon ügyes. Ha nem lenne ennyire ügyes, akkor õt sem szeretnék, ez ilyen egyszerū.

2018. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#4 nem várok senkitől semmit. Egyedül szeretnék boldog lenni.
2018. márc. 18. 11:34
 8/18 anonim ***** válasza:
"Egyedül szeretnék boldog lenni." Világos. Akkor már csak annyit árulj el, hogy a "boldogság" nálad mit is jelent? (Szépen, részletezve!!)
2018. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#6 nem emiatt szeretik őket jobban. Egyszerűen csak más a személyiségünk és ők valahogy jobban megértik egymást a szüleimmel. Mindig teljesen máshogy nevelték őket, mint engem, olyan dolgokat simán elnéznek nekik, amikért én jobb esetben le lettem volna üvöltve. Igazából én inkább zárkózott vagyok, ritkán fordulok hozzájuk a problémáimmal és minden alkalommal megkapom, hogy kussoljak és oldjam meg, nekik semmi közük hozzá. A testvéreim szokták tényleg sajnáltatni magukat, amire a szüleim egyből megsajnálják őket és segítenek nekik. Ebből gondolom, hogy jobban szeretik őket, de igazából ez nem is olyan fontos a kérdés szempontjából. Nem hibáztatom a szüleimet, amiért máshogy viselkednek a testvéreimmel, nem feltétlenül kell szeretni valakit csak azért, mert a rokonod.
2018. márc. 18. 11:45
 10/18 anonim ***** válasza:
42%
Nekem fontos vagy <3
2018. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!