Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan hívjam fel magamra a...

Hogyan hívjam fel magamra a figyelmet? Félek, hogy hülyeséget csinálok hamarosan, de nem merek/akarok segítséget kérni.

Figyelt kérdés

11 éves korom körül kezdődött a dolog. Ha az idő rosszabra fordult a hangulatom is. Ez éveől évre rosszabbodott, csökkentek a jobb időszakok hosszai, és egyre ilyesztőbb gondolatok gyötörnek. Most például elterveztem hogyan lennék öngyilkos, helyszín minden. De jött egy jobb időszak, ebben vagyok most.

Ilyenkor nem értem mi játszódik olyankor bennem, szerintem is szánalmas, tudom hogy csak erőt kéne vennem magamon és ennyi, de olyankor valahogy nem megy, nem tudom mi miatt és mi ez. Szüleim szerint -gondolom igazuk van- csak a kamaszkor miatt vagyok ilyen (csak hallasbol tudják hogy “visszahúzódó” vagyok (konkretan csak tulélek, sarokban ülök pedig régen imádtam tanulni meg jobb isőszakokban most is) és nem tudnak a gondolataimról, sok vágásról, hányásról stb)

Na de a lényeg. Nem tudom mit tegyek. Úgy érzem valahogy segítséget kéne kérnem. Egy tanárnak tűnk csak fel eddig, hogy baj lehet, de nem tudtam lereagálni a segítségnyújtását, féltem/félek, és feladta.

Tudom, hülyeség, hogy masoktól várom a segítséget hiszen mi a jó neki abban ha segít? Semmi.


16/l


Előre is köszi a jóindulatú válaszokat!:)


2018. márc. 21. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ha van kedved beszélgetni privátban írj nyugodtan. Hátha tudok segíteni.
2018. márc. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia. Ismerős a helyzeted, és valahogy úgy érzem kicsit hasonlóak vagyunk ebben a tekintetben. Egy idő után kezdtem ráébredni hogy ez így nem mehet tovább. Ellezdtem rajzolgatni, lerajzoltam a gondalataimat stb. Nekem sokat segített. Találj valami hobbit amiben ki tudod fejezni magad. Mára nekem szenvedéllyemmé vált a rajz pedig előtte sosem gondoltam volna hogy valaha is ezt fogom csinálni.
2018. márc. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy merjél lépni a segítségkérés irányába, a tétlenség az egyik legnagyobb ellenség.


Nyugodtan írd ki magadból, hogy mi bánt vagy monde el élő szóban egy olyan embernek akiben megbízol. Segítség nélkül nagyon nehéz kijönni a gödörből, sokszor egy jó szó is csodákat tesz.


Én egy teljesen életvidám ember voltam, de üsszecsaptak a fejem feletta hullámok és atomjaira hullott az életem rajtam kívül álló okok miatt. Sebezhető voltam, rossz emberek hálójába kerültem, akik miatt a hajléktalanság fenyeget, jelen pillanatban mélységesen elkeseredve írok, mindent megpróbálok, hogy kijöjjek ebből a helyzetből, de minden lépés rettenetesen nehéz, mintha százszoros súlyt cipelne az ember és nem érti, hogy miért van ez vele. Annyi emberi aljassággal, csalárdsággal, gonoszsággal találkoztam, hogy egy életvidám emberből egy lelki roncs lettem, de vissza akarok jönni a normális életbe, csak a sors egyelőre ezt nem hagyja.


Neked azt tanácsolom, hogy becsülj meg minden segítő kezet, bátran fordulj azokhoz, akire számíthatsz, mert sajnos egyedül nagyon kevesek képesek szembenézni a problémáikkal.


Próbálj minél többet foglalkozni a kedvenc dolgaiddal, hobbijaiddal, sportolj, győzd le a depressziót, ha mélyponton vagy gondolj arra, hogy voltál már hasonlóan nehéz helyzetben, de megoldottad. Kívánok neked minden jót egy stabil, boldog élethez.

2018. márc. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Az önpusztítàs bennünk van.

Hagyd,hogy kitőrjön belőled,engedd a felszínre.

Ne nyomd el magadban!


Nincs jobb èrzès annàl ha felszabadul bennünk a legelrejtettebb vàgy ès azt megvalósíthatjuk.


Hidd el akkor leszel igazàn boldog ha megteszed.

Ne vàrj tovàbb,ne tètovàzz hanem cselekedj. Remèlem segítettem? 👍😉

2018. márc. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szüleiddel, mondd el nekik teljesen komolyan, hogy önpusztító gondolataid vannak, és segítségre van szükséged, beszélned kell egy pszichológussal.
2018. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!