Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem találom az élet...

Miért nem találom az élet értelmét?

Figyelt kérdés

Magányos, depressziós és szomorú vagyok mimden pillanatban. Semminek se látom az értelmét, semmihez nincs kedvem. Nincsenek céljaim az életben, semmi.

22 éves vagyok, nem értem még el semmit s céljaim sincsenek. Nem látom semmi célnak az elérését mert úgy is meg fogok halni. Ami célt meg kitűznék, arra meg nincs pénezem.

Hazudok az orvosnak, hogy ithon lehessek táppénzen, fekszem a szobámban s csak álmodozom, nézek előre.

Sose volt barátnőm, barátaim sincsenek, sose voltam szórakozni, kimozdúlni, egyszóval csak itthon, a szobámban vagyok. Nem élvezem az életet, nem érzem nekem valónak. Csak szemvedésként élem meg, mimden nap egy gyötrelem, küzdés azért, hogy este lefekhessek a csendbe, nyigalomba. Egészen addig minden csak kínlódás és fájdalom. Nem tudom mihez kezdjek, de ez nekem nem jó s nem tudom sokáog tűrni.



2018. ápr. 11. 19:17
 1/9 anonim válasza:

Mi az a dolog ami egy kicsit is boldoggá tesz? Csináld azt, törekedj rá, hogy azt tudd csinálni- az apró örömök fognak neked erőt adni, hogy átlendülj ezen a szakaszon.

Ha nincs ilyen akkor keresd meg! Biztos vagyok benne, hogy van olyan dolog ami boldoggá tesz!

Most mondhatod, hogy könnyen beszélek, de én is sokszor így érzek- de ilyenkor megrázom magam és valami olyat csinálok ami örömöt okoz, az pedig ad annyi löketet, hogy tovább görgessem a sziklát, hegynek felfelé :)

27f

2018. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hogy itthon lehetek az nagy öröm. De hogy holnap már kell menjek dolgozni, sokkal rosszabb.

Mintha kimernék egy vödör vizet a süllyedő csónakból, cserébe pedig 5 vödörnyi folyik be.

Bármi ami eszembejut, amit szivesen, örömmel csinálnék az vagy túl drága, vagy nem lenne rá idő a munka mellett.

2018. ápr. 11. 19:46
 3/9 anonim válasza:

Pénzzel minden könnyebb, de nem az dönti el, hogy mit csinálhatsz.

Sportoláshoz nem kell pénz- kell egy leszakadt futócipő, egy rövidnadrág meg egy poló. Eszközök sem kellenek- fekvőtámasz, guggolás, felülés, matróztánc és máris átmozgattad magad- csináld ezeket 35 percen keresztül és garantálom hogy jobban fogod magad érezni. Miért? Mert a megemelkedett fizikai aktivitás hatására hormonok képződnek a szervezetedben, amik feldobják a hangulatod.

Most mondhatod magadnak, hogy nincs kedved, beteg vagy, stb- de akkor abban a gödörben maradsz amiben most vagy.

Világlátáshoz sem kell pénz- néhány éve még stoppal jártam be európát- 45 ezer forintból elvoltam másfél hónapot. Napi egy ezres- az nem sok, annyit otthon is megeszel, de inkább többet.

Most erre is mondhatod, hogy nincs 45 rongyod- de nem is kell. Kibandukolsz a város/falu határába, felírod egy fehér lapra vastag filccel, a következő nagyobb város nevét és nem telik bele sok időbe már fel is vesznek. Ez is tuti, így jártam dolgozni is sokáig.


Erre is mondhatod, hogy szar az idő, nincs kedved, félsz hogy elrabolnak és kivarják az ánuszrózsád, de akkor megint csak ellöksz magadtól egy hatalmas lehetőséget, ami megváltoztathatja az életed.


És ez csak két dolog volt a rengeteg közül ami új élménnyel gazdagíthat.

2018. ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
találd meg az örömöt olyanban ami nem emlékeztet másra, és önmagért jó, nem pénz kérdése, a belső gazdagság, a képzelet , fantázia, ezek örömforrások, csak mai világban minden le van egyszerűsítve a pénzre. --- de nem kell neked is beállni a csordába.
2018. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem teljesen bizinytalan a jövőm. Semmi nem jön össze.
2018. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert low level vagy.
2018. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mert az élet egy rakás szar.

Előző,mér te mi vagy,ha már idejöttél oltogatni.

2018. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Találd meg mi tesz boldoggá és legyen az a motivációd. Nyilván a legjobb az amikor az ember azt csinálja amit szeret, de ez csak nagyon szerencsés esetben van így. Dolgozz azért hogy olyan dolgot csinálj amit szeretsz. Engem pl. az motivál hogy minél többet tudjak utazni a világban, jelen pillanatban nem azt csinálom amit terveztek csinálni egész életemben, de törekszek arra hogy végül azt csináljam.

Te is találd meg azt ami boldoggá tesz, sok esetben segít az ha elmész más országba körülnézni hogy milyen lehetőségeid vannak mert valljuk be Magyarország nem épp a boldog emberekről híres... és a rendszer sem nagyon arra törekszik hogy az emberek megtalálják azt hogy mi teszi őket boldoggá.

Tehát én azt tanácsolom próbálj szerencsét máshol mert szerintem maga az ország is nagyban hozzájárul a jelenlegi állapotodhoz.

2018. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 fosfosfosfos ***** válasza:
42
2018. ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!