Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek magammal, ha...

Mit kezdjek magammal, ha nincs motivációm?

Figyelt kérdés

19 éves pécsi srác vagyok. Az érettségi után nem tanultam tovább, de rászántam egy évet, hogy orvosira mehessek. Ezt a szüleim miatt vállaltam, csak hogy tudjak nekik mondani valamit. Semmi motivációm nem volt és elsunnyogtam a tanulást. Egy hónap van az emelt biosz és kémia érettségiig, de semmit se tudok. Nem érdekel szinte semmi. Nem sportolok és nincs hobbim. Barátaim sincsenek. Úgy érzem itt van minden előttem, de én nem tudom hogyan lássam meg azt a valamit. Tudom, cselekednem kellene, viszont nem tudom mit tegyek. Tanulni sose kellett, mert az órai odafigyelésemmel is 5-ös.

Kérlek, segítsetek!



2018. ápr. 16. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam én is.Csak én rosszabb képességű voltam így 2-3as jegyeim lettek érettségin.

Elkezdtem 2 szakmát az egyiket nagy nehezen befejeztem de nem érdekel/nem is értek hozzá.

Fogalmam sincs mit csináljak.

Te legalább azt használd ki hogy jó képességeid vannak...

2018. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan még érettségi előtt állok (bőven!), sokszor nincs elegendő akaraterőm a tanuláshoz, ha belekezdek túlságosan hamar feladom. Azt hiszem, hogy nálam ennek legfőképpen lelki okai vannak és a rengeteg agyalással lefárasztom magam és arra már nem jut energiám, ami igazán fontos lenne. Talán ha végre sikerülne megtalálnom a magam kis társaságát, vagy legalább egy személyt, akivel jól érzem maga, az sokat dobna a lelkiállapotomon és a motivációm is megjönne. 17/L
2018. ápr. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Badattitude ***** válasza:
Ha nem kóstoltál még tökfőzeléket, sosem tudod majd, hogy miért utáld, avagy szeresd. Bele kell kóstolni dolgokba. E nélkül nincs motiváció és az abból fakadó sikerélmény. Ez a kettő egymást feltételezi. Sikerélmények nélkül pedig csak egy ellaposodott facebook töltelék leszel. Menj és tedd le a jogsit. A mostani verdákkal, az e-learningel nem macerás dolog ! Hajlok rá, hogy meg fogod szeretni a vezetés óriási élményét. A gép uralásának az érzését. Azt, hogy kitágul a horizont egy autóval. Fél úton a jogsi felé pedig már motivált leszel egy saját verdára. Ezt garantálom ! :) Az egyik hozza a másikat. Menet közben elfelejtesz olyan dolgokat kérdezni, hogy mit kezdj magaddal. Ezeket felváltják az új ötletek. De ehhez saját magadat kell noszogatni. Legközelebb már nem is kell. Miért ? Mert túl vagy egy sikerélményen : a jogsin. Neked meglehet, hogy a jelenlegi dolgoknál nagyobbra van szükséged. Nagyobb képességet feltételező. Ez lehet egy M.I.T, mint ahogyan egy ács szakma is. Nem lehetsz jó, teljes abban, ami számodra érdektelen. Ahhoz, hogy ezt megtudd, bele kell kóstolnod a világba, hogy érezd, átlásd, hogy miben látod teljesen magad. Ehhez pedig emberek között is kell, muszály lenned. Ehhez igazán jó segítség egy jogsi. Bár..nélküled az csak egy kitöltetlen okmány..:) Gyerünk, állj fel és csináld ! Ha nem válik be, akkor lesz egy B jogsid. De kiszúrtál magaddal...:D De be fog válni . :)
2018. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már van jogsim :D

Viszont jelenleg nincs szükségem autóra, de mondjuk szívesen gyűktenék rá :)

2018. ápr. 17. 06:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Folyamatosan azt csináljuk amit utálunk és semmi kedvünk hozzá.Mivel a legtöbb ember nem olyan szerencsés ,hogy láblógatásból meg tudjon élni. Rá kell erőszakolni magad aztán majd megszokod mint a szarszagot a budin. Ez a felnőtt élet.
2018. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!