Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szociális problémákkal küzdő...

Szociális problémákkal küzdő emberek, mik a terveitek a jövőre nézve?

Figyelt kérdés
Milyen problémátok van? Jártok pszichológushoz/pszichiáterhez? Segít nektek? Írhattok privit is. F/27

2018. ápr. 28. 18:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%

Amúgy mire gondolsz.


mindent be lehet állítani szociális problémaként, ez egy vicc.

2018. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Olyanokra gondolok, akik nehezen ismerkednek, maguknak valók, félénkek stb.... Van egyéb betegség ami nehezíti az ismerkedést...
2018. ápr. 28. 19:29
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Nekem abszolút semmi tervem.

Rövid távon csak annyi,hogy itthon vagyok,tépegetek,gitározok,rajzolgatok....

2018. ápr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

"nehezen ismerkednek"


Mire gondolsz?


Én pl. nem járok utcalányokhoz.


Akkor nekem szociális problémám van?

2018. ápr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Én erősen introvertált személyiség vagyok. Valami online személyiségtesztet csak úgy viccből kitöltöttem egyszer, és 100% introvertáltat mutatott, ami azért ritka, ha a többiekét is figyelembe veszem. Jövőkép? Hát...Nem mondhatnám, hogy van. Programozást tanulok (nem suliban), játékfejlesztő szeretnék lenni. Nem is a pénz a lényeg, csupán legyen belőle átlag megélhetésem, mivel lassan ez az egyetlen tevékenység amit örömmel tudok csinálni. Szociálisan meg közel egy nagy nulla vagyok, és ahogy múlnak az évek ez egyre erősödik. Egyszerűen nagyon passzív életmódú vagyok, és önzőség ha ezt mondom, de nekem mindig a nyugodt kis komfortzónám volt az első. Emiatt pl. elutasítottam magam körül minden adódó lehetőséget, amikor csajok közeledtek, pedig eljátszadoztam a gondolattal, hogy milyen jó lenne nekem is egy társ. Viszont túlgondolok mindent, én nem tudok úgy kipróbálni egy új dolgot az életben, hogy ne kapásból a hosszútávú következményeit meg a negatív velejáróit nagyítsam fel magamban. Többnyire depressziósan töltöttem a fiatal éveimet, mára viszont eléggé átmentem egy neutrális idegállapotba, se fájdalmat, se örömöt nem lelek, olyan üres minden. Már csak arra vágyom, hogy leéljek egy nyugodt, de rövid életet. Vagyis egyik kívánságom, hogy a nyugdíjas kort semmiképpen se éljem meg. Mondjuk azt, hogy 50 évet szeretnék élni max. Persze ezt nem mondhatom senkinek, mert akkor egyből betegnek néznek, meg küldenének szakemberhez. Nekem meg csak egyszerűen nem passzol ez az egész társadalom. Tudom, másnak sem könnyű, meg más tolerál dolgokat, meg küzd, de ahogy elnézem élvezete is van a dolgokban. Pl. nekem kicsit sem hiányzik, hogy családom legyen, vagy gyerekeim, pedig nem vagyok meleg. Meg még sorolhatnám. Nem járok pszichológushoz, sőt, soha nem tenném, még ingyen sem, vagy még ha nekem fizetnének akkor sem, mivel másokkal ellentétben én pontosan tudom, hogy miért vagyok ilyen amilyen. Egyszerűen nagy a világ, és nem az átlag felfogással vagyok megáldva, ezért nem lesz normális szociális életem. Egyszerűen nem vágom, mit élveznek az emberek egy csomó mindenben, amit én nem tudok picit sem. Csak egy nyomós példát mondjak, pl. én egyáltalán nem hallgatok zenét, se filmeket, sorozatokat nem nézek. Meg még sorolhatnám, de remélem kielégítő válasz volt.
2018. ápr. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Kedves utolsó, én is ilyen voltam 4 évig. Abba kapaszkodj amit szeretsz, bármibe amit egy kicsit is elvezel. Én pl a számítógépezésből nyertem az összes dopamint, amit csak lehetett. Látom nálad is a programozás, a játékfejlesztés ha jól értettem. Keresd meg azt amit elvezel, bármi is legyen az, és kapaszkodj bele. Így nagyon hamar elkap a depresszió, amiből nem lesz kiút mert már most annyira nem akarsz segítséget Kerni, a vége pszichiátria lesz. Tényleg komolyan mondom, nem a levegőbe beszélek, én átéltem.

A kérdésre válaszolva én egy enyhen szólva egyéniség vagyok szóval sose tudtam igazan barátkozni, teljesen izolálódtam és a neten éltem ki magam. Mondjuk sokban hozzájárult a helyzethez a mentális állapotom ami sose volt tökéletes de mindig elviseltem valahogy, rengeteg pszichológiát tanultam hogy be tudjam skatulyázni magam és elhitetni magammal hogy normális vagyok.

2018. ápr. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

'Milyen problémátok van?'

szociális fóbia, depresszió


'Jártok pszichológushoz/pszichiáterhez?'

igen, mindkettőhöz


'Segít nektek?'

Igen, de a problémát nem oldotta meg. Gyógyszer és terápia nélkül el vagyok veszve, de teljesen eddig semmi sem oldotta meg a problémámat.


'mik a terveitek a jövőre nézve?'

1. új gyógyszer kipróblása

2. külsőm drasztikus megváltoztatása

2018. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre még nincsenek terveim. Fogalmam sincs érettségi után mihez kezdjek majd magammal, ha egyáltalán sikerül. Sajnos nem igazán érdekel különösebben semmi, a tanulás terén szörnyen motiválatlan vagyok, azt sem értem hogy lehet egyáltalán 4.00 fölött az átlagom... Egy időben jártam pszichiáterhez, mert a suliban gyakran szédültem, nagyon ritkán, de itthon még pánikroham is rám tört és alig tudtam megfékezni, megnyugodni. Mindig attól félek, nehogy társaságban üssön be a baj, mert annyira szégyellem a problémáimat. Így is mindenki furcsának tart, amiért az átlagnál jóval csendesebb, zárkózottabb vagyok. Valamiért mintha egyszerűen nem szeretnék beszélni vagy nem lenne mondanivalóm. Néha kissé reménytelennek érzem magam, gyakran vagyok magányos és úgy hiányzik egy lelki társ, de félek, hogy nem találom meg soha, mert normális ember szerintem így nem fog elfogadni. 17/L
2018. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A tervem csupán annyi hogy "kivonuljak" ebből a nyomorult társadalomból... Akár egy tanyára, vagy egy erdőbe költözni, a saját kis birtokomra, távol a világ zajától, az emberektől, mindentől.


Nem szeretek társaságba járni, nincsenek barátaim, gátlásos vagyok, nagyon csendes.

Soha sincs mondanivalóm. Ha kérdeznek akkor valaszolok, ennyi...


Érettségi előtt állok, nagyon rossz tanuló vagyok...nem megy a fejembe olyan dolog ami abszolút nem érdekel.

Próbáltam már ismerkedni, lányokkal, fiúkkal az interneten- (hetero vagyok) is de nem jött őssze soha.

Sokszor maganyosnak érzem magam, de már nem is tartom akkora problémának, mert elvagyok így is. Általában dolgokat is egyedül csinálok/viszek véghez...Legyen az sport, munka, vagy bármi.


Pszichológushoz nem járok, és nem is tervezem.

2018. aug. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18/F (utolsó)
2018. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!