Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 21 évesen amikor előttem az...

21 évesen amikor előttem az élet, normális hogy úgy érzem ki akarok vonulni a társadalomból?

Figyelt kérdés

Az életem rossz, de már nem érdekel. Tudom, hogy sohasem lesz semmi tökéletes, sohasem lesz semmi elég.


Nem látom értelmét ennek az egész rohanó fogyasztói társadalomnak amiben élek. Nem látom értelmet, hogy ebben éljek, dolgozzak egész életemben mint a többi ember. Hogy kialakítsak egy mintaéletet, ami teljesen jelentéktelen.


Valamelyik nap bementem a müllerbe, hogy vegyek pár dolgot, majd néztem az embereket mennyire elmélyülten válogatnak a termékek között, pakolják tele a kosarakat stb. és hirtelen megláttam a valóságot. Nincs értelme. Általában én is nézegetem hogy melyik a legjobb sampon, melyiknek van a legjobb illata stb. Nézegetek minden haszontalan sz@rt, stb. Hirtelen nem lett energiám semmit venni, kimentem. Iszonyatosan rossz kedvem volt.


Sokszor úgy érzem jobb lenne meghalni, vagy ki akarok vonulni, itt akarom hagyni ezt az egészet. Nem vagyok rendben pszichésen. Nem bírom elviselni az embereket. Egyedül akarok lenni. Soha életemben nem voltam ennyire antiszociális. Régen egy normális szociális ember voltam. Az utóbbi években szép lassan egye introvertáltabb lettem, és most itt tartok.


Terápiába kéne járnom, tervbe is van egyébként, csak a jelenlegi élethelyzetemben nincs rá lehetőség.


Nem tudom hová meneküljek. Senkim sincs, semmim sincs. Fogalmam sincs, mi tartja még mindig bennem a lelket, talán már csak kényszerből élek, cselekszem. Talán az egész gondolati világom, és a jövőbe vetett hitem miatt nem öltem még meg magam.


Január környékén nagyon közel álltam hozzá, hogy megtegyem.

Voltak pánikrohamjaim, deperszonalizációs élményem.


Már az se érdekel ha szar az életem, és nem teszek meg mindent amire valaha vágytam, és elterveztem, bulik, sok ismerős, barát, aktív élet stb. Csak legalább minimálisan normálisan szeretném erezni magam. Nem akarok többé szenvedni, nem bírom tovább.


Köszönöm, ha valaki elolvasta.


21/l


2018. máj. 2. 23:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%

Kéne rendezni egy versenyt melyik lány képes jobban kerülgetni a forró kását és elvontabban megfogalmazni, hogy párkapcsolatra vágyik.

Vagy melyik jön rá előbb önmagában egyáltalán.:D

2018. máj. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem kellene magadból kiindulni.
2018. máj. 2. 23:35
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Nézd meg az Into the wild című filmet, ha még nem láttad. Amúgy sztem is jarj terápiába, van ingyenes is.
2018. máj. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Ez csak atmeneti idoszak, biztos vagyok benne. Tudom, hogy nehez, de tul kell lenni ezen. Eros vagy es menni fog, terapiara mindenkepp kezdj el jarni. Ne szigetelodj el ennyire, mert az csak erositi a depressziot. Szervezz magadnak programogat, amik oromet okoznak, menj ki a szabadba, menj el az erdobe turazni, szivd be a tiszta levegot melyen, aztan fujd ki az osszes rossz gondolatot, engedd el a terhet, a stresszt. Fekudj el a fuben es csak hallgasd a termszetet, ahogy a madarak enekelnek, ahogy susognak a fak levelei a kellemes tavaszi szeltol. Koncentralj a nap melegere, ami a borodbe ivodik, es amitol bronzszinure barnulsz es szep leszel. A nyar mindenkit megszepit. Vitaminokat aktival a testedben, egeszsegesebb leszel. Feltolt energiaval.

Fess, rajzolj, irj! Alkoss! Mindegy, hogy mit, csak oromet okozzon. Fotozd le a szep pillanatokat! Olvass, merulj el egy kepzeletbeli vilagban, kapcsolodj ki! Hallgass zenet! Vidam, nyari zeneket, es tancolj rajuk!

Csinalj, amit csak szeretnel, amitol csak egy kicsit is elmosolyodsz!:)

En nagyon szurkolok neked, es kivanom, hogy minel hamarabb elvonuljanak a viharfelhok a fejed felol. En nem mondom, hogy hipp-hopp meg fog tortenni, de nem szabad feladni. Kitartas, es nemsokara minden rendben lesz!:)

2018. máj. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Nem látom értelmét ennek az egész rohanó fogyasztói társadalomnak amiben élek."

Hát mert nincs is. Jól látod, hogy nem látod.

Kellene valamilyen kifejezési módot GYAKOROLNI, ennek van értelme.

Aki évtizedeken át naponta 5-6 órát gyakorol a hangszerén, az nem fogyasztói idióta, és nem is lesz az.

Írás, festés, rajzolás, hangszer, ének, tánc? mi lenne jó neked?

2018. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó lehetőség van ilyen esetekre. Elmehetsz külfölre szegényebb országokba önkénteskedni, vagy esetleg kiköltözhetsz tanyára, ahol önfenntartó lehetsz. Ezek szerintem elég jó alternatívái a fogyasztói társadalomnak.


Akár egy hasonló alternatíva lehet hogy ha van művészi affinitásod akkor abban éled ki magad mégha nem is élsz belőle jól (de esetedben ez ugye nem mérvadó, csak mégis meg kell élni valamiből). Az életed olyan lesz amilyennek te akarod, a végén pedig úgyis meghalsz. Miért ne lehetne addig élvezni? :)

2018. máj. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Jogos és érthető. Tőlünk nyugatabbra egyre inkább megfigyelhető jelenség, hogy egyetemet végzett, multiknál dolgozó fiatalok hagyják ott a várost, és kezdenek farmerkedni. Most az teljesen mindegy, hogy sikeresek-e vagy sem, de sokaknál telik be a pohár, aminek hatására elvonulnak, hogy saját maguk termeljék meg, amit esznek, és aztán ezekkel is kereskedjenek.
2018. máj. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, 5-ösnek különösen!


3-as láttam a filmet, és nagyon tetszett.


Igazából nem tudom mit kezdjek az egész életemmel, csak várok, és ez nem jó.

2018. máj. 3. 01:35
 9/18 swagolasz válasza:
Egy kérdésem lenne, mégpedig, hogy mi váltotta ki ezt belőled? miért érzed így magad?
2018. máj. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hasonlókat érzek én is.Így egy dolgot biztosra mondhatok a külföldre költözés és az így szerzett több pénz nem fog boldogítani.

Rokonaim szerint kikellene mozdulni a komfort zónámból

meg környezet változásra van szükség..ezeket mind kimerítettem a külföldi munkám alatt de még szarabb volt :D

Szerintem igazi normális barátokra és kapcsolatra lenne szükségünk de azt nem lehet hasraütés szerűen kialakítani.

De legalább te régen jobban voltál így van mihez viszonyítani.

2018. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!