Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Semmi kedvem sincs már élni,...

Semmi kedvem sincs már élni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Úgy vagyok vele, hogyha most lenne választásom aközött, hogy meghalok, vagy rendbe jöhet az életem, és tényleg olyan lehet, amilyennek szeretném látni, én a halált választanám.


Nem arról van szó, hogy depressziós volnék, csak egyszerűen már nincs kedvem semmit sem tenni.


2018. máj. 14. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ez általában nem is valódi halálvágy és nem is depresszió. Sőt, az emberek 99%-ával ellentétben én el sem ítéllek és nem tartom rinyálásnak vagy önsajnálatnak.


Van az, amikor az ember azt érzi, hogy minden erőfeszítése ellenére megreked az élete. Amikor már semmi sem újdonság, mindent unsz, mindent ismersz már és totál olyan unott csömöröd van mindentől.


Egyszer olvastam egy jó sztorit, hogy legyünk "öngyilkosok" halál nélkül. Az illető azt csinálta, hogy egyik pillanatról a másikra felszámolt mindent, tényleg úgy, mintha meghalna. Nem ment be a munkahelyére, eladta mindenét, nem köszönt el a rokonoktól, ismerősöktől csak elindult. A világ minél messzebbi pontjára.

Pont ez a szuicid gondolatkör volt a hajtóereje, hogy semmi vesztenivalója. Aztán valahogy mégiscsak tudott új életet kezdenim azt hiszem egy távoli országban. Nevet is változtatott és azt vallja, hogy ebben a fizikai életben újjászületett. Aki a világgámenésig volt ő az meghalt, ő egy új ember. Persze képletesen.


Ilyen totál életunt helyzetben amúgy ténykeg egy teljesen új élet, egy paradigmaváltás, egy kalandkeresés stb sokat segíthet az újrakezdésben.

2018. máj. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy nem vagy depressziós, viszont célod nincs, ha jól értem. Nehéz helyzetben vagy, ami lehúz lelkileg, és úgy érzed tehetetlen is, mert akadályoztatva vagy, az álmaidat nem valósíthatod meg. Tulajdonképpen cél nélkül kell küzdened, és ez végtelenül fárasztó. Ne add fel a küzdelmet, ne a nagy egészet akard elérni, hanem 'centiről-centire' haladva tedd a dolgod, így lesz értelme minden nap felkelni, és észrevenni a legapróbb dolgokat is, amiket tettél, aminek örülsz, és akarod holnap is tenni.
2018. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszoló!


Hatalmas respect Neked, nem lehet olvasni itt ilyen válaszokat, csak a lecseszéseket, bíráskodást és a közhelyes "szedd össze magad" megmondásokat, ami egy rossz helyzetben lévő embernek mit sem segít.


Minden jót neked! :)

2018. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Köszönöm az elismerést, 3as. Az az igazság, hogy az ilyen megmondóemberkedős oltogatás kontraproduktív. Frusztrációt, néha félelmet, de leginkább sértettséget okoz abban, akivel teszik. Az oltogatóról meg valódi hiteltelenségi bizonyítvány. Hiszen hogy adhat tanácsot, hogy segíthet olyan ember, aki maga sincs rendben?

És ez tudatalatt átmegy ám nagyszerűen. Az illető érzi, higy az arrogáns éppen őt "jól helyrepakoló" emberke valójában nincs magával rendben. Az ilyenek nem őszinte segítők, sokkal inkább projektálók.

Hiszen aki rendben van magával, akinek nincs semmi baja, helyén van az önértékelése, az neki megy a másik embernek?

2018. máj. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehogynem vagy depressziós, a halálvágy és a semmihez sincs kedvem maga a depresszió. Menj pszichológushoz, szükségtelen rosszul élni, ha némi segítséggel jól is lehet.
2018. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!