Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kellene tennem, hogy a...

Mit kellene tennem, hogy a "baráti" társaságomból ne szoruljak a perifériára?

Figyelt kérdés

A mostani társaságom kb. 5-6 éve alakult ki. Az első néhány évben minden jó volt, sokat találkoztunk, buliztunk, sokat cseteltünk stb. Persze hogy volt erre időnk, hisz kb. mindannyian egyetemisták voltunk.


Azonban 2-2,5 évvel ezelőtt, amikor suli mellett elvállaltam egy munkát és jártam tanfolyamra is, nem volt sok szabadidőm. Ezért kevesebbet tudtam csak velük találkozni, de a többiek nélkülem persze ugyanúgy összejártak, amivel semmi gond nem volt. De idővel már nem is hívtak sehova, nem is érdeklődtek nagyon utánam, többször volt olyan hogy kb. én hívattam meg magamat valamilyen eseményre, mert egyébként ráértem volna épp és szívesen mentem volna velük, csak már nem is szóltak hogy lesz összejövetel. Gondolom úgy voltak vele, hogy biztos megint tanulok vagy valami...


Ekkoriban lépett be egy új személy a társaságba, aki néhány hét alatt már olyan jó viszonyba lett velük, mintha már vagy ezer éve ismernék egymást. Őszinte leszek. Féltékeny voltam rá és rosszul is esett, hogy nekem évekbe tellett kialakítani egy olyan kapcsolatot velük, mint ennek az új embernek pár hét leforgása alatt sikerült. Ráadásul épp kezdtem kikopni a társaságból, csúnyán kifejezve sz.rtak a fejemre.


Közben több lett a szabadidőm és az elmúlt 1 évben ismét nagyon sokat találkoztam velük, újra szinte "makulátlan" viszonyba kerültem velük, minden olyan volt mint régen.


De egy 3 hónapja az egyik lány behozta a "bandába" a lakótársát, aki már szinte a legjobb barátainak tartja a többieket. Azt hiszem télen csináltak egy közös messenger csoportot, de engem csak 2 hete vettek be, őt meg már a 3. találkozás után... És megint itt állok értetlenül, hogy egyes emberek hogy képesek ilyen rövid idő alatt, ennyire jó viszonyt kialakítani másokkal? Van erre valamilyen recept?


Szerintem engem bírnak a legkevésbé a többiek, múlt hétre is szerveztem egy kis összejövetelt magamhoz, meghívtam mindenkit, volt aki jött, volt aki nem. Akik nem jöttek el, azokról később kiderült hogy ők közösen, külön elmentek inni valahová és pár óra múlva győzködték az én vendégeimet hogy menjenek be a városba és ők mentek is. de engem nem hívtak, így nem mentem.


2018. máj. 17. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Ez a tipikus: Haverod vagyok az utolsó filléredig!!


Miért futsz olyan szekér után, amely már nem akar felvenni téged? Nézz szét a környezetedben, egészen biztos, hogy vannak más emberek is körülötted, egészen biztosan találsz közöttük olyat, ahol elfogadnak, ahol szívesen látnak.

Ami egyszer elmúlt, az már vissza sohasem jön. Érzékelik, hogy futsz utánuk, érzékelik, hogy szükséged van rájuk, lehet hogy még egymás között poénkodnak is rajtad. Miért görcsölsz?? Hagyd a fenébe őket. Ők már nem a te világod!


Kerüld őket látványosan, valahol olvastam egy bölcs mondást: Engedd, hogy megtapasztalják, milyen az élet nélküled.

Majd amikor azt látják, hogy más társaságban is képes vagy jól érezni magad, amikor azt látják, hogy találsz te barátokat rajtuk kívül is, biztosan lesz közöttük 1-2 emberke, aki azért visszasompolyog hozzád, úgy lapos kúszásban. Most még játszanak veled. Ne engedd, légy büszkébb annál.

2018. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Neked vannak érzéseid, nekik nincsenek. Te értékes embernek tűnsz, míg ők csak bégetnek a birkák tömegében. Szerintem ne akarj ennyire közéjük tartozni, és próbálj meg más embereket kitüntetni a barátságoddal; olyanokat, akik megérdemlik.

Ha most hirtelen senki nem jut eszedbe, írj nyugodtan - nekem sincsenek barátaim.

25f Bp

2018. máj. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont ugyan ilyen barátaim vannak nekem is, de közben azt is megtapasztaltam, milyen egy valóban normális társaság. Nem ilyen. Valódi barátok, ha egy évig nem tudsz velük találkozni sem fognak kirúgni csoportbeszélgetésből, nem fognak kirekeszteni a társaságból. Leggusztustalanabb dolog nyomás alá helyezni a másikat, hogy ha nem találkoztok "elég gyakran", akkor már nem is kellesz.


Szerintem a jövőben ne várj túl sokat hasonló emberektől, csak annyi energiát fektess beléjük, amennyit még megéri. Építs ki új kapcsoltak, arra érdemes személyekkel.

2018. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!