Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány előbb utóbb valóban...

Kriszti12365 kérdése:

A magány előbb utóbb valóban ki végez?

Figyelt kérdés

Természetesen nem kell szó szerint venni csak gondoltam meg kérdezem a véleményeteket!

Kort és nemet is írhattok ha akartok.

Előre is köszönöm szépen a véleményeteket!


2018. jún. 10. 21:37
1 2
 1/12 October15 ***** válasza:
34%

Milyen értelemben vett magány?


26F

2018. jún. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát amikor kevés barátra tettél szert
2018. jún. 10. 21:43
 3/12 A kérdező kommentje:
21/f
2018. jún. 10. 21:43
 4/12 October15 ***** válasza:
34%
Mit értesz barát alatt? Csak mert az én barát fogalmam alapján ha van legalább 1 akkor alaphangon nem lehet magányos az ember.
2018. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát egy van. De annyi volt a gond hogy én nem álltam be a többi srácok közé az éjszakai életbe és gondolom ha nem érnek új ingerek akkor egy idő után magányosan érzed magad lehet tenni ellene csak úgy érzem nem lenne elég akaratom hozzá
2018. jún. 10. 21:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem szoktam éjszakai életmódot folytatni
2018. jún. 10. 21:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha egyszer magányos leszel, nagyon nehéz belőle kitörni. Nekem régen rengeteg barátom volt, de elkoptak. Újakra nem tudtam szert tenni, ezért elmagányosodtam. Mocsok rossz érzés, az élet minden területére rámegy, lassan már az egészségemre is. Leginkább az őrjít, hogy semmi sem sikerül, amivel próbálnék kitörni belőle. Mindig ugyanoda lyukadok ki. Az a érzésem, hogy én ezt érdemlem. :(

Szóval ha csak lehet menjél el néha szórakozni, és amennyire csak lehet ápold a kapcsolatot a barátoddal. 29/F

2018. jún. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem különbséget kell tenni az egyedüllét és a magány között. Magányos 120 fős társasággal is lehet az ember, ha az a társaság olyan, hogy az egyén nem érzi önmagát és boldognak benne. Ha pedig valaki egyedül van, nem feltétlenül magányos.

Kivégezni szerinten nem tud (feltéve, ha valaki nagyon gyenge személyiség (vagy valóban szerencsétlenül alakul a sorsa) és emiatt tönkre teszi magát), de nagyon rá nyomhatja a bélyeget az életedre. De az attól függ, hogy te mit akarsz, és hogy te mire vágysz.

Mondjuk úgy, hogy ha még nehezen is, de meg lehet ezzel is együtt tanulni élni... az már más kérdés, hogy boldogabb nem minden esetben lehet tőle az ember.

Ez az eddigi tapasztalatom és véleményem. F25

2018. jún. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de valamikor olvastam egy cikkel róla és elvileg hamarabb halnak meg a magányos emberek, de nem csak a magány fizikailag degradáló következményei miatt. A magányos emberek mellet sokszor nincs senki ha szívrohamot, sztrókot és még kitudja mit kapnak, ami azonnali ellátást igényel...


Egyik családtagom 60 év körül meghalt volna sztrókban. Az volt a szerencséje, hogy kb 50 ember vette körbe egy nagy szülinapi buliban és rögtön észre vették és elvitték a korházba.


Így valószínűleg nyert magának egy plusz 10-20 évet.

2018. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meglehetősen ront az életminőségen. Az örömödet nem tudod megosztani, a nehézségekben nincs támogatás, más perspektívából rávilágítás a megoldásra.

Tehát ha azért tetted fel a kérdést, hogy tudd, kell-e akaraterőt venned, hogy változtass..én ajánlom, hogy vedd rá magad, megéri.

25N

2018. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!