Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van ebből kiút?

Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár hét múlva 22 éves srác leszek. Január óta külföldön dolgozom és eléggé lehangolt illetve magányosnak érzem magam. A családommal élek itt kint de velük alig beszélek és nem is jó a kapcsolatunk (folyamatos vita a pénzen meg hisztik tömkelege . Bár már mióta az eszemet tudom ez megy)

Heti 6 napot dolgozom . A munka közben sem érzem magam igazán jól de legfőképp utána nem. Egyrészt nincs kivel kibeszélnem az "élet nagy dolgait " (ez hülyén hangozhat de néha exemmel beszélek telefonon de hát még mindig érzek iránta) másrészt rettentően unatkozom és sokszor ellene tenni sincs kedvem. Talán ez a pénzen való rágódás és vita meg úgy az egész feszült légkör árnyékolhatja be minden napjaim? Sajnos voltam már régebben (1 évig ) súlyos depresszióval kezelve és nem akarok vissza esni. Egyébként ez egy olyan környék ahol lakom ,hogy nem igazán lehet semerre kimozdulni. Mit tehetnék ez ellen? Jobb kedvet és boldogságot akarok. Nem akarok így élni. (Pl már olyanokon gondolkodok hogy nem vonzódok a nőkhöz meg ilyen baromságok jutnak eszembe de szerintem az unalom miatt) kiakarok mászni a gödörből és élvezni az életet


2018. jún. 11. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hol lax?
2018. jún. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Melyik országban laksz?

Én is ki fogok majd menni külföldre dolgozni aztán le is fogok telepedni, igazából én itthon is unatkozok nincs itt sem társoság, volt már lehetőségem ki menni pár országba voltak olyan helyek ahova nem nagyon mennék vissza viszont volt olyan hely is ami nagyon tetszett,bocs hogy el kalandoztam.

Szóval most úgy fogom el mondani ahogy én csinálnám ha egy ki faluba /községbe élnék.

Először ott próbálnák ismerkedni a szomszédokkal mindegy hogy milyen korú csak úgy spontán beszélgetnék vele, ezekután sétálnék a faluba és akik veled szembe jönnek vagy kint vannak a ház körül le állnék velük beszélgetni, be mutatkozok el mondom hogy nem olyan régen költöztem ide stb..

Ezekután ha már ismered a helyieket akkor jöhet egy nagyobb város ott is spontán le szólítanák szimpatikus embereket és beszélgetnék velük,esetleg keresnék valamilyen hobbit kondi terembe járnék esetleg jógázni ahol már vannak ugye lányok is esetleg valamilyen közösségbe járnék ismerkedni, meg hát még sok sok minden.

Tavaly előtt megismertem egy nagyon szép lányt szlovéniába de csak úgy ott voltunk ebbe a ki faluba mivel útba esett, meg álltunk pihenni, én úgy gondoltam hogy miért ne nézzek szét hátha találkozok emberekkel semmi extra nem volt szép házak és egy templom mondom be nézzek láttam épp vége a misének jönnek kifelé az emberek és meg láttam a lánykát mondom magamba meg próbálkozok szerencsére beszélt németül, beszélgettünk aztán le szakatt az ég természetesen meg adta az elérhetőségeit és most néha beszélünk lehet hogy most a nyáron jönnek Magyarországra szóval össze futunk majd de ha mégsem jönnek akkor lehet hogy megpróbálok el menni, szerencsére közel laknak az osztrák határhoz szóval még lehet hogy majd később még segíteni is fog.

2018. jún. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20F
2018. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
melyik országban vagy te?
2018. jún. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom páratoknak nem jött le a kérdés valódi lényege csak az hogy hol lakok. Ha ennyire érdekes téma ez akkor Írországban lakom
2018. jún. 11. 19:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy igazán nincsen adható válasz, mert valójában feltett kérdés sincs.

Ettől függetlenül maximálisan tudok azonosulni a problémáiddal, hisz pl. nekem sincs senki, akivel tudnék normálisan beszélgetni, és én is a pénzt üldözöm, miközben minden mástól megfosztom magam. De nem hogy a pénzt nem találom meg, még önmagamat sem.


Gondolom, megy az angol, ezért küldök egy dalt, melyben sajnos szépen magunkra ismerhetünk..

h https://www.youtube.com/watch?v=ukKQw578Lm8


25f (depressziós)

2018. jún. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem is.Nem találtam a helyem nem volt kivel beszélgetnem (0 nyelvtudás) csak a szüleimmel meg 1-2 bunko magyar munkatárs.

3 hónapig húztam utánna otthagytam.

Itthon most valamennyivel jobb kivéve hogy rosszak a munkalehetőségek.Ezért tervezem a külföldi melót és tanulom a nyelvet hogy ne legyek a szüleimre és a kinti magyarokra utalva.

Egyértelműen barátok segíthetnek az ilyen helyzeteken de mivel nincs így nehezebb.

Azt tanácsolom neked hogy gyere haza és itthon szerezz barátokat vagy költözz külön a szüleidtől és keress kint barátokat és akár kapcsolatot.

Azt nem írtad mennyire megy az angol.

2018. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán megy az angol. Pedig még lenne is hozzá érzékem de nem motivál valahogy. Viszont amint lerendeződtek az anyagi gondjaim szeretnék minél előbb haza menni mivel van pár barátom otthon de ők tényleg igaz barátok. Illetve az ismerőseim is mind otthon vannak. Valahogy a barátokkal töltött idő és hétvégi lazulások illetve az élet élvezése jobban vonz mint a pénz kergetése. Egy életem van és ezt nem papírdarabokat gyűjtögető remeteként képzelem el. Rá kellett döbbennem ,hogy mind a fizikai mind a mentális egészségem és a pillanatok megélése többet jelent mint valamennyivel több pénz. Az idő sajnos rideg és nem ismer majd kegyelmet
2018. jún. 15. 21:47
 9/11 anonim ***** válasza:
22 éves felnőtt vagy, te döntesz már a sorsodról, pakolj össze és menj haza, ha neked otthon jobb. Magyarországon is van bőven munka.
2018. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt tervezem amint helyre jövök anyagilag. Egyébként azt sem értem ,hogy nagy általánosságban szidják M.O.-t aztán munka van dögivel. Meg lehet szerintem otthon is élni csak én is mint sok magyar bele estem abba a hibába ,hogy tovább nyújtózkodtam mint ameddig a takaróm ért.
2018. jún. 16. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!