Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ezek közül melyik lehetőséget...

Ezek közül melyik lehetőséget választanád, ha ki akarnál vonulni a rendszerből és a társadalomból?

Figyelt kérdés

1: 100%-os önellátás (remete élet) egy tanyán munkahely nélkül (gazdálkodás: növénytermesztés vagy/és állattenyésztés, totálisan elszigetelten, komoly városoktól minimum 70 km-re. Budapest 900 km. Legközelebbi falu 10 km.

Nincs áram, nincs autó, nincs benzin, nincs vízvezeték, nincs csatornahálózat, nincs gáz. Van sparhelt, kemence és fúrt kút.



2: Teljes vagy majdnem teljes önellátás egy kevésbé elszigetelt kb 1000 fős községben munkahely nélkül, megyeszékhely szintű várostól 10 km-re. Budapest 300 km. Gazdálkodás a falusi házhoz tartozó 1700 nm-es telken, és egy 1,5 hektáros telken ami a faluhoz tartozik, de külterületen van. A termés felesleges részét eladva jutunk pénzhez, aminek köszönhetően lesz áram, víz, gáz, számítógép és net.


3: Punk életmód: Ez abban tér el legfőképpen az előbbi kettőtől, hogy itt egyáltalán nem kell semmit dolgozni.


Kukázott ételek fogyasztása: banánhéj, kenyérvég, kenyérhéj, rohadt alma, ha ezek nincsenek akkor papír, esetleg műanyag csomagolások elfogyasztása.

Mellette koldulás és tarhálás: a kapott pénzt alkoholra és cigire költeni.

Punk ismerősöm alaptétele: piára és cigire mindig legyen pénz, az élelmiszert pedig megtaláljuk a kukában.

Ha nincs kaja, akkor a papír és a műanyag alkalmas arra, hogy egy ideig elfojtsa az éhségérzetünket.

Papírt mindenképpen enni kell, mert kell valami ami felszívja a több liter ócska kannásbort.


Ez az életmód kb olyan mint a csövesség. Nincs egzisztencia és semmiféle fejlődni vágyás. Abba bele kell törődni, h valószínűleg az életmód miatt 20 évvel előbb hal meg mint az átlagember, de az élete szabad volt, míg mások egész életükben másoknak dolgoztak bagóért.



A kérdést nem trollkodásból tettem fel. A harmadik lehetőséget személy szerint teljesen elvetem, de ettől még nem ítélem el azokat akik így akarnak élni.

Én az 1-es és kettes között vacillálok.


Kérem, hogy inkább olyanok írjanak, akiknek legalább már megfordult a fejében a kivonulás.



2018. jún. 17. 01:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
4.Olyan munka amit szeretsz . Akkor gazdálkodni sem kell és van viz villany, élelem is.
2018. jún. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
A 2. nekem nagyon szimpatikus. Van net, közösség is, akikkel összeszoktatok, van munka és közel a természet.
2018. jún. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
81%
2.
2018. jún. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
2-es jó de ahhoz előtte dolgozni kell rendesen hogy legyen pénz gépekre ha művelni akarsz ennyi területet.
2018. jún. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
a harmadik az maga Bartos möster:DD
2018. jún. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A 2.-at választanám. Nagyon iparkodni kellene, de talán tanulni is lehet belőle.
2018. jún. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az, hogy ha nem értesz a mezőgazdasághoz (mert az nem csak annyiból áll, hogy "elvetem a magot és majd kinő, az állat meg csak úgy elvan magában"), akkor az első kettőbe bitang gyorsan bele fogsz bukni, marad a harmadik.

Ha Pesten csinálod, időnként viszek neked egy kis fölös papírt :D

2018. jún. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
2.
2018. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknél van sokkal jobb életmód is. Egyáltalán nem dolgozom, csak a hobbijaimnak élek. Van pénzem, nem kell szemetet ennem. De közben ki vagyok vonulva a társadalomból. Nem remete módon, csak az idiótákkal nem kommunikálok, de van családom, barátaim.
2018. jún. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálnám hogy kimennék Spanyolországba vennék ott telket és mobilházat, rá napelemeket, esővizet gyűjtenék, a maradék pénzt beraknám bankszámlára és abból én életem végéig tudok élelmiszert vásárolni, lenne internet és gép is természetesen. Fűtés nélkül meglehet lenni Spanyolország déli részén :)


Mondjuk ehhez sok millió forint kell, de ha tudsz vidéken venni házat akkor a pénzed megvan.

2018. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!