Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ilyen távolságtar...

Miért vagyok ilyen távolságtartó, és hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés
Sokszor próbálkoztam itt barátkozni, kisebb-nagyobb sikerrel. De minden egyes alkalommal,amikor már egyre jobban kijövök a beszélgetőpartneremmel,és érzem,hogy egyre jobban kedvelem,és ő is engem..egyszerűen megijedek és nem merem annál közelebb engedni magamhoz, ezért mindig félek tovább folytatni az ismerkedést. :(

2018. jún. 19. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, ha van kedved, velem beszélgethetsz. :) 19 éves fiú vagyok. Te?
2018. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon ismerős a helyzet... Velem is számtalanszor megesett már. Azt hiszem, hogy bennem idővel mindig az az érzés merült fel, hogy esetleg untatom a beszédpartneremet vagy nem találja elég igényesnek, választékosnak a fogalmazásmódomat. Többször is próbáltam ettől elvonatkoztatni, de eddig még nem igazán sikerült. 17/L
2018. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hú, erre azért annyira nem egyszerű jó tanácsot adni, mert szerintem tipikusan olyan dolog, amihez valamennyire ismernünk kellene, milyen vagy, mi lehet nagyjából az oka, hogy így alakult. Nekem annyi jutott eszembe, hogy ha így nehezen bízol meg emberekben vagy nyílsz ki, lehet jobban biztonságban éreznéd magad, ha egy olyan környezetben zajlana az ismerkedés, ami számodra természetes, amit szeretsz. Mondjuk ha szeretsz kávézni és szereted a könyveket egy libris frei caféban, vagy ha szeretsz túrázni és van a környékeden egy hely, amit szeretsz, akkor azt megmutathatod annak, akivel mész, vagy lehet a városban is, folyópart, liget. Alapból szerintem jobb lehet talán, ha nem teljesen egy zárt térben vagytok elszigetelve. Ezek csak példák, de nagyjából arra is vonatkozik, ha nem csak épp most ismerkedtek meg. Szerintem érdemes aktív programokat szervezni, bowlingot, szabadulószobát, színházat, együtt beülni valami előadásra, ami érdekel, filmklubba, elmenni együtt sportolni... Az is segíthet, ha nagyon nem megy, ha egy közösséggel kezdesz el először ismerkedni, nem egy konkrét emberrel, így sok információt kell befogadni egyszerre és talán nagyobb megkönnyebbülés, hogy nem 50%-ban rólad szól és 50%-ban a másikról, hanem szétoszlik a figyelem. Vagy ha egy konkrét emberre vonatkozik, felhozhatod neki, hogy nehezebben tudsz megbízni, félsz hogy csalódás ér, de kedveled, ha tudod valamennyire, hogy mitől van arról is beszélhetsz neki... ez lehet rémisztő először, de azért előre tudja mozdítani a folyamatot, ha ilyesmit megosztasz vele. Tudom, hogy sok ebben az ilyen külső dolog (helyszínek,programok), de tényleg hatással lehet rád is, hogy milyen körülmények között zajlik és szerintem segíthet. Vagyis remélem :)
2018. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!