Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretnék ismerkedni de nem...

Szeretnék ismerkedni de nem tudom közel engedni az embereket. Miért?

Figyelt kérdés

Az ismerkedés részével még nincs is nagy gond, de amikor eljutnánk arra a pontra hogy "átlépünk egy határt" egyszerűen beijedek és bezárkózok, ebből pedig jön az elhidegedés és a barátság vége. Az a vicc hogy tudatosan próbálok magam ellen cselekedni, de gyakorlatban nem tudok megnyílni, akárhogy is tervezem el a dolgot fejben. Lehet ezen változtatni, gyakorolni valahogy? Azt hiszem itt a bizalommal vannak problémáim, de nem tudom mit csináljak.

Az a baj hogy alapból túl független tudok lenni, meg sem fordul a fejemben ha valami problémám van, hogy mással is megosszam, addig nem amíg meg nem oldottam. Meg általában a dolgaimat is egyedül intézem, vagy ha van egy szabad órám akkor inkább egyedül mászkálással/olvasással/zene hallgatással ütöm el az időt, holott tudom hogy felmehetnék egy barátnőmhöz is, egyáltalán nem bánná. És ilyenkor mindig csak utólag jövök rá hogy mennyivel egyszerűbb lett volna például egy probléma esetében is segítséget kérni, de amikor újabb adódik, akkor megint magamnak próbálom megoldani. Lehet ezen segíteni?



2018. jún. 22. 06:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy független, önálló vagy, és szeretsz egyedül lenni, nem támaszkodsz másokra.

A megnyílással és bezárkózással kapcsolatban beszélgess el azzal, akivel épp barátkozol, hogy megértse, mi zajlik benned. Olvashatsz önsegítő könyveket is, járhatsz önismeret csoportba.

2018. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen magamra ismertem. És sajnos én sem tudom, miért vagyok ilyen.
2018. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

üdv a klubban


Régi sérelmek miatt amin nem sikerült túl lépned, a gond az, hogy ezekkel a sérelmekkel a sírba is mehetsz, tehát érdemes mielőbb elkezdeni levetkőzni ezeket, én is már elég régóta dolgozom az ügyön, egyenlőre stagnál az állapot


24f

2018. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!