Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hangoztatja mindenki...

Miért hangoztatja mindenki azt, hogy ha beszélünk másokkal a problémáinkról akkorutána könnyebb lesz?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó lány barátom, akiben tényleg 100% ban megbízok. Viszont, ha bárkinek elmondanám a tényleges gondjaimat, akkor megölne az idegesség. Onnantól nem tundék megbízni benne teljesen, hiába tudom, hogy nem lenne gond, mégis valahol legbelül ellenségként tekintenék rá, mert tud rólam olyant, amit csak nekem kellene tudnom.
2018. júl. 4. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha autonóm vagy, azaz nem függsz senki véleményétől, viselkedésétől, pletykájától és semmijétől, akkor megengedheted magadnak a nyitott őszinteséget.


Az az ember érzi úgy, hogy a bizalommal és őszinteséggel fegyvereket ad maga ellen a másiknak, akire tud hatni a másik emberek véleménye, aki függ a külső dolgoktól.

2018. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Én nem hiszem, hogy bármi is változik azzal, ha másra zúdítom a problémáimat. Lehet fél percig könnyebb lenne, de utána ugyanolyan nehéz és megoldást ugyanúgy magam kell találjak. Tehát nem szoktam beszélni a bajaimról. Ráadásul nem akarom, hogy bárki is sajnáljon.
2018. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tegyük fel, hogy egy zsákot viszelsz A pontból Bbe. A zsák tartalma 100 kiló, de bárhogy szét lehet osztani. tegyük fel, hogy van egy személy, akinel adsz a zsák tartalmáből, hogy segítsen elvinniaz úton. mondd csak, melyiket könnyebb vinni? 100kilót egyedül, vagy akár csak 99kilót?


ha valóban a barátod akkor csak könnyebbé tudja tenni a terhed, legyen az bármekkora. nem lesz az ellenséged csak mert elmondod a problémát ki akarja majd használni, ha a barátod, azonban már az hogy elmondod segit levenni némi terhet.

2018. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ettől félsz, akkor nem bízol benne 100%-osan. Ha ennyire nem bízol senkiben, akkor az írás pl lehet egy megoldás. De én tényleg azt tapasztaltam, hogy ha kimondod/leírod a problémát, akkor azzal realizálod és én nagyon gyakran ilyenkor jövök rá, hogy teljesen túlkomplikáltam a fejemben, és igazából nem is olyan szörnyű. Persze ez csak én vagyok, de szerintem egy próbát mindenképp megér.
2018. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ocd-t megnézném kimerné elmondani bármelyik ismerősének is... Azokat a gondolatokat, amiket egy ilyen ember gondol egész álló nap... :D
2018. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem szokott segíteni, ha kicsit kipanaszkodhatom magam valakinek és kiönthetem a lelkemet. Persze, csak mértékkel teszem, nem akarok senkit sem terhelni a nyűgjeimmel.
2018. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem kb. fél percig jobb, aztán utána elkezdek aggódni, hogy mi van, ha az illetővel összeveszek és kiadja minden problémámat másnak? Szóval én inkább csak idegesebb lennék tőle. :(
2018. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt én se értettem sose. Nekem nem okoz megkönnyebbülést, ha kibeszélek magamból bármit is. Persze ha valaki rákérdez vagy ha szóba jön nem titkolok semmit senki elől, de nem szoktam panaszkodni vagy direkt erről beszélni, minek? A szememben a problémák azért vannak, hogy megoldjam őket, nem pedig azért, hogy beszéljek róluk.
2018. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!