Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Életre halálra szóló kapcsolat...

Életre halálra szóló kapcsolatok léteznek vagy csak elvakult vagyok?

Figyelt kérdés

Hol lehet olyan emberi kapcsolatokat kötni amik kitartanak tűzön vízen át? Amikor hajlandóak vagyunk feláldozni magunkat a másikért?

Bár jelenleg elég sötét üvegen át szemlélve élek, mégis azt érzem hogy a barátok is és minden más emberi kapcsolat, még a család is, rohadtul ritka esetben igazán mély. Mindenki odavan a saját életéért, mintha az számítana, nem pedig a lelki kapocs.

Emiatt is, nagyon mélyen vagyok már, hogy nem találom az életben a mélységet. Tudom én meg szélsőséges vagyok, de akkor se értem hogy hiheti bárki hogy ő az óceán, mikor csak egy apro csepp a tengerben.

Az a kérdésem, van aki talált bármilyen igazi kapcsolatot, ahol bármi történik segítik egymást és kitartanak, vagy ha nem, hogyan lehet egyedül boldognak lenni? Másképpen, nem is boldognak, de egyáltalán létezni?



2018. aug. 1. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden ember életében 1x létezik ilyen. Vannak olyan szerencsések, akik az elején már felefedezik, vannak olyanok akik meg elvesztik,vagy nem figyelnek rá, és csak később döbbenek rá.
2018. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberi kapcsolataim nagy része valamilyen érdek körül szerveződik. Ennek lehet, hogy én vagyok az oka, lehet, hogy csak így alakult. Aki áldozatot hoz értem az azért teszi, mert fordított esetben hasonló áldozatot várna el érte. Nagyon kevés olyan kapcsolatom van ahol őszintén teszek a másikért, nem várok érte semmit és a másik fél is így áll hozzá.


Hogy lehet egyedül boldogulni? nagyon nehezen. Ebben a társadalomban a család az alapegység, nem az egyén. Ha pl beteg leszel, kiesel a munkából megnézheted magad. Ha pl kórházba kerülsz akkor természetesnek veszik, hogy a család intési az ügyeket, bevisz neked dolgokat, stbstb. Nagyon sok mindent nem lehet megoldani.

Az érzelmi része egy másik dolog. A magánnyal, egyedülléttel szembenézni, azzal szembesülni, hogy körülötted mindenkit vár valaki otthon nagyon nehéz. Sokszor vannak nehéz pillanatok. De én azt mondom még mindig jobb egyedül mint egy görcsös kényszerkapcsolatban. Ilyen helyzetben pl háziállat (kutya/macska/velociraptor kinek mi :) ) sokat tud segíteni.

2018. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2 *Ebben a társadalomban a család az alapegység, nem az egyén


Ha igazad lenne, de nincs, akkor nem lenne ennyi széthulló család, és nem lenne ekkora gyűlölet a n ormálisan müködő családok felé, és nem lenne ennyi hazudozás olyan közösség felé, ahol a család a helyén va.


Ez a társadalom egocentirkus, ez a mostani társadalom az időseket, betegeket, nincsteleneket megveti, és mint egy szemetet dobja el, amikor már nem szolgálja az érdeket.

2018. aug. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vissza kellene menni a 70-es évekbe :DD Azt mondják akkoriban összetartóbbak voltak az emberek :D De sajnos akkor még sehol se voltam 😄
2018. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pont hogy nem elég fontos a család szerintem. Ott sincs meg az az igazi osszetartozas érzés...

Én nem vagyok egyedül, van párkapcsolatom, nagyon nagyon szeretem a barátomat, viszont nem érzem elég közel. Én szenvedélyesen szeretek és nehéz ezt megértetni.

Volt egy barátságom, ami 19 évig tartott, de mikor teljesen mély ponton voltam, ott hagyott.

2018. aug. 1. 16:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok ezzel, hogy próbálkozni kell, keresni kell a lehetőségeket, soha nem tudhatod ő e az az ember aki tűzön-vízen keresztül menne érted. Viszont ha te ezt a személyt megtalálod akkor semmi áron sem akarod elengedni. Soha nem tudod kiben és hol fogod ezt megtalálni, hogy megtaláltad-e már csak te elszalasztottad mert nem mertél írni neki, vagy valamit elszalasztottál vagy abban a pillanatban nem volt olyan fontos. Én próbálok pozitív nyitott lenni mert én is ezt az igazi legerősebb kapcsolatot/érzést keresem, ha szerencsém lesz megtalálom de gondolom nem mondok újat azzal, hogy valaki sohasem találja meg :( Remélem tudtam segíteni :)

18/F

2018. aug. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Meg kell teremteni a lehetőséget, hogy új embereket ismerj meg.

Méghozzá olyan helyen, ahol alap, hogy már van közös bennetek. Tehát hobbin keresztül leginkább, vagy ha közös cél vezérel bennetek.

Így lesz lehetőség rá, hogy elmélyüljön. Ha hasonlóak vagytok, és később is egyirányba változtok, befolyásoljátok egymást.


Valóban nagyon ritka ez, lelkitársra lelni 🤔

2018. aug. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk amilyen depressziós vagyok mostanában... Nem érzem hogy bárki is mellettem állna. Akiknek legjobban kéne a mankót jelenteniük, azok hagynak el leginkább....

Elnézést a lelkizésért, de tényleg nem tudom leküzdeni ezt a sok rossz érzést.

2018. aug. 1. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, ebben a világban már ez nem "trendi", ezért alig-alig vannak emberek, akik egy kapcsolatot komolyan gondolnak. Ha ilyen emberrel szeretnél találkozni, akkor a szerencsére kell bíznod magad. A világ sokat változik, jó és rossz irányba egyaránt. Amerre most tart, az világvégét fog okozni, ezért vissza kell hozni a család szentségét, az egymás iránti tiszteletet és kitartást. Remélem, vannak még emberek, akik hisznek az életre szóló kapcsolatokban, mind a barátok, mind a család terén. Én is ezt az oldalt erősítem. Eddig sajnos nem sokkal talákoztam, de remélem, hogy sokkal többen vannak, mint azt hiszem.

A lenti kérdésről: eddig senkit sem ismerek, aki mindíg ott állt volna mellettem, ami miat nem szomorú, hanem inkább dühös vagyok a jelenlegi rendszerre. Most belegondoltam, hogy mi az, ami miatt még élek, mi az, ami tarja bennem a lelket, de fél óra töprengés után nem jutottam semmire.

Említetted, hogy szélsőséges vagy, ahogy én is. Van már egy sejtésem, hogy melyik táborba tartozol, jó volna beszélgetni egy hasonló helyzetű emberrel.

2018. aug. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én se jöttem rá, mi értelme van. Számomra a szeretet adja az élet értelmét, ez tart itt, hogy hiszem, megtalálom egyszer amit keresek.
2018. aug. 2. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!