Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Teljesen be vagyok fordulva...

Teljesen be vagyok fordulva és csavarodva! Nem látok kiutat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nincsenek barátaim, nincs munkám, nincs párkapcsolatom. Középiskola befejezése óta itthon ülök. Mindennek már 5 éve. Elhíztam, nincs motivációm fejleszteni magam, és a befordultságom kihat a próbaidős munkákra is, ahol egy idő után látják rajtam a motiváció hiányát és elköszönnek tőlem. Folyamatosan próbálom felkeresni a régi barátokat akik már árkon-bokron túl vannak mivel ez egy kisváros. És néhány napig elbeszélgetünk, utána már egyre ritkábban írnak. Ez ismétlődik néhány havonta de akkoris én írok rájuk ők nem keresnek. Már nem is keresek munkahelyet se, nem is veszem rá magam arra, hogy kimozduljak. Az életem annyiból áll, hogy elmegyek a boltba ha a szüleim elfelejtettek valamit venni. Legbelül ürességet érzek, és mikor ráveszem magam arra, hogy elmegyek kocogni pl, akkoris addig jó míg csinálom de az 2 naponta 1 óra. Utána és előtte semmi nincs. Így ebbe is folyamatosan beleunok és ez is ismétlődik néhány havonta. Fogalmam sincs mit kezdjek magammal, régen egy élettel teli ember voltam aki mindig csinált valamit. Ráadásul egy forgalmas körforgalom felett lakunk egy panelben, és nagyon rossz hallgatni reggelente, ahogy mindenki élmény dolgozni/iskolába vagy akárhova... De legalább csinálnak valamit. Engem viszont semmi nem motivál és a szüleim már pszichológushoz akarnak küldeni. De azok meg folyton a múltat boncolgatják amit folyton le akarok magamba zárni és pont úgy nem fog menni ha ki kell beszélnem.. Ismerem ennyire azért magamat. Meg vagyok lőve merre tovább. :/
2018. aug. 5. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudod lezárni, amíg nem tudod pontosan, hogy mit is akarsz lezárni. Nem akarok neked rosszat, ez csak egy tanács, de én a helyedben megpróbálnám a pszichológust. Néha csodákra képesek.
2018. aug. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Igen, amit az első is tanácsolt, a pszichológus...menj el mindenképp.

Egy szakember ura lehet ennek a helyzetnek, és hidd el, van kiút! Minden rendbe fog jönni, megtalálod a helyed.

2018. aug. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fish1 ***** válasza:
82%
Azért boncolgatják a múltat, mert ott van a problémád gyökere. Amit írsz, hogy pont kibeszéléssel nem fog menni, szerintem nem helytálló. Mert ez esetben nem lezárod, hanem elnyomod az egészet, de ettől ez még ott marad és továbbra is őröl és gyártja a negatív dolgokat az életedben. Ha kibeszéled egy pszichológussal, az értékes dolgokra tud rávilágítani, ami által tudsz majd változtatni, ha akarsz. És ez esetben ez nem elnyomás lesz, hanem rendbe tétel és valódi lezárás, elengedés.
2018. aug. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor tudod lezárni a multat, ha elkezded a jövőt. Jelenleg te 5 éve egy helyben vagy, nem történik veled semmi. Szerintem ki kéne mozdulnod, erőt venni magadon, munkát keresni vagy beiratkozni egyetemre. Esetleg az elköltözés is jót tenne.
2018. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fogd fel ezt az időt átmenetinek, hiszen nem lehet örökké így élni, egyszer vége kell, hogy legyen. Használd ki azt a rengeteg időt, amit most kaptál, és kezdj el azon gondolkodni, mi az amit igazán szeretsz csinálni? Ami megnyugtat, ami érdekel, akár még tanulhatsz is valamit. Ha van pénzetek, jelentkezz egy tanfolyamra, ami érdekesnek hangzik, és ott rengeteg ismerősre tehetsz szert, és képzett is leszel. Ne add fel, ez csak egy zökkenő, és csak időre van szükséged. Nem dőlt össze a világ. Ha gondolod írhatsz priviben, szívesen beszélgetek veled, ha egyedül érzed magad.

30 N

2018. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a sorrend a rossz. Minden laikus azt mondja, hogy 'mennyé e' dógozni, attó jobb lösz". Csak éppen azt felejtik el, hogy ha kellően mélyen vagy a szarban, akkor odáig is el kell jutni mentálisan, hogy egyáltalán fel tudjon kelni minden nap és be tudja tolni az arcát a munkahelyére. Mint a mellékelt ábra is mutatja a sikerélmény hiánya sokat ront a helyzeten.


Egy igazán jó pszichológus nem csak piszkálgatja a múltat, hanem segít feldolgozni, lezárni azt, utat mutatni, hogy merre, hogyan tovább. Viszont ha nem akarsz pszichomókushoz menni, akkor NEKED kell megoldanod ugyanezt.


Minden esetre mozdulnod kéne valahova. Ha a futás az jó, de csak 2 naponta van, nem gondoltál arra, hogy eljárj még valamit sportolni?


Vagy ha a szüleiddel élsz és eddig nem hagytak éhen halni, lehet akkor sem hagynának, ha mennél és tanulnál valami újat ;)


Vagy ha nem vagy biztos magadban, akkor elmehetnél valahova önkénteskedni, az lehet napi néhány óra, de az sem biztos, hogy minden nap, ahogy megbeszélitek. Lehet, hogy egy ilyen konstrukciótól több sikerélményed lenne, mint napi 8 óra robottól.


És mielőtt elfelejtem: nekem az a tapasztalatom, hogy az iskolai barátságok sokszor harmatgyengék. Összezárnak harminciksz gyereket, akikben a koruk az egyetlen közös, oszt oldjátok meg - tiszta Való Világ. És ilyenkor a legnagyobb összetartó erő, hogy kórusban szidjuk azt a hülye Kovácsnét, aki még füzetből se tudja felírni a matekpéldát helyesen... Aztán gondok támadnak, amint kivesszük Kovácsnét az egyenletből :P Szóval annyit akarok kihozni ebből, hogy legalább a régi barátságok gyengülése, elvesztése miatt ne érezd vacakul magad.

2018. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!