Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A való életben vannak barátságok?

A való életben vannak barátságok?

Figyelt kérdés

A filmekben csak azt látom, hogy vki bármilyen helyzetben van, számíthat a barátaira.


Ma néztem a Jóban-rosszbant, egy fickó öngyilkossággal fenyegette a barátnőjét ha az ott hagyja... a csajszi végül csak ott hagyta, de a barátai közül mindig vki vigyáz rá. De nem ez az egyetlen, jóbarátok, dokik, csillagkapu, stb. Mindegyikben a barátaikért bármit megtennének...


Én élőben meg csak azt tapasztaltam, hogy az állítólagos barátaim hátba támadtak, feljelentettek, kihasználtak, én mindent megtettem volna értük. :/


Csak nekem rosszak a tapasztalataim vagy a barátság csak a filmeken létezik?



2018. aug. 7. 02:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen vannak.De nem ilyen elnagyoltan mint a filmekben.És gyakran másokkal is osztozol a barátodon mert így fair.Az igaz barát a legjobbat szeretné neked mégha nem is osztozhat az örömeidben.Nem csüng rajtad,hanem azt nézi hogy mi a legjobb neki és neked is.Van olyan jó barátom akivel évente csak párszor találkozunk de nem bánom mert mindkettőnknek megvan a saját élete de ettől függetlenül ha támogatásra lenne szüksége,ott állnék mellette szívvel-lélekkel.
2018. aug. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseid, akikkel közelebbi kapcsolatban vagy. három csoportra oszthatod:

- CIMBORA: aki mindaddig iszik veled, amíg TE fizeted italát;

- HAVER: felváltva fizettek, mindig az, akinek éppen van pénze, ám hosszú távon kiegyenlítődik;

- BARÁT: aki akkor is segít neked/rajtad, ha neki ebből kisebb-nagyobb hátránya lesz.

Erre van a mondás: "Könnyebb meghalni egy barátért, mint olyan barátra találni, akiért meghal az ember!"

.

Cimborád lehet annyi, amennyit csak akarsz és tudsz pénzelni, haver már jóval kevesebb.

A fentiekből kiderül: te még csak (esetleg) a haveri kapcsolatig jutottál, igazi baráttal még nem találkoztál.

Ki kell várnod, sürgetni, kényszeríteni nem lehet.

.

A filmbéli dolgokra pedig ne adj, hiszen ott élhet Hófehérke és lehet repülő oroszlán is.

2018. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A középiskola végéig lehet ilyen barátod. Aztán eljön a felnőtt kor, és annak örülsz, ha a párodra van időd. Gyakorlatilag a barátok olyankor már nincsenek, csak az xy rokonnak az xy rokona.
2021. júl. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!