Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Annyira szívesen kimennék...

Annyira szívesen kimennék sétálni, de így hogy?

Figyelt kérdés

A barátom dolgozik este jön csak haza,és most ahogy kimenetem cigizni,elnéztem ahogyan a fákat fújja a szél,annyira kedvem támadt kimenni sétálni egy nagyot a természetbe,olyan jól esne és feltöltene...így is megbolondulok,annyira unatkozok,mióta elvégeztem a dolgaimat itthon.Viszont a gond az,hogy egyedül nem merek elmenni mert pánikbeteg vagyok és félek,nehogy rámjöjjön a hülyeségem.De nincsen senki akit el tudnék hívni magammal :( Szerintetek mit csináljak?

Köszönöm!



2018. aug. 8. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra a jó kedvre, hogy sétálni szeretnél és hogy ez kikapcsolna. Ne gondolj a rosszra, csak arra, hogy sétálni szeretnél. Ne gondolkodj, legyen nálad víz és indulj el.
2018. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a durva,hogy vizet mindenhová viszek magammal :D ha csak a boltba kell leszaladni,vagy pl.multkor a városba kellett bemennem cipelem magammal mindenhova,szóval análkül egy tapottat sem megyek :) de még nem vagyok benne biztos hogy elinduljak...gondolkozom rajta
2018. aug. 8. 13:25
 3/12 A kérdező kommentje:
de köszönöm a válaszodat,én is így próbálom rávenni magam :)
2018. aug. 8. 13:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézted már a sportolj ne pánikolj blogot?
2018. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nem néztem...viszont döntöttem! legyen tánc :D csak viccelek,ha valaki nem értené: https://www.youtube.com/watch?v=Boa7_tO4bV4&t=13s :D

na de viccet félretéve inkább olvasok egy kicsit meg csinálok ezt-azt...azán ha hazajön a kedvesem elmegyek Vele sétálni egyet :) amúgy is jobban élvezném ha Vele mennék csak hirtelen olyan jó lett volna kimenni. De azért köszi :)

2018. aug. 8. 13:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

El kéne dönteni, hogy melyik a rosszabb... otthon fetrengeni az unalomban, vagy kimozdulni-élni, de néha bepánikolsz.


Én utóbbit választanám, már csak azért is, mert a semmittevés csak növeli a szorongásodat, míg a komfortzónád feszegetése csökkenti 🙂

2018. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Panikbetegkent, mindenféle fóbiaval januárban repülőre szálltam. Csak az járt a fejemben, hogy egyszer élünk!!!! Plusz a kisfiam miatt aki már régóta szeretett volna repülni, mivel az apukája ment, mi meg az én hülyeségem miatt itthon ültünk. Ezt nem tehettem meg vele! Januárban elmentunk ketten a párommal,ott meg kérte a kezem. :) májusban is repültunk gyerekkel, júliusban is 2x.tegnap jöttünk haza. Nem mondom, hogy szeretem, de hihetetlen jó érzés lekuzdeni a saját korlátaimat. Persze kis lépésekkel kezdtem. Többször beszalltam már a liftbe. Na persze inkább sétálok. :) ismerőssel hajokaztam is,olyan dolgok amiket elképzelhetetlennek tartottam magamról. Ilyen volt a szülés is egyébként. Szépen apró lépésekkel kezdj. És minden egyes lépéssel előrébb jutsz! Még tudod csinálni. Fejben el kell dönteni és csinálni! Büszke leszel magadra, hidd el! Másnak ez semmi... De tudom, hogy milyen nehéz.
2018. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :) 7-es: azt nem mondom hogy gratulálok az eljegyzés miatt,sose gratuláltam senkinek :D inkább azt kívánom,hogy mindig tartsatok ki egymás mellett,legyetek boldogok! :) ( mi is most júniusba házasodtunk össze :D ) Viszont azért gratulálok,hogy így összekaptad magad :)

igazából már én is rengeteget "javultam" amióta elkezdődött ez az egész. Rémálom volt,azt hittem sosem lesz jobb. Bár nálam vicces,ahogy elkezdődött a pánikbetegség :D elmesélem (ha érdekel valakit) :D Szóval akkor még nem igazán tartottam viccesnek,inábbis azt hittem hogy teljesen megkattantam...feküdtünk a Kedvesemmel az ágyban, és egy doku filmet néztünk a dínókról...aztán jött egy jelenet,amikor két dínó elkezdett verekedni,üldözték,széttépték egymást...erre csak azt vettem észre hogy egyre hevesebben ver a szívem,alig kaptam levegőt,kiment belőlem az erő meg hasonlók :DD szegény Férjecskémnek ki kellett kapcsolnia,semmilyen filmet nem nézhettünk,zenét se halgatthattunk csak olyat nézhettünk ahol a tűz ropog egy órán keresztül és ciripelnek a tücskök :'D az egész környezetünket ingerszegénnyé kellett "varázsolnia" és ez ment heteken keresztül. szegénykém...azóta is annyira sajnálom!! :D na mindegy...tehát ha nagynehezen össze is szedtem magam hogy akkor mennyünk boltba,mindig ott hagytam a páromat a sorba én meg kiszaladtam a boltból,teljesen rosszul lettem. nem tudtam sehova menni,Ő meg sose hagyott egyedül,tehát Ő sem ment sehova ,csakis erdőbe mehettünk,ki a természetbe néha (amikor épp képes voltam kitenni a lábamat a házból)mert máshol megbolondultam,ott meg egész nap el tudtam volna lenni...aztán egy idő után annyira kezdett zavarni,hogy szegényt tönkre teszem ezzel,hogy elkezdtem összeszedni magam. Úgy voltam hogy lesz ami lesz,nem megyek ki a boltból,max elájulok...akkor sem halok bele.És így szépen lassan megszoktam úgymond,már egyedül is lemegyek boltba ha úgy van meg hát amiket muszáj elintézni...Csak ha mondjuk így sétálni szeretnék vagy ilyesmi akkor más. Mert akkor épp nem dolgozott a Kedvesem és megszoktam hogy velem van éjjel-nappal.Aztán mikor lett munkahelye,napközben amikor egyedül voltam itthon többször elkapott az az érzés,mintha be lennék zárva,hiába megyek bárhová a világon akkor is be vagyok zárva,úgy éreztem minden illúzió,nem tudtam eldönteni hogy álmodok e vagy sem...olyan mint amikor álmodsz valamit amibe konkrétan nem történik semmi rossz,csak nyomasztó az egész.Olyankor azért kicsit összekapom magam annyira hogy ne üljön rám még több pánik és ne jöjjön a remegőgörcs,hanem csak bejövök a szobába és sírok.Olyankor rossz hozzáérni mindenhez,még magamhoz is,rossz leülni az ágyra vagy ahogy a talajjal érintkezik a lábam...na mindegy aztán kisírom magam és egy idő után jobb lesz :) de szerencsére egyre ritkábban van ilyen és már a tömeget is jobban birom :) egyedül amitől iszonyatosan rettegek az a hányás...már több mint 10 éve nem hánytam és azon vagyok hogy soha többé ne is kelljen! :D de így is büszke vagyok magamra,illetve nem is magamra hanem inkább a Férjemre mert Ő volt az aki mindent megtett azért hogy nekem jó legyen,Ő csinált mindent,mindig készített nekem ennivalót,mindent megpróbált hogy egyek, és hogy jobban legyek,a nagyon durva része pár hétig tartott, egyébként meg hónapokig teljesen félretette magát miattam...úgy gondolom hogy ezt így más nem csinálta volna végig velem és soha nem fogom tudni viszonozni,vagy tudatni Vele,hogy ez mennyit jelentett nekem. Szóval nagyrészben igazából az Ő érdeme hogy már jobban vagyok :)

2018. aug. 9. 09:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Azóta is ezen gondolkozol vagy minek emeled ki?? Latom semmi dolgod nincs. Mennél inkább dolgozni.
2018. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mivel gagyi az egerem össze-vissza kattingat néha...csomó mindent elállítgatott multkor is...másrészt nemsokára dolgozni fogok járni...úgyhogy szerintem inkább ne magyarázz! Tudom,meleg van menj inkább aludni...
2018. aug. 10. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!