Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék megváltozni?

Hogyan tudnék megváltozni?

Figyelt kérdés
Külsőleg nem vagyok ronda,viszont elég félénk,visszahúzódó vagyok.Ezért sincs barátnőm.Nem merek megszólítani egy lányt nincs önbizalmam,gátlásos vagyok,sokat szorongok.Nem tudok megnyugodni.
2018. aug. 8. 21:53
 1/5 anonim válasza:
Egy kort írhatnál, úgy tudnék szerintem segíteni! :)
2018. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
30 vagyok és férfi
2018. aug. 8. 22:24
 3/5 anonim válasza:

1-es vagyok. Húha...hát velem is hasonló a helyzet, csak 14 leszek nem sokára, ezért elnézést a letegezésért, amennyiben ezek tekintetében gond.

Viszont a lényeg: Én is ilyen voltam, egy évvel ezelőtt...igazából nekem a lányokkal való barátság kiépítése segített. Például sokat beszélgettem velük suliban szünetekben (másik osztályból). Persze suli nélkül ez ilyen formában lehetetlen, de meg kell próbálni lányokkal jó barátságot kiépíteni, elég 4-5 (Így meg lehet ismerni a különböző ,,fajta" lányokat"), nekem például ezek járultak hozzá, hogy megszűnjenek az indokolatlan gátlásaim, hiszen így nagyjából megtudtam, miként vannak ezek a dolgok, vagy hogy is mondjam. Igazából meg kell találni azt, ami segít a(z indokolatlan) gátlások enyhítésén/megszüntetésén, lehet, hogy nehéz megtalálni, hogy mi segít ezen, de mindenképp megéri, főleg azért, mert olyan dolgokban ,,rejtőzhet", amiről nem is sejti az ember, hogy ez segít rajta. (13/F, bár a kor már az elejéből is kiderült, meg szerintem a szöveg alapján a nem is, de azért leírtam.)

2018. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor bizony gyorsan tenni kellene az ügyben, mert ennyi idősen már elkezd szűkülni a személyiség, később egyre nehezebb lesz majd változni.


Amúgy egyértelmű... egyszerűen fokozatosan tágítanod kell a komfortzónádat, azaz egyre jobban bele kell menned a félelmet keltő szituációkba 🙂

Ezekre előzetesen fel lehet készülni, pl a kommunikációd csiszolásával. Google mindenben segít, csak tudd, hogy biben lenne szükséged fejlődésre (önismeret) 😁


Te hol laksz amúgy? Szívesen segítek élőben is, ha úgy van.


26f

2018. aug. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyházi mentálhigiénés tanácsadás segíthet. (Augusztusban még zárva vannak. Majd szeptemberben érdemes keresni őket...)


Attól is függ, hogy földrajzilag merrefelé laksz. Főváros, Pest megye, mekkora lélekszámú kisváros, nagyváros, kisközség, nagyközség, stb.


Az önkormányzatok honlapján is szoktak lenni érdemi információk a közösségi programokkal kapcsolatban.

2018. aug. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!