Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon szétestem, kezdek...

Nagyon szétestem, kezdek visszacsúszni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

(Bocsánat ha hosszú lett)

A 2017-es év első fele életem egyik legnagyobb mélypontja volt számomra. Rengeteg rossz dolog történt például: meghalt a nagyapám és a kutyám, elveszítettem egy lányt aki fontos volt számomra, elveszítettem a barátaimat stb... A barátaim azért raktak ki a csapatból, mert volt egy piálós este és mivel itt már eléggé szétvoltam érzelmileg hátt... kitörtek a dolgok az alkohol hatására. Sírtam és ordítottam egész este, de ezen kívül semmi rosszat nem tettem. Nem érzem fairnek, hogy kiraktak, mert mindenkinek vannak sz@r napjai, meg ezelőtt még soha nem hozott ki belőlem ilyet a pia, teljesen új volt a dolog, tehát így nem tudtam kontroll alatt tartani a viselkedésemet, és nem tudtam hogy nem kéne lerészegedni ha sz@r a kedvem. Egy kis megértés jól esett volna. :/ Nem hogy inni nem hívtak ezek után, de se moziba se strandra sehova. Teljesen egyedül maradtam és egyedül kellet összeszednem magam.


Sikerült is 2018 első felében. Elkezdtem edzeni, találtam hobbit, lett pár új barátom, előrehozott érettségit tettem 2 tantárgyból, jóval kevesebbet kockulok mint azelőtt, nyár elején elmentem dolgozni, hogy legyen egy kis pénzem és megismerkedtem egy lánnyal. Nagyon jól alakultak a dolgok eddig.


De sajnos minden összeomlott egy pár nap alatt, és újra egyedül érzem magam. :(

Elsősorban ennek a lány az oka, mert nem ír vissza, ignorál teljesen. Ez egyik napról a másikra történt. Még beszéltünk egy jót aztán rá másnapra meg már semmi. Biztos vagyok benne, hogy nem sértettem meg semmivel, úgyhogy nem értem egyszerűen mi történhetett. Meg látom, hogy más srácok posztjaira, kommentjeire szívecskézik (vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg :D) és ez eddig nem volt jellemző (lehet kémkedtem egy kicsit :/). Úgy éreztem pedig, hogy lehet ebből valami, mert mindig kedves volt velem, ő is keresett nem csak én őt, mondta hogy cuki vagyok, képeket kért stb... Nagyon fáj a dolog mert nem értem mi van. Nem értem mi történt. És mivel figyelmen kívül hagy megbeszélni se tudjuk a dolgot. Ő volt az aki miatt kijöttem a depresszióból, miatta lett újra jókedvem, ő motivált eddig szinte mindenben de most úgy érzem, hogy elszállt.

Aztán a barátok... hát sajnos nem sok van, mert nem vagyok valami barátkozós típus, és a piálós story után elveszítettem a bizalmamat az emberek felé. De az a 4-5 akit annak tartok, ők is eltávolodtak a nyár folyamán. Egy-kettő van akivel sűrűbben szoktam beszélni De velük sem mentünk sehova egész nyáron, pedig próbáltam programokat szervezni. Nem igaz, hogy nem akarnak kimozdulni. Jó lenne nem csak messengeren beszélni hanem élőben is találkozni ha mást nem akkor kiülni valahova és meginni egy sört vagy valami. Meg most kéne egy kis támogatás is mert nagyon őrlődök a lány miatt, mert ez a bizonytalanság nagyon megvisel.


Most megint teljesen egyedül érzem magam, állandóan rossz kedvem van. Mivel nem motivál semmi ezért az edzés sem megy úgy, semmihez nincs kedvem. Ülök egész nap a sötét szobában, egyre többet ülök a gép előtt megint, egyre kevesebb kedvem van kimozdulni. Nem tud semmi szórakoztatni, kezdek megint depressziós lenni, tehát minden sz@r...De én ezt nem akarom.


Hogyan tudnám most összeszedni magam ha semmi nem jó? Hogy nyerjem vissza a jókedvem? Esetleg a lányt?

17/F



2018. aug. 9. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Csak egy tamacsom van, ne masokban keresd a boldogsagot hanem magadban.
2018. aug. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nem szabadna komolyan venned az ismerkedést, mert látod hogy a barátoknak hitt emberek egyik percről a másikra elfordulnak tőled, komoly dolgokról van szó amiken keresztül mentél, sok ilyen korú gyerek nem is tudja ezeket megérteni, kvázi megijednek a helyzettől.

Mindenki azt hiszi hogy a rózsaszín felhő örökké tart, sajnos ez minden embernél változó hogy mikor realizálódik benne a valóság.


Gyerekkori barátaim szinte mind lemorzsolódtak, közel a 30-hoz lettek komolyabb ismerősök, barátok, hobbiból fakadóan, akik már nem gyerekfejjel élnek.

2018. aug. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
29%

Ne rakd a másik vállára a majmot, senki sem szeretne egy sírógépet.

Légy férfi, dolgozd fel magadban ami történt. Előtted az élet ne rinyáljál! ;)

Gépezd ki magad, kockuljál, csináld azt ami jól esik ne pedig másoknak akarj megfelelni, hiszen ez a Te életed! Majd úgyis jönni fog magától a csaj, aki majd felnéz rád, és egy érzelmileg biztos és stabil pontnak fog tekinteni.

2018. aug. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányt azt engedd el. Ami egyszer nem ment, az később sem fog...


Az edzést/sportot sose hagyd abba! Már csak azért se, mert boldogsághormonokaz szabadít fel, amiktől valóban jobban tudod érezni magad. Legyen ez a motivációd hozzá! 🙂


Találj olyan dolgokat, amiket egyedül is tudsz csinálni, és feltöltenek energiával. Nekem egyik ilyen persze a sport. De szeretek túrázni is, filmezni/mozizni, pszichológia témában olvasni.

Tehát ha nem lehet társaságod, akkor legyél te magad a társaságod! Ez egy jó módszer arra is, hogy eltereld a depresszív gondolatokat.


Amúgy nem gondolnálak depressziósnak. Sokan erre azt mondanák. Te egyszerűen csak mindennek a negatív oldalát keresed. Ezt a gondolkodásmódot érdemes lenne átfordítani, és produktív irányba terelni, problémamegoldóvá válni.

Szóval ez ilyen körforgás dolog... te panaszkodsz, az másoknak nem szimpatikus, ezért elfordulnak tőled, te pedig hiába keresel, nem találsz senkit... aztán egszer valaki megsajnál, de aztán panaszkodsz... és így tovább 😃

Szóval előbb magadban kell helyrejönnöd, mert amíg energiavámpírkodsz, addig taszító vagy mások számára.


Ilyen randomtippeket persze tudok össze-vissza írogatni ám, de a hátteret sajnos nem tudom felvedni, nem értek az empátiához 😃

Úgy érzékelem, hogy érzelmi támogatásra is szükséged lenne. Na ehhez bazira nem értek, szóval nyugodtan írd inkább le, hogy milyen érzések mennek rajtad keresztül, és milyen szükségletedből fakadóan.


Érzések listája / szükségletek listája segíteni fog 🙂

2018. aug. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik ember jön az életünkbe - a másik megy. Az élet már csak ilyen...


Minden nap változunk egy kicsit. Új lehetőségeket mindig tartogat a Gondviselés.


Fogj egy íróeszközt és egy papírt (akár füzet is megfelel, ha gondolod.) Írj, rajzolj, firkálj, ami jólesik!


Alkoss valami szépet színes tintával!

2018. aug. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!