Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha minden elszaród...

Mit tegyek, ha minden elszaródik körülöttem? Lehet valaki boldog, aki elszúrja a fiatal tanulmányait, ezzel csődöt mondva a továbbiaknak?

Figyelt kérdés

Általános iskola 6.osztályig szó szerint kitűnő tanuló voltam, aztán jött vmi és 7.óta egyre rosszabb minden. Konkrétan 8.ban majdnem megbuktam, aztán 9.ben 3 szakmát váltottam, végól félévkor egyszerűen abbahagytam a sulit, amikor 16 lettem. Most kb fél éve itthon vagyok, még nem találtam munkát és félek, hogy 18 éves koromig ez így lesz.

Most mit lehet egy ilyen balf@ sz emberrel csinálni? Anyám persze próbált velem beszélni stb, de nem bírok tanulni, mert vmi akadályoz. Ülök órákat, éjszakákat a lecke mellett és alig akar megmaradni, így végül mindig feladom.

Pedig nagy álmaim voltak anno, több változatban is.

Itthon meg mindig azt kapom hogy olyan leszek, mint apám, akit mindenhonnan kirúgnak, mert piál, meg nincs lakása, feketén melózik, hogy ne kelljen adót fizetni stb és ez azért is szar, mert apám utált engem és miattam hagyta el a családunkat, amikor pár hónapos voltam, ami azóta is felemésztő érzés.

Szar minden, semmi sem sikerül, egy antiszoc f@ szkalap lettem, miközben az ismerőseim élik boldog fiatalkorukat, én senkivel nem beszélek soha, csak akkor megyek ki, ha a kutyámat sétáltatom(kora hajnalban és késő este) vagy ha boltba stb kell mennem. Ami vicces, hogy rossz is, de jó érzés is, mert senkiben nem bízom és biztonságosabban érzem, ha nem beszélek senkivel, de rossz is, hogy egyetlen barátom sincs.

Most sztetek ez mi, mi történik?



2018. aug. 10. 03:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Én leérettségiztem,tamfolyamokat végeztem, mégse jutottam semmire mert még nem voltam elég érett,nem tudtam mivel is akarok foglalkozni.Barátaim se voltak csak a család de velük se volt jó kapcsolatom, pont ezért.Azt hittem hogy már nincs kiút aztán rátaláltam egy hirdetésben egy tanfolyamra amiről rögtön megéreztem hogy nekem való és abban szeretnék elhelyezkedni is.Szóval kellett jópár év még az érettségi után is hogy rájöjjek mi az amihez igazán értek és szeretem is csinálni.


Ezt csak azért mondom hogy lásd nem mindenki találja meg az "álommunkáját" rögtön.Tudom persze hogy a te családi helyzeted nagyon rossz de épp ezért szívből kívánom hogy jobbra forduljon az életed!

2018. aug. 10. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 October15 ***** válasza:

Posta. Kb mindig keresnek valakit és képzettség nélkül is felvesznek, egyik haverom sem végezte el a középsulit [csak előtte őt párszor meg is rántották 9.-ben] és simán felvették. Az más kérdés, hogy egy kifejezetten szar helyet fogott ki de na.


Egyébként egy pár hónapos gyereket nem lehet gyűlölni lévén nincs személyisége. Apád amúgy is lelépett volna max jó ürügynek tűnt, hogy megszülettél. Nem mellékesen pedig attól, hogy még nincs végzettséged nem leszel instant alkesz, ingyenélő vagy bármi más.


Btw 4. 1. félévében én is azt mondtam a gimire, hogy akkor mi lenne ha én ezt most így inkább nem. Amikor kitaláltam, hogy mit akarok csinálni, tehát volt hozzá motivációm, akkor befejeztem. Majd bebuktam a szakot egy szemsérülés miatt. :D Úgyhogy igazából egy jóóóóóóóóó pár éves kitérő eredménye az lett, hogy olyan szakra járok amit igazából kb már 5.-be tudtam, hogy valszeg ez lesz belőle.. XD [A bukott szak Keleti nyelvek és kultúrák Japán szakiránya a mostani meg Történelem.]


16 évesen még bőven ráérsz.

2018. aug. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem emgy a szakma, akkor járj sima középsuliba/gimibe! Mellette pedig van lehetőséged ingyenes iskolapszichológusra
2018. aug. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincsen semmi baj. Hallottad már azt a kifejezést, hogy egy jó szakma felér egy diplomával...

M.o-n egy hegesztő többet keres mint egy tanár...egy hegesztő vizsgához elég egy pár hónapos okj-s tanfolyam. Jó, Békés-megyében nem fizetnek meg semmit, de már egy másik megyében igen.

Javaslom Neked, hogy tégy le egy tanfolyamot, és ha már elkezdesz dolgozni, lesz pénzed stb...barátok, egy csaj, és rendbe jöhet minden. Sok Sikert!

2018. aug. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is erre gondoltam, hogy vhogy meg kell szerezni az érettségit, utána vmilyen szakmát, vagy többet és úgy már eléldegélek. Csakhogy nekem komoly álmaim voltak és elkeserít, hogy nem vagyok rá képes, helyette egy tanfolyamon letett szakmában fogok dolgozgatni, amit csak azért csinálok, hogy ne legyek olyan, mint apám.

2018. aug. 11. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Általánosban hoztam a közepes szintet, aztán kamaszkoromban valami megváltozott, és csak azt voltam képes megtanulni, ami érdekelt. A számomra érdektelen, unalmas dolgok felett csak vergődtem órákig, és nem voltam képes az agyamba vésni. Emiatt nagyon rossz tanuló lettem középsuliban. Egyszer a tanár megkérdezte, mennyi időt szánok naponta tanulásra? Mondtam, három órát. Vágott egy grimaszt, de nem akart meghazutolni, ezért azt mondta, elhiszem. Pedig dehogy hitte. Viszont igaz volt. Nagyon kétségbe voltam esve, hogy mi lesz belőlem így... Végül rájöttem, hogy iskola nélkül is el lehet boldogulni az életben nagyon is jól. Sok jól menő vállalkozónak nincs semmilyen különösebb iskolája, ha megfigyeled. Most 36 éves vagyok, jól élek, van megtakarított pénzem, megvan mindenem. Csak ésszel kell élni, nem szabad elhagyni magad. Ne dohányozz, ne alkoholizálj, mert ezek csak viszik a pénzt, és rontják az egészségedet. Figyelj oda a pénzre, gazdálkodj okosan. Néhány ilyen alapvető dologgal boldogabb életed lehet, mint sok diplomásnak, hidd el. Ha meg valami nagyobb karrierre vágysz, ahhoz sem a suli a legfontosabb, sokkal inkább az ambíció, a kitartás és a szorgalom.
2018. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!