Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Baj, hogy ilyen vagyok? Miért...

Baj, hogy ilyen vagyok? Miért nem tudják ezt mások elfogadni?

Figyelt kérdés

Introvertált személyiség vagyok, kicsit zárkózottabb, mint az átlag.

Nem okoz számomra problémát, ha egyedül kell lennem, elvagyok és szeretek is egyedül lenni. Egy idő után kifejezetten igénylem az egyedüllétet.

Szeretem a nyugalmat, egyáltalán nem vagyok egy bulizós típus, ha társaságról van szó, inkább a kisebb társaságot kedvelem és azt is csak egy bizonyos ideig, utána már szívesen hazamennék.

Jelenleg nincsenek barátaim, sem barátom. Barátom még nem is volt, de fiatal vagyok, ráérek és most nem is akarok komoly kapcsolatot, időm se lenne rá, másra akarok koncentrálni.

Emlékszem, az óvodában még viszonylag népszerű voltam, sok kis barátom volt. Nem tudom miért, talán oviban még nincs az a klikkesedés, jópofizás, piszkálódás, ami az iskolában, illetve a felnőttek között is megy.

Általános iskolában 2 barátnőm volt, de már egyik lánnyal sem tartom a kapcsolatot. Osztálytársak voltunk, én 7-ben jöttem el abból az iskolából. Találkoztunk utána még párszor, de aztán megszakadt a kapcsolat. Az egyikük totál megváltozott, rossz irányba, már nem lennénk olyan jóban, nincs bennünk már sok közös. A másik lánnyal pedig egyszerűen szép lassan eltávolodtunk, ő is bekerült a gimnáziumba, lettek új barátai, barátja is van, másfelé vitt minket az élet, de vele amúgy sem voltunk azok a hatalmas barátnők.

A gimnáziumban nem sikerült barátságokat kötnöm. Senkivel nem kerültem szorosabb kapcsolatba, de nem is piszkáltak, nem utáltak, én sem utáltam senkit. Nyitott voltam, senkivel nem voltam bunkó, ugyanolyan voltam, mint a többiek, de sokszor levegőnek néztek. Volt egy lány, akivel jóban voltam, vele az iskolában elvoltam, de nem voltunk barátnők és utólag rá kellett jönnöm, hogy néha kihasznált.

Még mindig gimnazista vagyok, azért beszélek múlt időben, mert másik városba költözünk, tehát el kellett mennem az iskolából.

Anyukám most nagyon rá van kattanva arra, hogy nekem szociális életet szerezzen. Ő pont az ellentétem, nem szeret egyedül lenni, társaságkedvelő, extrovertált, beszédes. Ezerszer megkaptam már tőle, hogy otthonülős vagyok, jobban ki kéne mozdulnom, több helyre kéne mennem, az ember társas lény, nem csinálhatom ezt, ismeretségekre kell szert tennem, kapcsolatokat kell kialakítanom. De engem igazából ez nem érdekel, nem foglalkoztat. Volt idő, hogy zavart, hogy nincsenek barátaim, de most nem zavar, megvagyok így is. Nem akarok direkt ismerkedni, direkt elmenni helyekre csak azért, mert ott tudok ismerkedni, ha egyébként nincs kedvem. Ha a párkapcsolatokról van szó, soha nem csinálnék olyat, hogy a fejembe veszem, hogy pasit akarok és akkor felregisztrálok egy társkeresőre, elmegyek bulizni és direkt olyan helyekre megyek, ahol sok fiú van. A szerelemmel és a barátsággal is úgy vagyok, hogy nem akarom görcsösen keresni és semmi kedvem ezt a dolgot erőltetni, majd jön, ha jönnie kell.

És attól, hogy gimiben nincsenek barátaim, az nem azt jelenti, hogy később sem lehetnek. Lehet, hogy én majd az egyetemen fogom megtalálni azokat az embereket, akikkel szeretek együtt lenni és időt eltölteni, de lehet, hogy 30 évesen fogom a legjobb barátaimat megismerni. Lehet, hogy barátom is csak 18 évesen lesz először, ki tudja, de és, akkor mi van? Lekéstem valamiről? Nem hiszem. Legalább érett fejjel megyek bele egy kapcsolatba.

Zavar, hogy anyukám meg akarja mondani, hogy mit csináljak. Szeretném a saját életemet élni, oda menni és azzal találkozni, ahova akarok és akivel akarok. Ha sikerül majd összebarátkoznom valakivel, akkor jó, de ha nem, akkor nem fogok belehalni és nem fogok csak azért is barátok után koslatni.

Egyébként nem vagyok antiszociális, fura vagy bunkó. Kedves, udvarias, segítőkész vagyok az emberekkel, nem vagyok előítéletes, sem arrogáns és nem képzelek túl sokat magamról. Tudom, hogy van az introvertált emberek külsejéről egy elképzelés, de én nem olyan vagyok. Külsőre is teljesen átlagos vagyok, mint a többiek. Szóval mondhatni egy teljesen átlagos, normális lány vagyok, egyet kivéve, hogy a társaságról, egyedüllétről más elképzeléseim vannak, mint a nagy átlagnak. Én elfogadom, ha valaki nem szeret egyedül lenni, szereti a társaságot, sok ember kell, hogy körülvegye, de akkor miért nem fogadják el, hogy én nem olyan vagyok?


2018. aug. 20. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy introvertált vagy, az nem baj.

Én is egy introvertált szingli és szűz férfi vagyok :D

2018. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

Hány éves vagy?

Nagyon aranyos vagy, szerencsés, akinek ilyen barátja lehet :$

2018. aug. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Édesmézes, te mindenkire ráhajtasz, nemtől, kortól és választól függetlenül? Kezd már irritálni.
2018. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És arra nincs affinitása édesanyádnak, hogy megkeresse az állapotod előnyeit?

Félre ne érts, tiszteld a szüleidet!

Nekem van egy ilyen megfigyelesem, hogy az ilyen emberek (mint te meg én, meg páran) egyedi gondolatmenetűek.

Nem is értem, én örülnék, hogy még a gyerekem vagy és nincs egy barát/fiú aki kitúrna a legközelebbi posztról..

2018. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt szószerint írhattam volna magam is...

Ha ez megnyugtat én is ilyen vagyok, Anyám is ilyen, nekem azért van nyugtom, mert Apám mindig szól neki, hogy hagyjon békén.

Te nem tudsz szólni Apukádnak?

Üdv: 16/L

2018. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azt hiszik, h neked az jó, ami nekik, ezért próbálnak segíteni. konkrétan én nem hiszek ebbe az introvertált dologba, de ha neked így jó, akkor csináld így, a te életed, a lényeg, h élvezd. :D
2018. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annak idején azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen. Azóta rájöttem, hogy rengeteg ember esik át ugyanezen.


Megdöbbentő, amit páran leírnak ezen az oldalon. Mintha az 5-6 évvel ezelőtti középiskolás énem írná le a gondolatait. Ugyanakkor a mostani sem fogalmazna túlzottan másként, talán kicsit több bölcsesség és tapasztalat lenne a mondandójában.


A kérdésedre én is régóta keresem a választ, de minél több év telik el, úgy érzem, sosem találom meg azt, csak bővül a régóta íródó történet.


22 évesen, idén töltve a 23-at kezdem elengedni a dolgot, nem görcsölök rajta. A céljaim stabilizálódnak, a jövőképem tisztul, a vágyaim nőnek, a személyiségem erősödik.


Jelenlegi meglátásom szerint 2 fajta ember létezik:


1 - aki megy a birkanyáj után


2 - aki a saját útját járja


Köztes állapot nincs, szerény véleményem szerint az a depressziós zóna, amikor az adott egyén nem tudja eldönteni, hogy a 2 válaszlehetőség közül melyik mellett tegye le a voksát, így őrlődik.

2018. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi baj, de egyet jegyezz meg. Abban igaza van anyudnak, hogy nem árt ám, ha szerzel barátokat, ismeretségeket. Érdek nélkül, de bármikor jól jöhet később ez az életedben. Nem szabad teljesen elzárkózni semmitől és senkitől sem. Egyébként aranyos lehetsz. :)
2018. aug. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!