Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is érez úgy, hogy sehova...

Más is érez úgy, hogy sehova nem tartozik?

Figyelt kérdés

Vajdasági magyar vagyok és úgy érzem, hogy sehol nem vagyok otthon.

Tudom, hogy itt élek de Szerbiában csak egy magyar vagyok.Magyarországon meg szerb, miközben annyi közöm van a szerbekhez, hogy itt születtem.

Mikor mentünk kirándulni Magyarországra az osztályunkat állandóan szerbezték miközben magyarok vagyunk és szerintem ez nagy sértés.

Úgy érzem magam mintha nem is lennék magyar.Nem tudom hol a helyem a világban.

18/L



2018. szept. 3. 21:26
 1/10 anonim válasza:
0%

Kiterdekell aludja

Tolem lehetsz sváb is

2018. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Szóval Szerbiában élsz és ott születtél akkor miért tartanak téged ott magyarnak?

Miért sértés ha valakit szerbnek titulálnak?

2018. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért mert magyar vagyok és nem szerb.
2018. szept. 3. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg felvidéki magyar vagyok. Nem sok közöm van ehhez az országhoz, csak annyi hogy itt születtem, itt élek. De a nemzetiségem magyar. Magyarnak vallom magam. Aki meg leszlovákoz minden ok nélkül arra meg nem vagyok kíváncsi.
2018. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Szellemi autonómiával kezelhető.

Azaz nem függsz attól,mhogy ki minek tart.

2018. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Tanulj történelmet, 2-es!
2018. szept. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Bárhova mész, idegen maradsz. Itt "hülye magyar", magyarban "szerb", külföldön ugyancsak egy külföldi. Nem tudom te hol laksz, Topolyàn fele magyar, mégis hülyén jössz ki mindenhol, a sok magyar leszármazottakkal rendelkező szerb, aki mellesleg tud magyarul, szégyen lenne neki megszólalni magyarul.

Húzd el a csíkot oda, ahol tisztán érted a nyelvet, kívülállók leszünk mindenhol, de itt nincs értelme létezni...

2018. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Amit leírtál az rasszizmus, és valóban sértő. Ez olyan, mintha valaki cigányozna.


Amúgy igen, én is sokszor így érzem magam, csak más miatt. Szegény parasztcsaládban nőttem fel, de a tanulásnak köszönhetően egy magasabb társasalmi rétegbe tartozom most. Viszont ővelük nem tudom annyira megtalálni a hangot. A régi köröm pedig újgazdagnak néz. Szóval előfordul az ilyesmi. De majd megoldom :)

2018. okt. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felvidéki magyarként én is sokszor éreztem már ezt, illetve át is éltem hasonló helyzeteket. Tiniként még nagyon frusztrált, azóta meg már nem veszem magamra, megtanultam, hogy az már régen baj, ha más ember határozza meg az identitásomat, öntudatomat. Rengeteg ember van, akinek valami baja van, aztán még az élő fába is beleköt, ne vedd magadra az ilyeneket, tudatosítsd, hogy te ki vagy, aki meg ezen pattog, az tehet egy szívességet :) Ennyit tudok tanácsolni
2018. okt. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is vajdasági vagyok,ez már csak ilyen. Szerbiában leköpnek ha magyarul beszélsz,mert hogy "húzzá' haza", Magyarországon meg megkérdik hogy honnan tudok ilyen jól magyarul.

VAJDASÁGIAK vagyunk,nem szerbek. Ezt kéne felfogni. Itt teljesen más a mentalitás és a kultúra mint Belgrádtól délre. Itt még tudják az emberek hogy itt élnek magyarok is,van magyar nyelvű oktatás,kiszolgálás. Délre meg csak hegyi parasztok akik még egy póznába is képesek belekötni.

Két opciód van. Vagy asszimilálódsz,megtanulod fullosan a nyelvet,és itt maradsz,vagy fogod magad és Magyarországra költözöl,ahogy azt rengeteg ismerősöm tette nemrég,jobb munka reményében,vagy csak mert nem beszélik itthon a nyelvet. Attól te még vajdasági maradsz,vajdasági magyar. A kultúra a fontos,amiben nevelkedtél. A szokások,az ünnepek,az apró dolgok amik az otthont otthonná teszik.

És csak itthon majszolhatsz részegen hazafelé forró burekot jogurttal 😍😄

Prioritások... :D

2018. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!