Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A hugomat kiközöstették...

Martonce kérdése:

A hugomat kiközöstették általános iskolában (15L), nincsenek barátai, most kezdte a középiskolát. Hogy segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Általános iskolában nem voltak barátai, kiközösítették az osztálytársai, a sok családi gond bónuszba emellé. Félénk, zárkózott, kicsi túlsully, velem is keveset beszél (hazajön, gép előtt ül) - már nem lakok otthon, ritkán látom. Hogy segíthetnék neki, hogy jobb legyen neki a gimiben? 21F

2018. szept. 6. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Félénk és zárkózott?

Lehet nem is a kiközösítés forog fenn, hanem ő nem akar kicsit sem alkalmazkodni a közösséghez?

Nem kiközösítés, ha senki nem áll szóba azzal, aki nem megy közéjük.

2018. szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ma hallottam egy sráctól akinek mellette volt az osztálya, hogy "gunyoltak az osztalytarsai, nem beszelget senkivel", de testverem nem panaszkodott - bar szegenynek eselye sem lett volna, mivel nagyon keveset voltnuk egyutt az utobbi idoben. Feltem.
2018. szept. 6. 21:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nem nagyon lehet mit csinálni. Arról nem ő tehet, ha kiközösítik, mert kicsit zárkózittabb, félénkebb, a többieknek is kéne nyitni felé. Ha szerencséje van akad pár ember, akivel megtalálja a közös hangot. Lehet, hogy kivel általánosban sem fogadták el, úgy gondolja, hogy gimiben se fogják és nem is próbálkozik.

Szerintem annyit tehetsz, higy minél többet beszélsz vele, ha nem laksz otthon, írjatok facebookon, vagy bármi, de ne hagy, hogy egyedül érezze magát. Mondd neki, hogy próbáljon beszélgetni az emberekkel, még most, mielőtt nagyon klikkesedne az osztály, mert akkor ha kimarad, késő lesz. Senki sem várja el tőle, hogy megváltozzon az osztály kedvéért, feladja önmagát.

2018. szept. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!