Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan segítsünk a szeretet...

Nacui kérdése:

Hogyan segítsünk a szeretet hiányos emberen?

Figyelt kérdés
Van egy fiatal srác ismerősöm. 19 éves. 1 haverja van, azon kívül senkivel nem is beszél. Pár hónapja ismertem meg, kollegám volt meló helyen, kicsit elkezdett felém nyitni, de amint 1-2szer melón kívül is találkoztunk berezel. Néha olyan, mintha élvezné, hogy velem van, néha pedig szó szerint eldob magától. Én is voltam szeretet hiányos, önbizalom és minden hiányos évekig, tudom milyen érzés, mikor valaki próbál szeretni minket, e félünk közel engedni ezért inkább eldobjuk. Nagyon szeretnék neki segíteni, de szegény annyira fél... Eddig eljött velem szórakozni is, most már inkább egyedül lenni, de azért ha ráírok mindent kiad magából, hogy mennyire rossz egyedül, meg fél stb. Mit tehetnék?

2018. szept. 8. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Az introvertaltsag egyik fajtaja. Fogadd el ilyennek.
2018. szept. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Add meg az elérhetőségét. Majd én kikúralom ;)
2018. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Milyen Aranyos, Kedves, odafigyelő Lány Vagy! :) Bárcsak ismerhetnélek :(
2018. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Csak akkor segíthetsz, ha ő is akarja. Most mondhatnád, hogy dehát ő akarja, hiszen kiöntötte neked a lelkét, bevallotta, hogy fél és a többi.


De ez nem ilyen egyszerű.


Fél változtatni, fél bármi újba belekezdeni. Megmarad a komfortzónájában. Szar az élete - de ott minden biztos. Tudja, hogy mi fog történni a következő pillanatban. És ugye ez a kiszámíthatóság neki biztonságot ad... ilyen az ember :/


Nem akar szakemberhez járni? Kedves tőleg, hogy segíteni akarsz rajta! :) de ha folyton ezt fogod neki felhozni, ha folyton rá akarod beszélni, hogy menjen veled bulizni, ahol ő lehet, hogy kényelmetlenül érezné magát, akkor ez frusztrálni fogja őt.


Vigyázz, hogy ne légy rámenős, és finoman tereld őt a pszichológushoz vezető útra. :)

2018. szept. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jó látni hogy vannak ilyen emberek mint te.


(hasonló vagyok én is bár nekem ez így jó csak nagy ritkán érzem hogy nem)

2018. szept. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csodálkozok, évek óta nekem sincsenek ismerőseim. KB mindenki max kihasználni tud és ennyi.
2018. szept. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!