Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akkor ez most depresszió,...

Akkor ez most depresszió, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Még abban a bizonyos kamaszkorban vagyok, és nem tudom, hogy ez most csak szimpla hangulatingadozás, vagy van valami baj velem. Mikor reggelente felelek, gyakorlatilag mindig az az érzés jár át, hogy fölösleges elmennem suliba, úgyis síkhülye vagyok hozzá. Mikor pl matekórán a barátnőm mellett ülök, és ő minden kérdésre tudja a választ, én meg csak próbálkozni tudok, akkor is olyan idiótának, és haszontalannak érzem magam. Mikor ott vagyok a barátaim mellet, akkor is műveletlennek érzem magam mellettük.. Volt már elutasításom, elméletileg ez is közrejátszhat a hangulatomban. Vannak olyanok is, hogy elszomorodok gyakorlatilag a semmi miatt, és rámjön a sírhatnék. Valaki mondja már meg nekem légyszi, hogy mi ez végülis? Depresszió "kezdete" vagy csak sima hangulatingadozások?

(bocsi a hosszú kifejtésért, remélem érthető voltam)


2018. szept. 23. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Bármelyik is legyen az - mert ennyiből senki nem fogja tudni 100%-ra megmondani - segítséget kell kérned. El kell mondanod a barátaidnak, vagy a családodnak ha olyan kapcsolatban vagytok. Ne tartsd magadban, mert rosszabb lesz.
2018. szept. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nagy.bettike21 ***** válasza:
En is hasonlo cipoben jartam amikor kamasz voltam (19vagyok). Most igy idosebb fejjel latom mar, hogy nem depresszio volt, de anno en is ezt gondoltam. Szerintem a kamaszokkal altalaban az a baj, hogy mar nem gyerekek, es jobban megfigyelik a korulottuk levo vilagot, tobb impulzust kapnak, nincsenek mar annyira burokban. Ezert sok “elso” dolog kovetkezik be az eletukben, pl elso csok,szakitas, eloszor eli meg hogy a baratainak hitt emberek elaruljak stb... ezert ezek melyen erintik a kamaszokat. Szerintem csak szorongsz napi szinten, a depresszio ennel tobb. Az egy konkret betegseg, ami SOKKAL sulyosabb traumak hatasara
2018. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Nagy.bettike21 ***** válasza:
*alakul ki, vagy pedig oroklotten.
2018. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. szept. 26. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!