Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy egyedülálló embernek az...

Egy egyedülálló embernek az előző rendszerben, Kádár János idejében a 70-80-as években könnyebb volt társat találnia?

Figyelt kérdés
Ha igen,szerintetek mi volt az oka?
2018. szept. 26. 10:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
Mi az isten köze van kádárjánosnak ahhoz, hogy valaki be tudott-e csajozni vagy sem?
2018. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Itt én vagyok a kérdező
2018. szept. 26. 10:29
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Olyan értelemben könnyebb volt hogy mindenkinek biztos megélhetése volt. Tehát nem piacgazdaság volt és minden munkaképesnek volt állása amiből megélt és legalább egy albérletre is futotta. Akkor még szinte nem aggódtak a jövő miatt. A hajléktalanság vagy a kilakoltatás, uzsorakamat, ismeretlen volt.

Emlékszem a kamaszkori ismerőseimre, akár szakmunkás végzettséggel a falu vagy a város bikája volt, ahogy ő fogalmazott, az ágyban legyen jó és a többi nem számít.


Aki ma egyedülállóként könnyen akar társat találni az legközelebb Ausztriában tegye. Vagy más fejlett országban. Bár nem Kádár-rendszer van ott de mindenki megél. A napokban 50 éves "aggastyánként" ismét kimentem Bécsbe kerékpártúrára, azt gondolva hogy a lányok már nem fogják incselkedésből fellibbenteni a szoknyájukat ahogy régen történt. Tévedtem, több mosolygós nőt is megismertem, pedig egyre sem számítottam.

2018. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Itt Budapesten nem nagyon látok mosolygós nőket.Inkább egykedvű,szomorú szótlan nőket látok
2018. szept. 26. 10:37
 5/23 A kérdező kommentje:
De meg is értem az emberek szomorúságát hiszen sokadszorra át lettünk verve.
2018. szept. 26. 10:39
 6/23 anonim ***** válasza:
Régebben még működött, hogy az egyedül maradtak nőket, férfiakat összehozták egymással, általában rokonok, ismerősök. Na, de az nem biztos, hogy olyan volt, amilyet szerettél volna. Nálunk is volt a családban ilyen, idősebb rokon mesélte, hogy egyszerűen férjhez kellett mennie, hogy nehogy egyedül maradjon és akit bemutattak neki, ahhoz hozzáment. Akkor sokkal nehezebb volt egyedül megélni. Főleg egy nőnek. Szóval szinte kötelező volt házasodni.
2018. szept. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az jutott eszembe,hogy a Fidesz betiltja a hajléktalanságot,betilthatná az egyedüllétet is.
2018. szept. 26. 10:56
 8/23 anonim ***** válasza:
És akkor lenne párod? :D
2018. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha a Fidesz kötelezővé tenné hogy minden egyedülálló nőnek és férfinak össze kell házasodnia akkor talán lenne:)
2018. szept. 26. 11:06
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ismerkedési, szórakozási lehetőség sokkal kevesebb volt. Mit tudtál csinálni egy faluban pl? Semmit! Mi csak horgásztunk meg fociztunk egész nyáron, a lányokat egyik sem érdekelte. Ha volt egy szakadt kocsid akkor persze más volt, te voltál a király. Nekem persze nem volt :-/
2018. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!