Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan birkózzak meg a magánny...

Hogyan birkózzak meg a magánnyal lassan 40-es nő létemre? Hogy találjak így értelmet az életemnek család nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon fiatalon lett egy hosszú párkapcsolatom, majd a 30-as éveim elején szakítottunk, mivel nagyon más lett az elképzelésünk az életről. (Én már családot szerettem volna) Azóta nem találom a társam. Sok mindent próbáltam, internetes ismerkedés, vakrandik, ismerősök, család segítsége összeboronálásra stb., de a hosszú távú kapcsolat valahogy nem akar összejönni.

Mintha a férfiak csak a szexre hajtanának, illetve mivel sok a lehetőség párhuzamosan randiznak, próbálnak ki lányokat. Vagy egyszerűen én nem érdeklem őket. A korom miatt egyre kevesebb lehetőségem van már, hiszen a velem egykorú férfiak inkább fiatalabb lányokkal kezdenek.


Kinézetre eléggé átlagos vagyok, nem vagyok ronda, igényes vagyok magamra, de soha nem voltam az a tipikus szép és szexi nő, akiért odáig vannak a férfiak. Megvádoltak azzal is, hogy biztos nekem nagyok az igényeim, pedig ez nem így van, bár nyilván egy alkoholista, 8 általánost végzett, munkanélküli emberrel nem kezdenék csak azért, mert egyedül vagyok.


Nagyon elkeserít az is, hogy kikerülök a szülőképes korból is, szinte semmi esélyem, hogy családom legyen.


Nincs semmi örömöm az életben. A munkám se tesz boldoggá, csak azért csinálom, hogy meg tudjak élni és tudjam fizetni a lakáshitelt. Nem élek nagyon rosszul, de a fizetésem is átlagosnak mondható, nagy dolgokat nem tudok magamnak megengedni.


Nagyon magányos vagyok, nem látom értelmét az életemnek. A szorongás is sokszor elkap, hogy egyedül öregszem meg. Nincsenek testvéreim, anyukám már nem él. Apukámnak meg már régóta van egy élettársa, aki nem igazán nyitott felém.


Nem tudom mihez kezdjek, mi értelme van így élni?


Nagyon bánt az is, hogy a jelenlegi kormány mennyire nyomja ezt a nagycsaládos kampányt, még jobban éreztetve az egyedül maradt emberekkel, hogy semmit nem érnek, meg hogy biztos önzők. Nőként biztos karrierista szingli vagyok, pedig soha nem voltam az, nekem minden vágyam a család lett volna, mégse így alakult...



2018. okt. 11. 22:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
Fogadj örökbe gyereket.
2018. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Pont csak a legfontosabbat nem irtad le. Miert nem sikerultek a vakrandok es az egyeb probalkozasok? Lett valaki akivel odaig eljutottal, hogy legalabb osszejotettek, vagy hol akadtak meg a probalkozasok?
2018. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
komolyan te csak annyi értelmét látod az életnek hogy szaporodhass? néha tényleg nem sok különbséget látok az ember meg a papucsállatka között. hobbid nincs? barátaid? munkád? sportolj, olvass, kirándulj, alkoss valamit, barátkozz, nyaralj, tarts állatot. társat mindig találhat magának az ember, tökmindegy hogy nézel ki vagy hány éves vagy, de könyörgöm nézz már magadba és gondolkodj el, tényleg csak arra vagy jó hogy szaporodj, ennyi az értelmed? ez a létezésed célja? ha tényleg elgondolkodtál, és még így is igen a válasz ezekre a kérdésekre, akkor valóban semmi értelme az életednek, és elég szánalmas is vagy. ezzel az infóval meg már majd azt kezdesz amit akarsz.
2018. okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

a leírás alapján normálisnak tűnsz belsőre, de te milyennek látod magadat belsőre és mások milyennek?


valami oka csak kell legyen, hogy nem jön össze, vagy benned van a hiba, vagy az ismerkedési módszeredben


mondjuk az, hogy ennyire rágörcsölsz lehet riasztó, azért eléggé lehet érezni egy randin ha a nő mindenáron kapcsolatot akar az első normálisabb pasival, de még szinte nem is ismeri

2018. okt. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igen, több is volt olyan, hogy alakult valami, aztán meggondolta magát vagy csak úgy eltűnt. Egy válófélben lévő emberrel már komolyabban is alakult volna, de a volt feleség rájött, hogy mégis kell neki a férje... Majd volt egy majdnem egy éves kapcsolatom is, de aztán kiderült, hogy rajtam kívül párhuzamosan egy másik lánnyal is járt...


Csupa csalódás volt minden...

2018. okt. 11. 22:19
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

ja és csak a kérdésre nem válaszoltam, a magány ellen vagy programokat ajánlok, vagy vegyél valami állatot


ez nem végső megoldás, viszont sokat tud enyhíteni ezen a problémán

pl egy kutya vagy cica az részben olyan, mint egy gyerek és mellette egy társ is, csak nehogy az legyen, hogy miután találtál valakit, szegényt nagyon elhanyagolod

2018. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

harmadiknak!

Nagyon fiatal lehetsz, nem tudhatod milyen a magány és a szorongás. Fiatalon még én se éltem meg ezeket, éltem a nagyvilágba, de egy idő után igenis fontos lesz az, hogy az embernek legyen a saját családja.


A sok csalódás rengeteg energiámat elvitte, pedig voltak/vannak hobbijaim. Vannak barátaim is, de mindenkinek már családja van.


Kis lakásban élek, kinzás lenne az állatnak, ha tartanék.

2018. okt. 11. 22:25
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
nem veletlenul vonzod te az ilyeneket. vannak 30 felett is normalis emberek, nem csak valofelben levok meg futokalandot keresok. tudat alatt valami megfog az ilyenekben. most lehet, h hulyesegnek hangzik amit mondok, de engem anyukam erzelmileg bantott, aztan csodamodon mindig erzelmileg bantalmazo embereket fogtam ki, meg baratsagra is. ezt a folyamatosan ismetlodo kort ugy tudod vegre megszakitani ha utanajarsz, h teged vajon miert is az ilyen emberek vonzanak tudat alatt, erre szakember illetve a csaladallitas nagyon jo
2018. okt. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

#7:

tarthatsz kisebb állatot is


nem a 3-as vagyok, de azt megjegyezném, hogy attól mert fiatal valaki még tudhatja milyen a magány, de jobb esetben nem tudják :)


arra kaphatok választ, hogy belsőre milyen vagy szerinted és mások szerint?

2018. okt. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%
Furán fog hangzani, de próbálkozhatnál valamivel fiatalabb, koraérett férfiakkal. Vannak olyan közöttük, akik pont abban a problémában szenvednek, hogy nem találnak komoly lányt, mert a korosztályuk még dugni akar minél több emberrel.
2018. okt. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!