Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék leszokni az...

Hogyan tudnék leszokni az antiszociális életmódról?

Figyelt kérdés

Általános iskolába kiközösítettek, szekáltak, ezért egyre kevesebbet játram társaságba. Most már hatodik éve, hogy nem tudok normális ember módjára beszélgetni a többiekkel. Amikor egyedül vagyok, vagy csak kettesben valakivel, akkor rendesen, nyugodtan tudok beszélni, de amikor kicsit több ember közé kerülök, akkor kényelmetlenül érzem magam, nem találom a szavakat. Szenved még valaki rajtam kívül ilyen mentális betegségben? Mit tehetek, hogy kilábaljak ebből?


16/F



2018. okt. 17. 16:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyit ide, hogy barátaim már nem igazán vannak, szóval nem is tudnék találkozni velük. Egy emberrel vagyok jóba, de a családjával elköltöztek, és már csak kockulàs közben tudok vele beszélni.
2018. okt. 17. 16:51
 2/4 anonim válasza:

Hello engem is mindig kiközösítettek éd én is antiszociális (Amúgy az antiszoc az mást jelent csak így terjedt el a köznyelvben, te az asszociálisra gondoldsz :D ), vagyis na asszociális vagyok.


Te még jobb helyzetbe vagy, én van mikor egy-egy szót dadogva mondok még kettesben is, nemhogy társaságba :D


Próbáld meg fokozatosan pl először 2 emberben barátokkal akik jobban elfogadnak, mint akit kevésbé ismernek és hátha így tudsz fejlődni szocialitás terén.


14f

2018. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Jah bocs nem láttam amit a barátokról írtál, mert már elkezdtem írni csak közbe kajáltam.


Próbáld meg elnyomni magadba, hátha sikerül. Úszásnál beválik, tapasztalat:D

2018. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem szociális fóbiád van, és egy könyv segítségével talán egyedül is kimászhatsz belőle:


Reneau Z. Peurifoy: Szorongás, fóbiák, pánik - Hogyan legyünk úrrá félelmünkön?

(az előző szöveg után írd be, hogy pdf, és a google-ban keresd az ujkorklub… oldalt)


Az alábbi linknél olvashatsz is róla, de az oldalon is érdemes szétnézni:


[link]

2018. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!