Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Gyerekek és házastárs nélkül...

Gyerekek és házastárs nélkül is elégedetten lépek az időskorba?

Figyelt kérdés

Még korai ezen merengenem, mert csak 28 vagyok. De kiráz a hideg, ha belegondolok, hogy valakivel együtt éljek, egy férfi ott legyen minden pillanatban és ne legyen egy magányos percem sem.


A gyerek gondolatától meg félek.


Mi van például, ha elejtem szegényt amikor még csecsemő, mert rosszul fogtam?


Mi van, ha minden igyekezetem ellenére meghaladja az energiáimat és képességeimet a nevelése és sanyarú gyerekkora lesz? (Volt egy ismerősöm aki konkrétan hárította át másokra a saját gyereke nevelését, mert kimondta, kerek-perec, ő ehhez kevés; félek velem is ez lesz).


A legbiztonságosabb nem belevágnom, ráadásul egyedül jól is érzem magam.


Viszont volt a családban valaki, aki szintén nem házasodott meg, gyerek nélkül maradt és mindig elrettentő példaként emlegették és emiatt elfog az aggódás; lehet mégis bele kéne vágnom a családalapításba?


Egyszerűen nem szeretnék egy ártatlan léleknek szörnyű gyerekkort okozni, de nem akarok elrettentő példává válni mások szemében.


A ti szemeitekben nagyon ciki, ha valaki nem házasodik éls nemz utódot?



2018. okt. 17. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én szememben nem ciki, de más szemében az.
2018. okt. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Biztos van olyan aki lehordana emiatt a sárga földig. Szerintem nem ciki, bár én magam nem tudnám elképzelni az életem saját család nélkül. Ha tényleg úgy érzed, hogy semmi kapacitásod nem lenne rá, akkor ne kezdd el természetesen, de csak szimpla "mi van ha..." gondolatok miatt ne rettenj el ettől.
2018. okt. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokszor mondják pl azt is, hogy olyanok is vállalnak gyereket, akiknek nem kéne. Gyakran látok pl édesanyákat, akik megragadják pl az utcán a gyereket és ütik, ahol érik, miközben ordíranak. Megértem őket, de közben látom, ahogy sír
2018. okt. 17. 19:54
 4/9 A kérdező kommentje:
a gyerek - közben csak ki van merükve az édesanya, de szereti a gyerekét. Ettől is félek, hogy mi van, ha én is elvesztem a türelmem. Nem akarom, hogy teremtek egy élőlényt, akinek ilyen is van a gyerekkori emlékeiben. :(
2018. okt. 17. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Én is akarok szülni, de bevallom, csak azért mert nagy már a nyomás rajtam, hogy szüljek.

De sose bántanám a leendő gyerekemet, és jól bánnék vele.

Annyira erőltetik a szülést, hogy inkább szülök, hogy ne legyek kiközösítve.

Ez van!

2018. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%

Miért lenne ciki? Csak nekem fura nőtől ezt olvasni, élőben meg sosem találkoztam olyan nővel, aki nem akarna összeköltözni, meg gyereket gyártani.


"egy férfi ott legyen minden pillanatban és ne legyen egy magányos percem sem."

Ez a kifogasod az összeköltözesre, szerintem nem egy férfi összerakná a kezét, ha az ő élettársa is így gondolkozna.

2018. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
62% pedig jó pár ilyen nő van. Itthon még alig merik vállalni, de külföldi fórumokon gyakran olvashatsz erről. Vagy csak nézd meg a gyermekmentes övezet oldalát facebook-on.
2018. okt. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne elrettentő példa valaki, aki egyedül él?

Minden ember különböző, van, aki egyedül érzi jól magát (mi több: azilyeneknek a család a rettenet!)

Ne hallgass másokra, hanem saját magadat igyekezz megismerni. Hogyan érzed TE jól magad? Írj egy listát, hogy 30-40-50-60-70-80 éves korodban hogyan képzeled el ideális esetben a mindennapjaidat, életedet? Szerepel benne időnként bugró gyerek-unoka, csinálsz-e családi karácsonyt, stb.? Vagy ideális jövődben pl. egyedül kertészkedsz, festegetsz, stb.?

2018. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21%
Én csak egy párt szeretnék, gyereket biztos nem. Csak elb++++ssza az egyetlen életed. Én nekem nem az az életcélom, hogy mindenem feláldozzam egy másik embernek, hogy aztán ő is ezt tegye. Semmi értelme. Valamint nem akarok kib++++ni se egy emberrel azzal, hogy megteremtem és élnie kell. Sokkal jobb meg se születni. Úgyhogy nem. Én élni akarnék 1 barátnővel.
2018. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!