Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány tényleg tönkreteszi...

A magány tényleg tönkreteszi az embert?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre hogy egyre jobban elzárkóztam,egyre jobban elhidegülök az emberektől és egyre kevesebbet kommunikálok az emberekkel. Beszükült tudat és szinte csak üresség tong bennem. Annyira hozzászoktam hogy nem történik semmi körülöttem hogy néha olyan érzésem van mintha nem is léteznék. Nem tudok kommunikálni az emberekkel csak írásban és nagy nehezen megszólalok. Hozzászoktam a kiközösítés érzéséhez de úgy teljesen. Az iskolában és úgy az egész életben. A kirekesztettség érzése felemésztett.
2018. okt. 20. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Én sokszor úgy érzem hogy bezárkózni szeretnék, még is igénylem az emberek társaságát.
2018. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Bizony így van.Szomorú ez.Kapcsolatok nélkül hosszú távon nem működik.
2018. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%

Neked miért fontosak az emberi kapcsolatok? Én nevetek az embereken ahogy marják egymást, házasságban, barátságban, testvérként is.

Szerintem örülnöd kéne hogy nem kell másra pazarolni az idődet, önmagad lehetsz.


Legyen egy hobbid, tarts állatot, ha pedig valóban vágysz emberek társaságára, fontos hogy azonos értékrenden legyetek.

2018. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Én sokszor bezárkózom az mások elől, legtöbbször egyedül megyek ide-oda, és ha emberek közt is vagyok, csak keveseknél érzem, hogy jó a közelükben lenni, és nem kényszer vagy felszínes a kommunikáció, pedig szívesen lennék sokkal nyitottabb. Szóval én sokszor magamat rekesztem ki, ennek ellenére társra is vágyom, nyilván így kilátástalan a helyzet. Egy út van, változni és változtatni kell, de még nem tudom, hogyan romboljam le a falaimat.
2018. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Engem tönkretett.
2018. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is azt veszem észre magamon, hogy egyre jobban kezdek eltávoldni az emberektől/barátaimtól. De közben pedig van olyan amikor igénylem a társaságot pedig idegesítenek az emberek. Átérzem a problémád. Valóban tönkreteheti a magány az embert.
2018. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen tönkreteszi, sőt rövidülhet az élet is...
2018. okt. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Azért kell keresni egy hobbit magadnak, amin jol fogod erezni magad. Pl Túra, kondi, festés, stb
2018. okt. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már KB óvodába is én voltam az aki gyedül ül valahol. Úgy iskolai pár évet beleszámítva... KB 8 éve még csak nem is szólok senkihez mert ismerőseim sincsenek. Igen, tönkreteszi az embert elég szépen. Már egy ideje a vagdosás a hobbym és születésnapomon fogom kinyírni magam, szerintem ez bőven elég válasz a kérdésedre
2018. okt. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!