Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy megy ennyi mindenkinek,...

Hogy megy ennyi mindenkinek, hogy a húszas éveik végére már kocsi, lakás, házasság? Én sajnos nagyon távol állok ezektől, de szinte minden ismerősöm itt tart már. Irány külföld?

Figyelt kérdés
Abban a korban vagyok, hogy már házasodnom kéne, de még attól is távol vagyok, hogy kerítsek valahogy egy barátnőt. Kevés a fizetésem és nem vagyok jó pasi.
2018. okt. 22. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Rossz helyre születtél, nem vagy egyedül.
2018. okt. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se megy. Jelenleg a fizetésem se jó, szülőkkel lakom még. Mondjuk Pest után itt a legmagasabbak a lakás- és albérletárak, nyilván az se mindegy. Olyan barátnőimnek, hasonló korú kollégáimnak van valamije, akinek szülők vettek lakást vagy nagyszülőktől örökölt. Ketten meg a párjuk szüleinél laknak, mert nagy a ház, egyelőre elférnek. Nekem csak az a lehetőségem, hogy a jövőben jobban keressek és albérletbe menjek. 27 vagyok
2018. okt. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha elmennék albérletbe annyi pénzem maradna, hogy éppen ne haljak éhen, meg visszafogottan megvegyek egy két dolgot. De a lakás továbbra is esélytelen.
2018. okt. 22. 22:11
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak magam nézem, akkor 18 éves korom óta a fővárosban tanulok, elcsesztem csomó évet egyetemen, a kezdeti munkáimmal éppen csak megéltem és fizettem a diákhitelem. 26 évesen tudtam igazán elindulni, önállósodni, de még így is sokat elvisz az albérlet, megélhetés.


Más ismerőseim közben otthon laktak, dolgoztak, félre tettek. Ha összeszámolom mennyi pénz ment el az egyetemre, lakhatásra akkor nekem is kocsim, házam lehetne.


Alapból ketten könnyebb. Nekem nincs párom, így kénytelen vagyok másokkal együtt lakni. Barátnővel simán kivennék egy teljes lakást, fejenként ugyanannyit fizetnénk mint most, de csak ketten lennénk. Plusz két keresetből jobban meg lehet élni mint egyből.


Mostani építőipari munkások legalább ugyanannyit, vagy többet összeszednek mint én, 20-as éveik elején. Közben nekik még "nem gáz" otthon lakni, félre tudnak tenni. Utólag belegondolva én se mennék egyetemre, kitanulnék egy szakmát és vállalkoznék. Így is ez a cél csak bőven 30 felett leszek mire összejön.


A gyerek, házasság is relatív dolog. Ismerek olyanokat akik 25 évesen bevállalták. Mások, nem is kevesen 35-40 évesen kezdik. Sajnos nekem sosem volt sikerem a nőknél, utóbbi években kilátásban sem volt barátnő, így egyedül kell tervezzek.


Az tény, hogy előrébb vannak azok az ismerőseim, akiknek tudtak biztosítani egy lakást, autót még fiatalon, egyetemi évei alatt. Vagy akár az új lakás árába beszállni, segíteni a hiteleit törleszteni. Én minimálbéres suttyó bejelentéssel nem kapok hitelt.

2018. okt. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az előbb említett dolgok miatt sajnos barátnők terén is csak a nagyon alja jutna, ami nem kell. Kinézetre, személyiségre is a legrosszabbak jöhetnének számításba, de nekik is még udvarolnom kéne, valamivel levenni őket a lábukról, hogy mit értem el, ilyesmikkel.
2018. okt. 22. 22:18
 6/16 A kérdező kommentje:
A nőknek ott a lehetőség, hogy összeáll egy pénzes fickóval, de egy férfinek nem ilyen könnyű kitörni. És azt veszem észre csak az számít, hogy ki hol áll az életben, semmi más. A biztos anyagi élet mindennél fontosabb.
2018. okt. 22. 22:19
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Tudod kérdező, Balázskáéknak, és Balázsnééknek benyalással megy az élet, a jobb pozícióba jutás... Hidd el, ők sem tudással érték el azt, amit, hazudjanak itt bármit is!...
2018. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Már mindenhol ott vagy?
2018. okt. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mert még hol vagyok?
2018. okt. 22. 23:15
 10/16 anonim ***** válasza:

Annyira magyarok ezek a válaszok :D Haver, ha nem tetszik valami ne sopankodj rajta, hanem lépj. Sablon? Nem. Ha túl nagynak tűnik lépni, akkor chunkolj. Törd fel azt a nagyot kisebb darabokra és úgy haladj fokról fokra.

Én 18.szülinapom után nem sokkal költöztem el a szülői házból bármiféle anyagi támogatás nélkül. Ha ügyesen és kitartóan keresgélsz, találhatsz olyan munkát, ahol szállást és ellátást is biztosítanak. Ez egy jó kiindulópont (nyilván ha ez nem kis hazánkban van) felfedezni a környéket és ebből adódóan élni a lehetőségekkel.

2018. okt. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!