Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek lehetséges hogy 2...

Szerintetek lehetséges hogy 2 depressiós ember segítsen egymáson? Szerintem igen

Figyelt kérdés

Szóval feltettem egy kérdést:

( https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__tarskere.. )

A lényeg, erre páran azt mondták, hogy nem lehetséges, ha nekem depressziósan lenne egy depressziós barátnőm, nem tudnánk javítani egymáson stb. Ez szerintetek is igaz? mert szerintem nem.. Aki akar (és én akarnék) segíteni az szerintem tud. Ha egy depressziós embernek van valaki aki szereti vele van és segít neki, akkor is lehetetlen lenne "kilábalni" ebből, szerintetek is..? :/

Lehetőleg kultúrált, normális válaszokat köszi.



#egyedüllét #szeretet #Depresszió. Öngyilkosság
2018. okt. 29. 20:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Hogy egy kicsit még belemenjek, vagdosom magam én is, és öngyilkos hajlamú is vagyok. Viszont mondjuk nekem ha lenne kiért élni akkor ez változna. És talán másnak is. Ne akarja már mindenki bemesélni, hogy ez nem lehetséges... Nem hiszem hogy egyedül lennék ezzel.. :/

17f btw.

2018. okt. 29. 20:28
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Hosszú távon semmi jó nem sülne ki belőle. Elsősorban magadért kell élni, a magad céljaiért, magadnak megtalálni az egyensúlyt az életedben és nem másra várni, mást terhelni.
2018. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én nem is terhelni akarok mást. Aki olyan mint én, annak épp azaz hogy tudnám mi kell, és azt meg is tudnám adni bőven. Szerintem.. És ki tudnám húzni a depresszióból.
2018. okt. 29. 21:21
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem van erre lehetőség, csak bízzanak egymásban és dolgozzanak ezen együtt
2018. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha bánatot osztasz meg, megfeleződik, ha örömet, megduplázodik.
2018. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak elméletileg belegondolva szerintem sokat segíthet, főleg ha a depresszió a magány miatt alakult ki, de biztosat csak az tudna mondani aki átesett hasonlón.
2018. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát ezaz. Mi van ha akkor nem csak bánat lenne..? Erről beszélek.
2018. okt. 29. 21:47
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

"ha lenne kiért élni akkor ez változna"

És az egészen addig tartana, amíg az az ember melletted van. Aztán zuhannál még mélyebbre.


Félre ne érts, az emberi kapcsolatok rengeteget tudnak segíteni a depressziódon, főleg, ha már eljutottál arra szintre, hogy szeretnéd, hogy legyenek :) Viszont egyetlen egy emberre feltenni a boldogságodat, na az, nagyon rossz ötlet. Inkább tanuld meg önerőből jól érezni magad a saját bőrödben!

2018. okt. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na, az egyik indok amiért teljesen olyan gondolkodású embert akarok mint én, az pont ez. Mert én kitartok egy ember mellett, nem csak cserélgetek.
2018. okt. 29. 22:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy te kitartasz egy dolog. De idővel ezer dolog összejöhet, ami miatt nem működik egy kapcsolat, és akkor megint marad a még nagyobb depresszió. Ráadásul attól hogy mindkét ember depressziós, még nem jelenti azt, hogy kijönnek egymással, nem jelenti azt, hogy egyformák. Lehet totál más érdeklődési körül, habtusuk van.


Illetve megesik, hogy felvakarsz valakit a padlóról, felépíted a "lelkét", önbizalmát, aztán arra jut hogy talál ő jobbat is nálad és lelép. Kicsit hasonló mint ez a kis képregény:

[link]

2018. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!