Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért írnak olyan válaszokat...

Miért írnak olyan válaszokat hogy valki depresszió vagy öngyilkosságot kísérelt hogy szerez barátokat, járj bulizni, légy erős? Nagyon sokkan drogoznak alkoholt isznak lelkibetegségűk miat de attól még ne fog meggyógyulni. Miért kell ilyeneket írni?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a barátokkal való beszélgetés pozítiv folyamatokat indíthat el az emberben. A bulizáskor meg a mások jó hangulata rád ragad.
2018. nov. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Sosem voltak ilyen öngyilkos gondolataim, de sokszor vagyok mélyponton. De nem nyúlok a droghoz meg az italhoz. A bulizás sem hiányzik az életemből. A barátokkal való beszélgetés sem adatott meg nekem, egyedül vagyok, mint a kisujjam. :)


18/f

2018. nov. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék kérdező, hogy te mit válaszolnál egy ilyen kérdésre. Aki depressziós azt legkönnyebben a családja, egy barát vagy pszichológus tudja kirángatni a helyzetéből. Voltam depressziós. Családom próbált felvidítani, de barátok nélkül nem sikerült volna. Olyat meg szerintem nem sokan mondanak egy depressziósnak, hogy drogozz. Vagy ha igen nem adtak túl jó tanácsot.
2018. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

És ki mondja nekik, hogy igyanak vagy drogozzanak? A legtöbb lelki betegségből is fel lehet állni.

Mit akarsz hallani, hogy semmi sem segít? Vagy hogy méregdrága terápiákra kell járni?

2018. nov. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bizonyos téren én se értem, rengeteget bulizok és sokan hívnának erre arra, attól még magányos és depressziós vagyok, sőt bulik után ahol rengeteg társadalmi inger ér másnap sokkal mélyebben vagyok.
2018. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Aki igazán depressziós vagy mentálisan beteg arra nincs gyógymód szerintem .

Legfeljebb enyhíteni tudnak rajta.

Barátok ilyen betegeknek nem tudom van e igazi barátja .én úgy tapasztaltam hogy kérik őket az emberek

2018. nov. 18. 17:55
 7/12 A kérdező kommentje:
*Kerűlik
2018. nov. 18. 17:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy buli, barátok nem egyenlő drogozás és alkoholizmus.


Másrészt az emberek abból indulnak ki, hogy mi az ami őket boldoggá teszi, mivel szakadnak ki a mókuskerékből. Van akinek ez a bulizás, van akinek a természetjárás, van akinek az otthon gépezés.


Gyógymód pedig létezik a depresszióra, mentális betegségek többségére. Akár orvosi, gyógyszeres kezeléssel egybekötve. Az a különbség, hogy míg a fizikális sérüléseket a szervezet öngyógyító mechanizmusa (és jó sok orvosság) rendbe hozza, addig a mentális problémák, függőségek, depresszió egy részénél az egyén gondolkodásmódján kell változtatni, akarnia kell változni.


Na meg igen, mit írjanak? Hogy dögöljön meg? Ha azt írnák az lenne a baj. Vagy érezzenek együtt? Azzal csak fürdetik az önsajnálatban.

2018. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember haladja meg a depressziót, köztük én is. Régen kis túlzással marékszámra tolták belém a gyógyszereket. Semmire sem volt jó. Csak az használt, hogy eldöntöttem, hogy meg akarok gyógyulni, és átcsoportosítottam az energiáimat a önsorsrontásból a kiút keresésbe. Így sem volt egyszerű menet, de sikerült. A probléma az volt, hogy a szociokulturális örökségem révén kvázi belém volt kódolva a panaszkodás, a borúlátás, az üldözési mánia, stb. Nem könnyű újraírni ezeket a programokat, de lehetséges.


"Aki igazán depressziós vagy mentálisan beteg arra nincs gyógymód szerintem"


Ez egy népszerű érvelési hiba. [link]


Szóval szerinted csak az az "igazán" depressziós, aki nem gyógyul meg?

2018. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen szerintem az .
2018. nov. 18. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!