Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha senki nem...

Mit tegyek ha senki nem hajlandó velem barátkozni? Egyedül erről az oldalról voltak netes barátaim, de ők is mind itthagynak pár nap, legfeljebb pár hónap után.

Figyelt kérdés

2018. nov. 24. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nemed, korod? Akik otthagytak nem voltak a barátaid.
2018. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

20/F

Elhitették mind,hogy a barátaim,bízhatok bennük és akkor az egyik napról a másikra elnyeli őket a föld

2018. nov. 24. 20:59
 3/18 anonim ***** válasza:

Talán valamiért nem voltál szimpatikus nekik, vagy mondtál valami rosszat.

De amúgy vannak olyanok is akik szimplán nem akarnak már itt beszélni.

Nekem is van innen baráton, őt már több mint egy éve ismerem, elég gyakran beszélük.

2018. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
De ez nem így működik, hogy “gyere, barátkozzunk, majd én biztosan leszek a barátod”. Hanem elkezdtek beszélgetni, meg- és kiismeritek egymást, aztán vagy szimpatikusak vagytok mindketten egymásnak, vagy nem. Nekem is van olyan barátom, akit az ismeretség első két évében inkább csak úgy eltűrtem magam körül, mert van egy borzasztóan taszító tulajdonsága (agresszív és harsány). Aztán két év alatt rájöttem, hogy miért ilyen, meg hogy sokkal több jó tulajdonsága van, illetve meg tudtam beszélni vele, hogy vegyen vissza kicsit a stílusából... és azóta szívesen vagyok vele, nagyon jól kijövünk. De ha az első két évben így elkezdi forszírozni, hogy ugye mi akkor barátkozni fogunk... hát biztosan elriasztott volna.
2018. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Szintén... Volt már pár levelezőtársam innen, a leghosszabb beszélgetésem kb. másfél évig tartott, aztán idővel ellaposodtak az üzenetek, éreztem, hogy már nem tudom annyira felkelteni a másik érdeklődését, mint korábban vagy olyan is volt mintha valaki idővel teljesen megváltozott volna, úgyhogy hosszútávon nem volt szerencsém a barátkozásban, élőben meg aztán soha. 18/L
2018. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátságért mindkét félnek tenni kell.

Így, a távolból nem tudjuk kinyomozni, hogy mi lehet az oka, de nálam volt olyan időszak, amikor azért "menekültek" mellőlem az emberek, mert nyakon öntöttem őket a dolgaimmal, túl sokat meséltem magamról, "túl sok voltam" nekik.


De az se jó, ha valaki pl. állandóan "zaklatja" a másikat, elvárja,. hogy minden nap beszéljenek, írjanak egymásnak, aztán, ha a másik nem ér rá valami miatt, akkor megsértődik, stb.


Amúgy a BARÁT az bajban is barát - akikről te beszélsz, azok legfeljebb haverok lehettek.

Barátság csak hosszabb idő alatt alakul ki és szorosabb kapocs, mint egy netes levelezés.

2018. nov. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mondtam neki,hogy nincsenek barátaim és senki se törődik velem.Azt reméltem majd megsajnál és lesz a barátom.De inkább belémrúgott mégegyet
2018. nov. 24. 22:15
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátság az élményektől lesz barátság és nem csak arról szól, hogy lelkizünk egész nap meg egymás nyakába öntjük minden gondolatunkat. Főleg nem "irkálva".


A legjobb barátságaim pont attól tartanak, hogy időnként találkozunk, elmegyünk valahova, de nem ülünk mindig egymás nyakán. Egyszerűen kell mindenkinek a szabadság, magánélet. Viszont szervezünk programokat, akár egy közös ebéd, akár munka utáni sörözés, vacsora, akár kimozdulás mint sátrazás, kirándulás olyan unalmas 30-as módjára.


Én amúgy azt vettem észre, hogy hosszabb távon taszítom az embereket, valahogy megunnak, vagy nem is tudom. De például teljesítménytúrákon mindig sikerül összefutni valakivel akivel teljesen jól elvagyunk 30-40 km-en át, van közös téma, lehet sztorizni, mesélni. Aztán valahogy nem is vágyom arra, hogy innentől örök barátok legyünk, mert így egyszeri pozitív élményként maradnak meg az emberek.

2018. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A barát bajban is barát dolgot szerintem illik kiegészíteni azzal, hogy a barát nem csak bajban kell barát legyen és aki valódi barát az nem csak a szart önti a másik nyakába, mint ahogy sokan teszik.


Na meg sajnálatból senki nem fog veled barátkozni.

2018. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A való életben nincsenek barátaim.Csak itt a gyk-n van 1-2 ember,aki pár hónapig barát csak,aztán eltűnnek
2018. nov. 24. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!