Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem ezt? Más is ezt...

Miért érzem ezt? Más is ezt érzi a magány miatt?

Figyelt kérdés
mint akit kitaszítottak. Kiközösítettnek érzem magamat a társadalom miatt. Mintha már sose tudnék beilleszkedni,teljesen elszigetelőztem mindentől és mindenkitől. Még a legjobb dolgokról is lemondtam,mert évek óta ezt érzem. Mint akit szelektált a társadalom,és az emberek. Sokszor gondolok az öngyilkosságra. Más is érez így?
2018. nov. 26. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Sokan érezhetnek így. Például én is, de engem inkább szórakoztat és jó kedvre derít mint hogy depressziós lennék tőle. Tán azért mert nem az én hibám hogy nem tartozom sem az úr, sem a jobbágy csapatba. Magyarországon meg csak ez a két véglet van a társadalom számára. Az arany középút, a kölcsönös igazságosság fogalma ismeretlen. Meg tán azért is szórakoztat mert tapasztaltam azt hogy a nyugati demokráciák meg szó szerint magukba szippantanak ha ott vagyok, befogadnak, sőt felháborodnak amiért nem tagjuk vagyok hanem csak turista.

Idehaza állásom sincs régóta és már a tartalékom is szinte feléltem. Valószínű a lakásom is eladom és az üres szülői háznál kapirgáló tyúkok tojásából meg néhány méhcsalád mézéből, esetleg a kertem végében halfogásból élek majd. És ha valaki csodálkozva megkérdi hát hogy diplomával miért így élek, vidáman és nyugisan ugyanazt mondom amit az elején írtam, hogy Magyarországnak csak mazochista jobbágyokra vagy elnyomó uraságokra van szüksége. Majd hozzá teszem hogy kérem ne is zavarjon hanem mondjon további ötleteket szabadságom, boldogságom és jólétem további fokozására. Ha trópusi paradicsomban folytatom ugyanezt, bikinis lányok közt az jó lesz?

2018. nov. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A napfény hiánya is okozhat depressziót. De sose bánkódj amiatt hogy kiközösítettnek érzed magad. Mert normális vagy. Míg a társadalomban az történik mint a nyílt tengerben a fuldoklók esetében, vagyis egymás lenyomásával próbálnak feljebb kerülni. Ezen inkább jó röhögni lehet. Mert míg idehaza a nép ezt csinálja, a fejlett országok fényévekkel húznak el mellettünk, mert a polgárai összefognak a jólét érdekében, egymással együttműködnek és nem egymást eltapossák. Mi még a feudalizmusban tartunk, az úr/jobbágy viszonyoknál. Amikor van becsapó és becsapott, vagy komcsi és kapcsi, a lényeg hogy legalább két csapat egymás ellen. Pedig ahogy az internetadó elleni közös összefogás is bizonyította, ugye mire képes a magyar ha egy nemzetként fog össze a jó érdekében?
2018. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!