Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan élitek meg az ünnepi...

Hogyan élitek meg az ünnepi készülődést egyedül?

Figyelt kérdés

34 éves férfi vagyok, többnyire csak néhány hónapos kalandjaim voltak, egyet kivéve. Az egyetlen hosszabb, négy éves kapcsolatom nyár végén ért véget. A kapcsolaton egyébként túl vagyok.


Ő volt az utolsó lány az életemben, előtte pedig mindig a családommal voltam Karácsony idején, mert egyik volt kapcsolatom sem esett az ünnepekre.


A családom sohasem volt az a nagy karácsonyozós típus, mert egyik közvetlen családtagunk éppen az ünnepek idején hunyt el tíz éve, emiatt nem tudtuk jól átélni az ünnepi hangulatot később.


Viszont az elmúlt négy Karácsonyt sikerült a volt barátnőm társaságában tölteni, aki és ami visszaadta nekem a közös karácsonyi készülődés izgalmait, az együtt töltött ünnepek hangulatát, amely szuper dolog volt. Sohasem volt anyagias, zabálós ünnepem vele.


Most viszont több olyan élmény is ért, amely miatt totál furcsán érzem magam.


Voltak az elmúlt hetekben üzleti útjaim, amelyekről korábban hazatérve mindig volt kinek mesélni, megmutatni a képeket, ajándékot hozni, de erre most nincs lehetőségem.


Mindemellett hirtelen a korábban szingliktől hemzsegő munkahelyi csoportomban mindenkinek lett barátnője, felesége, vagy gyermeket várnak. Nem irigylem tőlük, örülök a boldogságuknak :) , de azért nem könnyű folyamatosan a boldog ünnepi készülődés sztorijait hallgatni. :)


Azt sem tartanám megoldásnak, ha rohannék a folyton söröző, szingli barátaimhoz, és azt sem, ha szaladnék haza vidékre, 34 évesen a családomhoz karácsonyozni.


Biztosan vagyunk így páran.

Ti hogyan élitek meg a hasonló helyzetet?


2018. dec. 9. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia, bocs nem olvastam teljesen végig, de a kérdésre válaszova sehogy. Nem foglalkozok az egésszel, magamba gyűlölöm az összes díszitgetős nyomit és élem az "életem"

17f

2018. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha facér vagyok a családommal élem meg az ünnepeket....a szentestét így is velük töltöm ha van is párom...

Ráadásul annyira szeretem magam, hogy az agyam nem enged teljesen önsajnálatba süppedni, mert azonnal jönnek a felmentő gondolatok... Másoknak nem? :O

2018. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Hogyan? Nehezen. Igazából nincs is karácsonyi hangulatom, nincs bennem az az izgalom ami az ünnepi készülődéssel járna. Nekem sincs párom egy ideje, az ünnepeket a családommal fogom tölteni, ami sajnos nem sokkal jobb mintha egyedül lennék.. tekintve hogy nálunk általában még Karácsonykor sincs béke, csak a szokásos vitázások.

Ez van :)

2018. dec. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden nap jó. Minden nap ünnep.
2018. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én egy olyan évet szeretnék, amikor tudom, hogy mit csinálok a következő évben, és hogy élek meg, és hol. Addig nem tudok rezegni ezen egyszerűen, nem megy.
2018. dec. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

24 éves férfi vagyok, az egyetlen kapcsolatom amit komolynak mondanék kb. 16 éves koromban volt, igazából egy évig sem tartott. Ezen kívül csak nagyon rövid, egy-két hétig tartó, vagy csak gyors, egy éjszakás kalandjaim voltak/vannak.

Még egész fiatal voltam, talán 10 éves lehettem, karácsony előtt néhány nappal édesapám elhunyt. Ekkor kezdett el belőlem is kihalni a karácsonyi és az ünnepi hangulat. Igazából a család együtt karácsonyozott, próbáltunk úgy tenni mintha minden oké lenne, próbáltam megjátszani a karácsonyi hangulatot, de valahogy nem volt már az igazi.. Teltek az évek, felnőttem, betöltöttem a 21-et amikor édesanyámat is elveszítettem. Csak a bátyám és a felesége maradt számomra, akik még évekkel azelőtt elköltöztek, sokszáz kilóméterre, szóval én itt egyedül maradtam.

Személyesen évente csak pár alkalommal látjuk egymást, néha csak egy órára... ezen alkalmak egyike általában a karácsony és erre való tekintettel az elmúlt 3 évben, mintha a kötelességem lenne, minden év karácsonyára kidíszítettem a házat, felállítottam a fát és úgy tettem, mint aki élvezi a karácsonyt.

Az idei karácsony lesz az első, hogy teljesen egyedül töltöm. Nem tudnak idén meglátogatni, úgyhogy megúszom a dekorálást, fadíszítést, erőltetett ünnepi hangulatot... aztán lehet nem szép tőlem, de én is ugyanezzel a kifogással elhárítottam a meghívásukat, igazából csak simán nincs kedvem karácsonyozni.. az elmúlt hét úgy telt, hogy reggeltől estig dolgoztam és a karácsonyt is így tölteném legszívesebben, ha dolgoznának a hivatalok. Én is látom akár a baráti körben személyesen, akár facebookon, hogy sok más ember boldogan készülődik akár a párjával, akár a családjával, de a legkevésbé sem érdekel, mert végre én is úgy töltöm a karácsonyt ahogy szeretném - elzárva a karácsonyi hangulattól, egy karácsonyi díszektől mentes házban.

2018. dec. 23. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az idén lesz az első karácsonyom egyedül, nagyon sok év után. Nem akartam fenyőt, ünnepi díszt, ajándékot, semmit.

Eszembe jutnak az elmúlt karácsonyok.

Úgy emlékezzek jövőre az ideire, mint valami siralomházra?

Az van. Vettem fenyőt, feldíszítettem, ezzel hoztam egy kis ünnepet, hogy ne így emlékezzek majd az elfekvőben az elmulasztott karácsonyomra.

Kevés, kicsi öröm, de az....

Nem vágyom emberek közzé, nem irigylem a boldogságukat, csak nem akarom, hogy emlékeztessenek,milyen is párban tölteni az ünnepet.

Meg kell tanulni egyedül élni, egyedül örülni, megbecsülni minden apró örömöt, mert nem biztos, hogy lesz nagyobb.

Nehéz, nagyon nehéz, de nem megyek senkihez, elrontani a más boldogságát, mert a gyász feldolgozása magánügy.

Kellemes ünnepeket Nektek! Lesz ez még jobb is! Higgyük, hogy lesz..

2018. dec. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát elég szarul :) Tombol bennem a gyűlölet exem iránt megint,pedig tavaly szakítottunk,de mivel itt élősködik a haverjánál,mindig látom,meg az új nőjét is,akin végigment az egész város,mivel prosti.Ez az egész eleve ad egy igénytelenségi szintet,ami miatt semmi kedvem a karácsonyhoz,még a fát se díszítettem fel,lehet nem is fogom.Holnap,holnapután jön hozzám 2-3 ismerős,arra jó lesz hogy addig se gondolkodok hülyeségeken,de semmi hangulatom nincs az egészhez.Valahogy az az érzésem,hogy soha nem lesz már olyan karácsonyom,amit úgy fogok eltölteni,hogy kettesben olyannal akit szeretek,békességben.
2018. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazából se hogy, itt a családom ami jó de már nagyon unom hogy minden évben ugyan azt csináljuk pontosan,veszekedés,semmit tevés mert hogy ünnep van, jövőre megyek külföldre ahol nem lesz ilyen hideg télen, mert a hideget sem bírom mondjuk ezt sem tudom miért írom le.

És legalább ott ugyan olyan napnak élem meg a karácsonyt mint minden más napot, mert ez is csak a pénzről szól, én vagyok a hülye a család szerint mert azt mondtam nekik hogy nem veszek senkinek semmit mert hülyeségnek tartom, egy tárgyal nem lehet igazán örömet okozni , inkább el viszem őket kirándulni kicsit szórakozzunk így legalább együtt örülhetünk, erre ez nekik nem annyira tetszik de én úgy is el fogom őket vinni legalább adjanak már egy esélyt nekem.

Nyilván veszek ajándékot is de csak azért mert ez már szinte kötelező.

Nállam 2019-től csak a szülinap lesz ünnep,jöhetnek a kommentek hogy hülye vagyok.

2018. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!


Kívánom, hogy teljen úgy a Karácsonyotok, ahogy azt Ti szeretnétek! :)

2018. dec. 23. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!