Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lassan közeleg a szilveszter,...

Lassan közeleg a szilveszter, és nekem mint minden évben, most sincs egyszeűen társaságom, akivel szilveszterezhetnék. Hogyan legyek képes ezt elfogadni, és beletörődni hogy nekem nincsenek barátaim akikkel kimozdulhatnék?

Figyelt kérdés

Egy 19, majdnem 20 éves fiú vagyok. Nem vagyok se visszahúzódó, se csendes, se anyámasszonykatonája, se "erkölcsbomba", külsőleg sincs velem semmi probléma, a társasági élet pedig valahogy mindig elkerült engem. Általánosban, középiskolában alig voltak barátaim, sose jöttem ki jól az osztálytársaimmal, középiskolában egyenesen undorodtam tőlük 4 éven át. Mindig csak 1-2 barátom volt, ilyen haver szerűség, akikkel lehetett ökörködni az volt egy kevés, de az közel sem volt a barátsághoz. Valahogy sose találtam meg igazán a közös hangot a korosztályommal, rosszul voltam a többségüktől, akiket ismertem azoknak nagy része egy agyatlan, primitív senki volt, akiknek semmi tartásuk nem volt, a tanárokkal nem hogy tiszteletlenül, de mint egy kutyával úgy beszéltek, nem volt semmi értelmes témájuk, egy értelmes szó nem hagyta el a szájukat. Nem azt mondom, én is sokat hülyülök ha olyan hangulatom van, de azért na... mindennek van egy határa.

A szilveszterek mindig buli, összejövetel (nevezzük akárminek) nélkül teltek, a tavalyit kivéve, Angliában dolgoztam egy ideig, akkor az ottani munkatársakkal szilvesztereztünk egyikőjük albérletében.

Már kezdtem elérni oda hogy megbarátkozzak önmagammal, hogy én ilyen vagyok, introvertált vagyok inkább, és kezdtem büszkén felvállalni a magányt és azt hogy megválogatom a társaságom, most viszont a szilveszter közeledtével, amikor mindenki arról beszél a környezetemben hogy ki hogy fog bulizni, úgy érzem hogy kezdek vissza esni, és megint rosszul érezni magam amiatt hogy ennyire nincs társaságom. Már körülbelül egy másfél éve pedig ez már egyáltalán nem zavart, sőt, így éreztem jól magam, nem bántam hogy nem veszem magam körül boldog-boldogtalanokkal. Most meg valahogy újból fájdalmat érzek, úgy érzem mint ha értéktelen lennék az emberek számára, ezt pedig már egyszer sikerült úgy feldolgoznom magamban hogy én így érzem jól magam, most meg újból azt érzem mint régen. Hogy gyűjthetnék megint annyi erőt és önbizalmat hogy olyan könnyen viseljem el ezt, mint még ezelőtt nem is olyan rég? Mit tanácsoltok?



2018. dec. 9. 14:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg nem mondaná ezt rólam pedig senki, hogy én ezzel küszködök, szinte mindenki egy jókedvű, életvidám embernek néz, semmi nyoma nincs rajtam ennek. Rengeteg ember rengeteg félét gondol rólam.
2018. dec. 9. 14:20
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Nekem az vált be, hogy nem támasztok semmi elvárást a szilveszterrel szemben, ugyanolyan nap mint a többi.

A legtöbb frusztrációt az okozza,mhogy az ember úgy érzi hogy aznap JÓL KELL ÉREZNIE MAGÁT, muszáj bulizni, társaságozni. Én spec extrovertált csákó vagyok, nagy buliélettel és baráti körrel, de szilveszterkor be szoktam kuckózni. Egyedül vagy max egy haverral vagy lemegyek apámhoz, aki alattam lakik.

Aztán lefekszem korán aludni, 3/4 12-kor ébresztőzök, lemegyek faterhoz, pezsi, himnusz, buék aztán vissza az ágyamba.

Reggel frissen nézem az ablakomból a sok másnapos félrészeg idiótát ahogy támolyognak hazafelé.


Ellenben évközben (pont tegnapról mára virradólag is) sokat járok szórakozóhelyekre. Bár nyáron szeretem a lagjobban.



Mivel kiképzett tűzoltó vagyok, aki nem hivatásos, hanem önkéntes egyesületi tag, rendezvénybiztosításra vállaltam szolgálatot idén szilveszterre.

Valami nagy bulit biztosítunk. Sok cuna lesz, kiváncsi a hőstűzoltóbácsik fecskendőjére XD XD XD

2018. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy közhely, de számomra ez csak egy nap. És tök jól esik normálisan, kipihenten ébredni január elsején, mint sem full másnaposan délután 4-kor.

Én is egyedül töltöm majd, de tökéletesen jól el vagyok ezzel. Barátaim nincsenek, mert nem találok olyanokat, akik megütik azt a szintet, amit barátságnak nevezek.


Tetszik, hogy megpróbálod elfogadni/felvállalni a magányt. Maradj ilyen, és ne zavarjon, hogy közeleg egy ál-ünnep!


26f

2018. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az a közhely, h szilveszterkor bulizni kell.
2018. dec. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

En a félév miatt vagyok ki,holnap fizika tz,angol dolgozat... zongora ,ének vizsga... most se itt kellene lennem ,hanem tanulnom kéne, de máfél óra után kipurcantam..:c

Ráadásul még senkinek sem vettem ajándékot, es egyfolytában beteg vagyok a hideg miatt...

2018. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Bocs előző vagyok,nem ehhez akartam valaszolni:c
2018. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok. Még én sem tudtam megfejteni, hogy ki lehet a gond.

Még a kor is ugyanaz szóval mintha csak rólam írtál volna. Ez egy kicsit fura:)

2018. dec. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Nyugi nem vagy egyedul! A szilveszter ugyanolyan nap mint a tobbi. Hányok én is es a párom is ettol a tultolt baromsagtol. A kotelezo bebas.zastol,buli,érezzük jol magunkat dologtol. Ja igen,es tok jo reggel józanul ébredni, ugy hogy minden ertekunk megvan:). 20-as eveimben jartam én is a kotelezo szilveszteri bulikba,sokszor voltam singli ,gyuloltem...csajvadaszatnak tekintettem pusztán:). Szoval, s.zard le,aludj egy jot,vagy menj edzeni,de ne stresszeld magad az egeszen túlzottan,mert felesleges!:)
2018. dec. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam sok évig és igazán az agyamra ment a Szilveszter, mert előtte egy hónapig mindenkinek ez a fő témája, hogy mit csinál az év utolsó napján, aztán még egy hónapig utána az, hogy mit csinált, na meg az afterpartik. Amikor egyetemista lettem, elkezdtem "magam főzni" a dolgot. Vagyis annak a pár embernek, akikkel kijöttem, én kezdtem el programot szervezni, jellemzően mindig valami ellen-szilvesztert, azaz a nagy hangzavar, részegeskedés és őrjöngés helyett valami barátságosabb dolgot, pl. nagyon jókat társasoztunk, krampampulit főztünk, ami igazán jó szórakozás éjféltájt, dumáltunk, kajáltunk, ha volt hó, kimentünk satöbbi. Egyszer egy olyat hirdettem meg, hogy "aludjuk át a Szilvesztert" mintegy tüntetésként, hogy amikor megkérdezik majd, h. mit csináltunk, kijelenthessük, hogy aludtunk. Úgyhogy éjfél előtt 10 perccel megpróbáltunk elaludni a földön, meg ki hol tudott lefeküdni, de persze nem ment, mert végigvihogtuk az egészet, de legalább megpróbáltuk... :D
2018. dec. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Átérzem...mintha teljesen engem írtál volna le.
2018. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!