Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magány okozhat álmatlanságot?

A magány okozhat álmatlanságot?

Figyelt kérdés

2018. dec. 9. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mindenféle stressz, gond okozhat álmatlanságot. Azon jár az agyad és nem tudsz aludni...

Nem hinném, hogy a magánynál ez jellemző lenne, de okozhatja, ha ezen öli magát az ember. Napközben még csinálsz mást, de egyedül, a gondolataiddal, érzéseiddel az ágyban... Az szörnyű tud lenni s alvást elkerülő.

2018. dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A magány depressziót eredmémyez, annak pedig tünete lehet az álmatlanság. Szóval igen okozhat.
2018. dec. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert pl.: állandóan azon kattog az ember agya, hogy "miért pont én", és tsi.
2018. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Na ja, én az a fajta vagyok akinek a napja szinte azzal telik hogy miért én lettem ilyen szerencsétlen hogy semmim és senkim nincs 17lassan 18 évesen miért csak az öngyilkosságot látom jó kiútnak ha a kutyának se kellek :/ Szóval hidd el okozhat több óra fetrengést az ágyba.. Reggel 6-kor még nem aludtam, pedig 4 fele szoktam feküdni b
2018. dec. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne kattogj ugyanazon ujra es ujra! Pihenj! Kipihenten se kattogj ezen. Ha meghalsz ne az legyen az eletutad hogy vegig kattogtad - tok foloslegesen. Ha lesz parod azert, ha nem lesz akkor meg azert tok felesleges kattogva elni.
2018. dec. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hogyan lazítsak? Már mindent megpróbáltam. Teát ittam, olvastam, nyugtató zenét hallgattam de semmi eredménye.
2018. dec. 10. 08:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a nyár elején nagyon magányosnak éreztem magam, pont előtte volt szakítás..stb és nem tudtam mit kezdjek magammal... aztán elkezdtem célt kitűzni magam elé és azon dolgozni. Mellette olvasni szoktam,játszani,filmet nézni,takarítani a célomon dolgozni mindennap szóval lekötöm magamat. Nem azt mondom hogy nem vágyok társra..stb de így sokkal jobb hogy mindennap teszel valamit a célodért és gondolkodsz rajta. Egyébként igen okozhat. Én se aludtam valami jól volt mikor 4 órákat max de aztán ahogy lekötöttem magam elfáradtam..stb úgy helyreállt.
2018. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sernemissza válasza:

Passzív dolgokat tudnék javasolni lefekvés előtt, néha a nyugtató zene is tűnhet túl aktívnak.

Alvást segítő hangok, mint az óceánok hangjai segíthetnek, nekem segített, hogy folyamatosan ment telefonról.

https://www.youtube.com/watch?v=f77SKdyn-1Y

Minden ami érdekes, mint a filmek, inkább csak akadályok lehetnek, ha az ember stresszes.

2018. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Anonime AJ ***** válasza:

Lehetséges hogy inszomniád van. Itt van egy cikk róla: [link]

Ha ugy ládod hogy a tünetek stimmelnek beszélj a doktoroddal.

2018. dec. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha este nem tudsz aludni, akkor menj ki a házból, nézelődj miközben gyalogolsz. Próbálj az alapos nézelődéssel foglalkozni. Távolabbi látható dolgokat. Ez is tud segíteni.
2018. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!